Ruská trouba s nočním stolkem s vlastními rukama

V mnoha našich pohádkách z dětství se ruské kachle objevují, na kterých odpočívají, pečou chléb a vaří jídlo, vyléčí onemocnění dýchacího ústrojí, pohybový aparát. A tyto funkce nejsou prázdné vynálezy. Cihly akumulují teplo dobře, rovnoměrně ho rozdělují, takže lehátka jsou vždy teplá a pohodlná.

Ruská trouba je krásná a multifunkční. V lezhantsi (horizontální přesah Russian kamna nahoře) je nejen dobře odpočinout, je vhodný pro sušení oděvů, obuvi, bylinky a zeleninu, to se stává relevantní zejména na podzim, v období dešťů a sklizeň zásoby na zimu.

Někdy postele (polaty) se bisexuální. Na spodní polici byli uspořádáni dospělí a nahoře, kde teplý vzduch vytvořil atmosféru pohodlí, postavil děti. V samotných kamenech je upřímně chutný chléb a různé druhy potravin, které byly smažené, vařené nebo unavené. Lidoví řemeslníci používali k vypalování hliněných hraček a nádobí ruský sporák. Nejzajímavější využití velkých pecí - místo lázní. Komora byla umístěna do ohniště s vodou, dno bylo důkladně vyčištěno, obloženo slámou a následně provedeno hygienické postupy.

V současné době se pece staví v chatě i v chatkách. Ale pokud jste měli lézt na pohovce, musel použít žebříky, nyní modernizovaný design, pece a pohovky umístěné ve výšce asi jednoho metru nad podlahou. To platí zejména pro rodiny s dětmi a starší osoby.

V modernizovaných návrzíchpec vybavuje krásné krby. A mimo zpracování ozdobné reliéfní dlažby - obklady, takže pec na tento poklad.

shrnout klady a zápory troubou sporák lavičce.

Výhody pec

 • - vysoká účinnost;
 • , - dobrá akumulace tepla a teplo jednotný;
 • , - snadnost použití;
 • , - bezpečnost;
 • - dlouhá životnost - až 30 let a více;
 • - léčebného účinku;
 • - na správné umístění trouby kamna bench nebere mnoho místa a umožňuje tepelné několik místností současně;
 • - pec po vaření udržuje teplo dobře;
 • - sporák se sklokeramickou deskou lavice esteticky se hodí do každého interiéru.
 • Nevýhody:
 • -, kterým se vyžaduje zručnost a profesionální;
 • - pevné palivo používané v ruské kamen - příčina vrhu v domě probíhá, to vyžaduje určitý čas ke sklizni (řezání dřeva);
 • , - vysoká spotřeba paliva;
 • - na klasické vzory byly teplé pouze horní a střední částí, přičemž spodní část trouby je chladný, který vyžadoval modernizaci a zlepšení modelu trouby sporáku lavici.
Obsah
 1. Popis ruský kamna se sklokeramickou deskou lavice
 2. Princip fungování
 3. Russian sporák se sklokeramickou deskou lavici s rukama
 4. nadace

Popis ruský kamna se sklokeramickou deskou lavice

Rozměry klasická pecšířku asi půl metru (dva stop); Délka - více než dva metry (tři stopy); roztashovuvaly gauč ve výškách od člověkavýška je asi 180 cm (nebo dva a půl oblouku, výška středu je asi 45 cm, výška podlahy je rovna výšce stolu.)

Kamna byla postavena na základech malých úlomků cihel, kamenů a vzácněji na dřevěném základu (dub, borovice a jiné skály). Stavba byla postavena současně s budovou, ale jejich základy v žádném případě nepojistí, nutně vyžadují izolaci. Samotná kamna byla postavena buď z pálených cihel, nebo ze surovin (v těch rodinách, kde příjem neumožňoval použití červených cihel pro stavbu). První "dudy" (komíny) byly vyrobeny ze dřeva, a proto, kvůli nebezpečí požáru materiálu, dřevo bylo nahrazeno kamenem a cihlami.

Konstrukce sporáku:důl - ohniště, místo, kde dochází ke spalování paliva; mísa a podpaží - pomocný stůl na nádobí a výklenek pod ním; podlahové vytápění; Hailo - díra pro výrobu kouře; bakeware - prostor pro skladování palivového dřeva; ústa - otvor pro označování dříví, které je uzavřeno ventilem.

Zásada činnosti

Palivo uzavřené v přední části komory pece během spalování poskytuje teplo. Pro udržení stejnoměrného procesu spalování vstupuje vzduch spodní rovinou. Horké kouřové plyny stoupají nahoru, v komíně, obcházejí ústa, štít, hailo a speciální korek před štítem určeným k zadržování horkých plynů v kelímku. Stěny jsou velmi pomalu ohřívány a pomalu ochlazovány.

Ruská trouba s nočním stolkem s vlastními rukama

Před přípravou materiálů a nástrojů připravujemekresby s posyadovokoy. Výkresy by měly uvádět počet cihel, tvarovek a velikostí.

Nadace

Možnosti nadací:

- betonový asfalt;

- cihla;

- železobeton z bloků 40х20х20;

- monolit vyztužený - nejběžnější a nejjednodušší.

1. Roam základové jámy. Velikost základu je rovna velikosti základny kamna plus 15-20 cm.

2. Vložte filtrační polštář. Zásobník mokrého písku na dně jámy. Vložili jsme ji, dokud přestane usazovat, periodicky nalévá novou porci.

3. Na vrstvě písku hromadu štěrku, malé kousky rozbitých cihel, opět tenkou vrstvu písku, zvlhčují, sláma. Další, nalít další vrstvu štěrku v tloušťce asi deset centimetrů, jsme slámy.

4. Zakryjte drcený kámen dvěma vodotěsnými listy.

5. Namontujeme bednění. Za tímto účelem umístíme desku nebo překližku do základové jámy. V tomto případě mezi stěnami jámy a "boxem" ponecháváme vzdálenost 10 cm. Zajistíme desky a silně tak, aby dřevo neodstraňovalo vlhkost z roztoku.

6. Kování namontujte do cementové malty o tloušťce 4-5 cm. Při utahování cementu spojujeme drát s kovovými tyčemi přesně kolmo. Vzdálenost od konců tyčí k bednění 1-2 sm.

7. Roztok cementu (1 díl) a písku (3 díly) a drceného kamene (5 dílů) se smísí. Roztok se nalije do vrstev po 20 cm, z nichž každý se vyrovná pomocí vibračního lisu nebo ručního pístu.

8. Když řešení skočízakryjte hydroizolací (plachta, ruberoid atd.).

Důležité! Nezapomeňte zkontrolovat vodorovnost naplněného roztoku. Používáme stavbu. V případě nesprávného vylití základu může být návrh pece zkosený nebo prasklý.

Připravujeme materiály

Aby bylo možné postavit klasickou troubu potřebnou: asi osmdesát kbelíků cementu, odpovídající množství jemného písku, jílu, 1700 kusů cihel, hada s polovičními dveřmi a západku (otvor uvnitř 26x24 cm).
Ručně psaná příručka pro stavbu ruské pece

1) Používáme žárovzdorné kamenné cihly. Chcete-li dosáhnout správného obložení (cihlové švy), řez každé cihly na? a v rozích zdiva instalujeme tři takové cihly, aby byly přesně vedle sebe.

2) Budeme stavět zdi budoucího opatrovníka.

3) V této řadě používáme čtyři cihly ?.

4) Stavíme řadu 4 s celými cihlami. V těch cihlách, které budou umístěny v blízkosti základny pečení, odřízneme rohy. Tyto cihly se stanou nebesy (podpatky) v blízkosti oblouku. Pro pokládku oblouku instalujeme dřevěnou formu, následovanou pokládkou oblouků. Proklouzneme cihly pro přesnost pomocí nitě natažené od středu bednění až k horní hraně cihly.

5) V této sérii musí být 20 cihel ohnutých pod úhlem. Tento úhel je potřebný pro stavbu nádoby na pečení.

6) Stěny po stranách zhotovujeme z jedné cihly tloušťky. Stěny přední a zadní jsou uloženy ve dvou vrstvách tloušťky.Mezi boční stěny vložte dřevěné polokruhové bednění. Podle této formy jsme vyložili sadu balíčků. V budoucnu musí být bednění odstraněno, takže by mělo být skládací.

Vstoupit do zdiva klenby. Děláme mezery mezi cihlami stejné, naplníme je roztokem. Pro pevnost je možné umístit mezery v malé části cihly.

7-8) Provádíme stavbu, přísně dodržujeme obvaz. Použijte chrám ke kontrole vrcholů tváří. V osmé řadě vytvoříme podklad pro drsnost za studena.

9) Stavíme hrubý, celý celek, na rozích 1/2 a 3/4 dílů.

10) Stavíme řadu, mezi stěnami zaplňují vrstvu jemného písku.

11) Nad pískovou výplní zhotovujeme pevné překrytí zdiva.

12) Stavíme pod kamny a sušenkami. Skvrny, které se tvoří pod pecí, se nepožadují pro upevnění cementem. Prostor (praskliny) mezi nimi usne s pískem. V levém rohu lusku uděláme rakev - zub pod teplem.

13) Stavíme stěny varny a stěny varu. Pro pec se instaluje kovový děrovaný oblouk mezi horou a kamny. V děrování vložíme plastový železný nebo měděný drát, který se pak utopí v roztoku mezi zdivem.

14-16) Sestavujeme řady kelímku a pohár.

17) Stohové podpěry pro stavbu kopce - 8 desek šamotu. Upevňujeme je na bednění ze dřeva. Stack arch s? cihly

18) Stavíme oblouk.

19-22) Rozkládáme pevné řady (sestavíme ozubené kolo, na kterém bude uspořádánolavice ). Předtím22 vedle písku. Nad sporákem nechte otevřený otvor.

23) Rosteme zdi. Vpravo, uděláme otvor pro pohodlí čištění pece z popela.

24-26) Zakrýváme transformátor. Necháme otvor pro komín a zástrčku.

27-28) Namontujeme poloviční dveře na opačné straně připojení.

29-30) stále stavíme zdi odpadků.

31) Vyrábíme další cihly (3 ks).

32) Provádíme překrytí frézy, vpravo upevňujeme západku.

33) Postavte komín. Řádky jsou stejné, se šesti cihlami. Ve stropě provádíme pronájem cihel.

Po výstavbě necháme pec vyschnout, zkontrolovat návrh a provést vnější zpracování.

Video - ruská kamna s lavičkou