Ruční kultivátor s vlastními rukama

Ruční kultivátor

Dat.vydání: 22-07-2014 v 17:36

Ti, kteří alespoň jednou zasadili své pole s plodinami melounů, přesně vědí, co je to kultivující, karavani ho drží téměř každý den ve svých rukou, obvykle jde o motyku, i když to je Ne opravdový kultivující, ale často plní svou úlohu. Mezitím se nedá říci, že je snadné vyrobit si vlastní mini-kultivátor vlastníma rukama, se kterým můžete být spravováni v zahradě.

Aby byl kultivátor vyroben z tenké oceli a s výhodou z hliníkové trubky, ocelového rohu, kola z dětského kočáru, dvou plastových rukojetí s cyklistickou přilbou, kovové desky, kovových šroubů, brusky, svařovacího stroje, kladiva, páskového měřidla, a šroub s maticí.

Obecně je první věcí, aby se ujala výroby pracovní části kultivujícího, tj. Samotného kultivujícího. Musíte to udělat z rohu. Nejdříve je třeba vyříznout roh v délce cca 15-20 cm, mimochodem to nebude špatné, pokud bude hrana použitého rohu min.

Za to, že na každé straně by měl být roh odříznut podél trojúhelníku, od ohybu jednoho z konců a končící přímo uprostřed. Nejjednodušší způsob je nejprve nakreslit čáru a poté provést řez. Řez musí být proveden z druhého konce rohu. V tomto případě je nutné, aby roh vypadal jako harpuna.

Dále budete potřebovat brusku, se kterou budete muset kultivátorem brousit, je nutné brousithranice prvního řezu na vnější straně rohu.

Poté spusťte sestavu tělesa kultivátoru. Zde budete potřebovat hliníkovou trubku, kterou je třeba rozřezat na tři části, dvě velké, která bude sloužit jako držadla a jedna malá, která je spojí. Obecně je vše velmi jednoduché. Dlouhé trubky se musí ohnout o 15 cm z jednoho konce (15-25 stupňů) a 10 cm od druhého pouze ve druhém směru.

Trubky pak můžete spojit šrouby nebo maticemi. Mimochodem, ohyby, které jdou pod 20 stupňů, se pak položí na plastová pera, dobře a další ohyby se musí jednoduše spojit a upevnit pomocí šroubu, aniž by se zapomnělo spojit s tlustou ocelovou tyčí, která by měla být vydána na 10 cm. Je to tato tyč, která bude muset být svařena s kolem.

Je zřejmé, že je třeba dělat kolo. Chcete-li začít, musíte řezat kus kovové desky, přibližně 25 cm na délku. Pak by se deska měla ohnout v duchu míst, 3 cm na každé straně středu. Před ohnutím na každém konci desky je však nutné vyvrtat jeden otvor o průměru 10 mm.

Kola můžete již nainstalovat. Můžete ho upevnit jednoduchým šroubem a maticí, přirozeně přes podložky.

V další fázi přichází čas pro svařovací stroj. Za prvé, před instalací s kolečkem je nutné svařovat ocelovou trubku o průměru 5 cm, která má stejný průměr jako šířka desky, upevnit ji ve středu, po svařované trubce je nutné svařovat tyč, která je vydávána z hliníkutrubice Vaření v tomto případě vyžaduje úhel asi 20 stupňů.

Nakonec musí být kultivátor stále svařován ocelovou tyčí nebo jiným kusem trubky, to znamená předtím, než je kultivátor první svařovaná trubka, a pak je přivařen k tělu. Z rohů svařování zde musíte pochopit individuální objednávku, i když trubka k kultivátoru se nejlépe vaří pod úhlem někde ve 45 stupních.

Výsledkem bude úžasný kultivující, kterého zvládne i dítě.