Rybníky v zemi vyrábíme vlastními rukama - z vany, filmu nebo plastické formy

Jak byste chtěli odpočívat na letním dni v malém rybníku, kde kvetou delikátní levandule a stříkají hejno jasných ryb! Pokud je tato krása na vašich stránkách, pak je to vůbec sen! Naštěstí je to docela snadné implementovat. K tomu, není nutné nejprve koupit pozemek s přírodní nádrž, protože si můžete udělat rybník v zemi s vlastními rukama.

Obsah
 1. Obsah
 2. Určete polohu kurzu
 3. Varianta z hotové plastové formy
 4. Stoh zařízení vlastními rukama z filmu
 5. Jak udělat rybníky s vlastními rukama ze staré lázně?
 6. Umělý rybník s vlastními rukama a jeho „obyvateli“

Obsah

 • Určete míru umístění
 • Varianta z hotové plastové formy
 • \ t
 • Zařízení je vsazeno vlastními rukama z filmu
 • .
 • Jak udělat rybníky s vlastními rukama ze staré lázně?
 • Umělý rybník s vlastními rukama a jeho "obyvateli"

Určete míru umístění

Pokud je na místě zdarma dětské hřiště, které se nenachází na otevřeném slunci, ale ne na terase, můžete zde odvážně začít vytvářet nabídku. Na osvětlení území je třeba věnovat pozornost v první řadě. Faktem je, že za špatného osvětlení se vodní rostliny nemohou normálně vyvíjet, což negativně ovlivňuje jejich vzhled.

Slunce také není pro rybník tím nejlepším místem, za prvé, svět je velmi respektován řasami jednobuněčnými, které znečišťují vodu a způsobují její „kvetení“. Za druhé,pokud nádrž není příliš hluboká (a umělé nádrže jsou obvykle stejné), pak musí být rostliny a ryby v teple také těsné. Je možná i jejich smrt. Za třetí, přemýšlejte o sobě: odpočinout si na slunci v horku, dokonce i na rybníce, je nepravděpodobné, že vám přinese radost. Dobrým místem bude tedy hřiště, ve kterém uprostřed stromu odpoledne padne stín stromu, domu nebo plotu. Ranní a večerní ne-teplé sluneční paprsky vody neublíží.

Není vhodné umístit dekorativní rybník do vlastních rukou v bezprostřední blízkosti stromů, protože rostoucí kořeny mohou poškodit jeho základ, přemístit okraj tvaru nebo trhat film.

V případě, že předpokládáte, že budete pokračovat v nočním osvětlení, poskytnete mu filtr nebo připojíte čerpadlo k fontáně, pečlivě přemýšlejte o místě s ohledem na blízkost zdroje energie.

Varianta z hotové plastové formy

\ t

Nejjednodušší verzi sázky lze provést s hotovým odlitkem na výrobu, plast nebo sklolaminát. Plastová nádoba vydrží asi 10 let, je odolná proti působení negativních teplot a ultrafialového záření. Při montáži a jiných mechanických manipulacích s plastovou formou je třeba dbát na to, aby nedošlo k jejímu poškození. Bohužel, pokud je na povrchu trhlina, není možné ji opravit.

Dražší materiál pro hotovou formu je sklolaminát, který se vyznačuje zvýšenou trvanlivostí a trvanlivostí. V průměru, váš životrychlost sklolaminátu bude 2-3 krát delší než u podobných plastových variant.

Prvním krokem k zařízení podobného tempa bude tedy nákup formy, která se pak vykopne do země.

Aby bylo možné vykopat jámu správného tvaru, je nutné přenést kontury budoucí nádrže do půdy. To se provádí následujícím způsobem: hotová plastová mísa se umísťuje na zem, kolem které se směrem od tvaru tvarů o 10 až 20 cm odlepují dřevěné tyčinky a lano se utáhne. Poté se nádoba vyčistí a hloubí jámu hlouběji než výška formy 20-30 cm, je nutné sledovat vodorovnou jámu pomocí úrovně budovy nebo rovné desky.

Na dno položte pískový polštář, který bude rybníkem zvláštního základu. V základové jámě tvořící formu, získanou ze strany mezery také usíná s pískem a prolévá vodou s hadicí pro smrštění.

Poté vyplňte formulář vodou, ozdobte banky kameny a rostlinnými vodními rostlinami.

Přístroj odloží ruce z filmu

Pomocí filmu z PVC nebo butylkaučuku můžete vytvořit sázku jakékoli velikosti a tvaru. Film se prodává v rolích o šířce 2-10 m, délce 10-50 m. Polyvinylchloridový film je odolný vůči ultrafialovému světlu, dobře snáší chlad, dlouho nevybledne. Kromě toho je doba jeho služby 10-15 let. Film Buthock je považován za kvalitativnější vzhledem k větší odolnosti (ne méně než 20 let) a životnosti. Takový film je samozřejmě dražšípolyvinylchlorid, proto je jeho použití odůvodněno pouze u velkých nádrží s velkou hloubkou.

Než začnete pracovat na míře umístění, měli byste vypočítat množství filmu podle vzorce:

Plst = síla + 2 x závěs + C,

Kde: W - šířka, M - hloubka, C - sklad.

C = 0,5-0,6 m

Zásoba je nutná k pevnému upevnění okrajů fólie na břehu rybníka.

Když vytvoříte sázku, nejdříve vykopejte základní jámu. V takovém případě, pokud plánujete zasadit rostliny přímo do vody, je nutné zajistit je na okrajích budoucích vstupních nádrží-polic s malou hloubkou - ne více než 10-15 cm

Při namáčení, dávejte pozor na skutečnost, že stěny základové hromady se nesbalí. V případě, že v oblasti dominují černozem nebo jílovité půdy, pak stěny mohou být provedeny svisle - nespadají, pokud je půda písčitá, pak je nutné předpovědět svah.

Jakmile je jáma připravena, všechny kořeny, kameny a další velké mechanické inkluze jsou odstraněny ze dna. Pro ochranu fólie před nespojitostí položte geotextilii nebo písek (10-15 cm) na dno.

Povrch ochranné vrstvy je nanesen na fólii a je upevněn kameny po obvodu, stejně jako na schodech a římsách.

Je žádoucí kopat mělkou drážku o šířce 20-30 cm kolem nádrže tak, aby kameny, které fixují film na povrchu, byly na stejné úrovni jako země. Aby bylo možné kameny upevnit, je vhodné je upevnit cementovou maltou.

Nyní, když je kapacitapřipraven, můžete ho naplnit vodou a rostlinami rostlin - vše, rybník připraven!

Jak udělat rybníky s vlastními rukama ze staré lázně?

Pokud stará vana zmizí, můžete se z ní pokusit vsadit.

Hloubka jámy pro jezírko je rovna výšce lázně + 0,2-0,3 m. Když tedy snížíte jámu v lázni, její okraj bude pod úrovní terénu. Na obvodu jámy byla vytvořena šířka a výška 30 cm. Pak spusťte jámu v lázni, vodorovně ji vyrovnejte s hladinou. Všechny stěny vytvořené na stranách, mezi stěnami jámy a vanou, usínají s pískem. Výsledkem je, že po obvodu dostaneme ponořenou vanu s drážkou.

Poté je třeba lepidlo přimíchat z lepidla na dlaždice, tmavý pigment (například hnědý) a vodu. Naneste lepidlo na boční vnitřní povrchy vany, nepokoušejte se jej vyrovnat. Hlavní je, že koupel má tmavý, přirozený odstín. Po té, zakryjte vanu filmem a nechte jeden den, aby lepidlo bylo zcela zmrzlé.

Okraj vany musí být upevněn kovovou mřížkou. K tomu vyřízněte kusy mřížky a rozložte je po obvodu vany, zachycte hranu a vnitřní boční povrchy v polovině hloubky. V tomto případě jsou stěny a okraj nádoby potaženy mřížkou a dno zůstává otevřené.

Poté připravte cementovou maltu z písku, cementu a vody. Naneste ji na síť, nepokoušejte se zarovnat povrch. Čas od času vkládáme do cementového povrchu kamene- To dále konsoliduje síť a přidá vyšší přirozenou míru. Opatrně cementujte sprchu.

Na povrchu země, kde síť pokrývá okraj lázně, leželo v drážkách velké kameny, které mohou zvýraznit tvar rybníka. Mimochodem, je žádoucí odchýlit se od pravoúhlého tvaru a položit kameny, které nejsou jasně na okrajích lázně, a vlnité, rozšiřovat břeh. Změňte úlevu, vytvořte nerovnosti a kopce, například na několika místech, hromadu hor z drceného kamene, tedy vizuálně můžete přidat rychlost téměř jakéhokoliv obrysu, ne nutně obdélníkového.

Na dně lázně nalijeme suchou hlinku a roztok jílu zastavíme přímo. Na bočních stěnách jej překryjte, překryjte cementovou maltu, vyplňte mezeru mezi kameny.

Hlína rychle uschne - po několika hodinách a pak můžete nalít vodu tenkou nití. Rostliny vodní rostliny v drážkách kolem vany a dna. O několik dní později, voda v oblacích rybníka získá přirozený vzhled a nic nevydá jeho pravý původ. Taková fotografie může vyjít vlastníma rukama:

Umělý rybník s vlastními rukama a jeho "obyvateli"

Jen vykopání vody do země není všechno. Voda se stane skutečně ozdobnou až poté, co v ní zasadíte a možná i chytíte ryby.

Různé druhy vodních rostlin se obvykle mohou vyvíjet pouze v určité hloubce. V mělké hloubce 30 cm můžete zasadit močaristou hromadu, duhovku žlutou, ponderii ve tvaru srdcea tak dále. Hloubka 30-50 cm je přesným místem bydliště pro širokolistý habr, šípy, třtiny a další. No, naprosto "hluboké" obyvatele, kteří se přizpůsobili životu v hloubce větší než 50 cm, to je - vodní hyacint, levandule, lotos, tělo aloe vera a další.

Mezi nejběžnější a nejnáročnější ryby pro pouliční rybník lze rozlišovat vualehvostov, kapr kapr, karas. Pokud se rozhodnete spustit v rybníku, nezapomeňte v něm nastavit filtr. Bez ní se voda v rybníku rychle zhorší, což může mít vliv nejen na její dekorativní prvky (voda se stává bahnitou, nepříjemný zápach), ale i na zdraví vašich nových domácích mazlíčků.

Viz články pro podobná témata:

 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve své oblasti
 • Vše o umělých nádržích nebo vlastním rybníkem v zemi
 • Čištění a analýza vody ze studny
 • Dekorativní proud vlastními rukama - rychlá řeka v miniatuře
 • Vodní čerpadla pro chaty a domy - zvažujeme možné varianty
 • Fontány pro zahradu a venkovský dům - rafinovaná řešení vodní výzdoby