Rozvíjení knihy-drobek vlastníma rukama

V současné době se v obchodech prodávají různé hračky a dětské knihy. Navzdory tomu se každá máma snaží udělat krásný dárek pro své dítě. Proto jsou stránky věnované vyšívání velmi oblíbené. Je snadné najít informace o šití panenek, vzorech měkkých hraček a tipech na vytvoření dětské knihy.

Nejdříve musíte přemýšlet o pozemku a počtu stránek. Kromě toho musíte najít potřebné fotografie a obrázky. Nejjednodušší kniha, strouhanka je vyrobena z proužku papíru, malovaná a srolovaná v harmonice. Pokud se rozhodnete vytvořit obal, bude proces delší. Stránky knihy jsou prováděny z watmanu, papíru pro kreslení nebo pastely, lepenky.

Fotografie a výkresy se doporučují lepit oboustrannou lepicí páskou, což je typické pro lepicí papír po sazích a po zaschnutí. V případě jeho použití je třeba místa lepení otřít a umístit pod lisovací výkres. Prvky dětské knihy by neměly být příliš malé a dobře zajištěné, jinak by je dítě mohlo roztrhnout a jíst.

Materiály Chcete-li vyrobit výrobek, měli byste si vzít papír na stránky, obaly, lepenku, oboustrannou pásku, nůžky, lepidlo, tužku, pravítko, tenkou stuhu nebo krajku. Jeho délka by měla být čtyřnásobkem šířky knihy.

Popis práce

Především se doporučuje řezat z kartonu dva obdélníky se stranami, které odpovídají délce a šířce knihy. Pak proobaly z ozdobného papíru jsou provedeny dvě podobné postavy, pouze se stranami o 2 cm více. Pak je vyříznuta páska pro upevnění pletence. Je vyroben z dekorativního papíru jiného odstínu.

Poté se vytvoří stránky. Nejdříve je vyříznut obdélník. K tomu použijte vhodný papír. Jeho šířka se rovná výšce stránky a délka je její šířka, vynásobená číslem plus dvě další stránky. Výsledný obdélník se skládá z harmoniky. Na zadní straně jsou také umístěny obrázky a text. Aby kniha vypadala čistě, můžete se několikrát ohnout.

Poté je kryt vyroben a připevněn k harmonice. Po této knize je ozdobena dekorativní stuhou, stejně jako text je napsán, ilustrace jsou malované, obrázky jsou vloženy, a fotografie. Takže si můžete udělat dárek pro své dítě vlastníma rukama.