Ruční kultivátor - odrůdy, ceny, volby

Obsah
  1. Manuální kultivátor - váš asistent na venkovském statku
  2. Odrůdy ručních zahradních kultivátorů a jejich fungování
  3. Jak si vybrat zahradníka
  4. Ceny ručních kultivátorů
  5. Profesionálové zahradnických kultivátorů

Manuální kultivátor - váš asistent na pozemku

Zde přichází okamžik, kdy se chladné období postupně blíží svému logickému závěru. Brzy nastane čas, kdy všichni vesničané pošlou své pruty na pozemky, aby strávili první zpracování půdy a rostlinných plodin. Obrovská pomoc při uvolnění zemi, její pletí a příprava brázdy k výsadbě své oblíbené zeleniny budete zahradu kultivátor - ruční nářadí, který je schopen kombinovat několik funkcí, které obvykle vypořádat s několika předměty zahradního nářadí s využitím velkou fyzickou námahu. V současné době zvažte základní kritéria, odrůdy, optimální ceny, před výběrem zahradních kultivátorů a nákupu.

Druhy ručních zahradních kultivátorů a princip jejich fungování

\ t

Nejjednodušším druhem zahradního kultivátoru je ocelová tryska pro relativně dlouhou nohu, která se skládá z patnácti nebo třiceti cm širokých rovných jaků uzavřených kovových zubů. Jejich počet se může pohybovat od tří do osmi. S takovým kultivátorem můžete snadno uvolnit půdu nebo plevel. Stojí za zmínku, že práce s takovým zařízenímKdyž stojíte, držte rukojeť oběma rukama, pak vytáhněte trysku se zuby ve směru k sobě, pohřbte požadovanou plochu země.

Pokud používáte pravidelný motiv, pak budete muset trávit 2krát více času na kultivaci půdy, než když budete pomáhat pěstiteli rukou.

Existují ještě vhodnější odrůdy zahradních pěstitelů. Takzvaný kultivátor pro pěstování půdy, který se také běžně označuje jako invalidní vozík. Toto zařízení má mnohem komplikovanější konstrukci než předchozí příklad kultivátoru se zuby. Je vybaven 2 sadami kol, rukojetí, jejíž délku lze měnit na vyžádání, stejně jako několik nohou, s hvězdičkami, které ve skutečnosti také zpracovávají půdu. Takový zahradnický kultivátor vám pomůže při zakořenění půdy, stejně jako při pěstování a kontrole plevelů. Všimněte si, že pro každý typ práce budete muset nainstalovat kola určitého typu. Takže pro otevřené plochy budou potřebná velká kola, která vám umožní dosáhnout poměrně vysoké rychlosti práce. Při odplevelení plevelů byste se však měli starat o instalaci malých kol, pro přesnou práci v blízkosti vaší výsadby.

Hlavními výhodami takového kultivátoru bude poměrně vysoká rychlost zpracování půdy, jakož i možnost zpracování půdy, a to jak dopředu, tak v opačném směru. Stojí za zmínku, že ve srovnání s obvyklou motikou, budete moci ušetřit 6 krát více času.

Alebuďte opatrní, kultivátor na uších bude vhodný pouze pro půdní půdy, neobsahujte obrovské množství kamenů, jinak můžete mít problémy s práci s krokovým kultivátorem.

Jak si vybrat zahradní kultivátory

Ruční kultivátor musí mít odnímatelný držák držadla. Jeho výšku lze nastavit v závislosti na výšce osoby, která ji používá. Tuto rukojeť lze použít i při práci s jinými zahradními nástroji. Při nákupu ručního kultivátoru stojí za to podívat se na jeho kovové hvězdné nože. Nejkvalitnější z nich jsou vyrobeny ze speciální oceli, což je činí odolnými proti rozbití. Zařízení zakoupená v soupravě musí obsahovat dvě sady kol, nejméně 4 hvězdičky pro zpracování půdy do hloubky čtyř nebo pěti centimetrů. Za zmínku stojí také to, že existuje možnost odstranění středových hvězdných kol z osy, což umožňuje potlačení plevelů pro potlačení plevelů na obou stranách lůžka.

Ceny ručních kultivátorů

\ t

Dnes může trh nabídnout kupujícím domácí a dovezené pěstitele. Je však třeba mít na paměti, že hodnota dovážených ručních kultivátorů bude několikanásobně vyšší. V závislosti na modelu, náklady na domácí kultivátor může pohybovat od tři sta do pěti set pět set rublů, ale cena zařízení zahraniční výroby bude stát vás dva nebo tři tisíce "dřevěné".

Náklady na šrotovníky s hvězdicovými skvrnami budouod čtyř set do dvou tisíc rublů pro domácí modely a od jednoho tisíce do tří pro dovozní modely. Ale mnoho bude také záviset na velikosti a konfiguraci modelu.

Co odlišuje dovážené modely od domácích modelů, jakmile se cena výrazně liší? Faktem je, že rozdíl spočívá v kvalitě výrobní technologie, a také budete muset přeplat za jméno výrobce.

Výhody zahradních kultivátorů

\ t

Dospělí i děti mohou používat ruční kultivátory. Tento přístroj zvládnou i důchodci. Tento nástroj vyžaduje mnohem méně fyzického úsilí než použití jiných nástrojů, jako jsou háčky nebo lopaty. Hvězdné nohy se mohou pochlubit účinností odplevelení lůžek, poškozením kořenového systému plevelů a jejich vytažením ze země. Při použití ručního zahradního kultivátoru výrazně zkrátíte čas potřebný pro jízdu na hřebenech. A tak můžete trávit více času v přírodě.