Sádrokartonová deska a její aplikace ve stavebnictví

Mezi stavebními materiály, které se stále více uvádějí na trzích, jsou nesmírně populární progresivní novinky. Ty lze spolehlivě připsat sádrokartonu. Dnes je to jeden z nejvšestrannějších materiálů pro různé druhy oprav a stavebních prací, které se používají k vyrovnání a dokončování stěn, montáž příček mezi místnostmi, montáž podhledů, podlahových základen atd.

v každém obchodě se stavebními materiály, budete předloženy s sadrokartonové desky velikosti a množství, které potřebujete, které za nízkou cenu jsou vynikající kvality a vysoké účinnosti v používání.

Obsah
 1. Výhody sádrokartonu
 2. Kde se používají sádrokartonové desky?
 3. Strop ze sádrokartonu
 4. Práce se sádrokartonovými deskami
 5. Složení sádrokartonu
 6. Typy sádrokartonových desek

Výhody sádrokartonu

\ t

Rozlišovací vlastnosti sádrokartonových desek z jiných stavebních materiálů, které mluví v jeho prospěch, a které mají oproti nim nesporné výhody, lze nazvat:

 • schopnost absorbovat vlhkost a v případě zvýšeného suchého vzduchu jej dávat a vytvářet příznivé mikroklima v prostorách;
 • zjednodušení procesu opravy, protože sádrokartonová deska je suchá omítka, není nutné používat vodu pro zastavení roztoku, ale stačí namontovat hotové desky, což značně usnadňuje práci stavebníků;
 • Bezvýznamná hmotnost a snadná instalacepísmena;
 • nedostatek velkých množství nečistot a odpadků při práci se sádrokartonovými deskami;
 • vynikající zvuková izolace a úspora energie;
 • listy lze snadno ohnout, řezat, řezat a vrtat v konfiguraci, kterou chcete;
 • vysoká ekologická kompatibilita sádrokartonových desek, protože všechny složky jsou vyrobeny z přírodních materiálů bez přídavku syntetických materiálů;
 • necítí, netráví elektřinu;
 • má kyselost blízkou lidské kyselosti, proto nemá škodlivý účinek na jeho zdraví;
 • nehořlavost materiálu. Sádrová lepenka není zapálena, protože mezi omítkou a lepenkou není žádná vzduchová vrstva, takže ji lze pouze zuhelnatit. V sádře je malé procento vody, který, když vypálil, je propuštěn a nedovolí šíření ohně;
 • vícenásobné zvýšení produktivity práce při zkrácení doby výstavby a kvalitní práce;
 • nízká cena sádrokartonových desek.

Všechny tyto vlastnosti jsou ideální pro použití v obytných zónách.

Kde se používají sádrokartonové desky?

Hlavním účelem sádrokartonových desek je použití při dokončovacích pracích. Pokud potřebujete jednoduchou a rychlou opravu suchých sádrokartonových desek je prostě nepostradatelná. S jeho pomocí vyrábět dekorace jakéhokoliv povrchu. Snadnost a snadnost použití při instalaci sadrokartonu z něj činí všestranný nástroj pro opravy bytů, domů, kanceláří.

Pomocí sádrokartonových desek můžete rychle a kvalitativně vytvořit obložení stěn v každé místnosti. Bezchybnýúrovni stěny jakékoliv konfigurace - výsledek použití listů sádrokartonových desek. Pod podšívkou je velmi vhodné skrýt topná zařízení, elektrické a kanalizační potrubí, elektroinstalace, telefonní kabel atd. Sádrové kartonové listy jsou skvělé pro uspořádání koupelen, podkroví a podkroví.

Sádrokartonové desky jsou vynikajícím základem pro lepení tapety, protože nevyžadují žádnou předběžnou přípravu povrchu, používají se při tvorbě podkladové vrstvy pro podlahu. Konstrukce sádrokartonu může být natřena buď olejem nebo lepkavou barvou, jako běžný omítnutý povrch.

Sádrokartonová lepenka splňuje jakoukoli nejodvážnější návrhářskou fantazii. Ve spojení s profilem sádrokartonových desek můžete vytvořit celou řadu možností interiéru.

Strop ze sádrokartonu

Dnes je sádrokartonový strop velmi populární, který může být postaven v každé místnosti, stejně jako v koupelně, s použitím vodoodpudivých sádrokartonových desek. Z tohoto stropu získává pokoj nepřekonatelnou krásu a milost!

Existuje několik typů stropů s gkl - obyčejným, přívěškovým a víceúrovňovým. Sádrokartonová sádrokartonová deska se perfektně kombinuje se všemi moderními materiály, ze kterých jsou konstruovány současné stropy. Jedná se o kolejnice, plasty, napínací tkaniny a fólie. S pomocí zavěšení stropu, můžete skrýt nedostatky stropu, zarovnat povrch, přidat neobvyklý tvar ke stropu, skrýt komunikaci. Zvláště populární je duetsádrokartonové desky a napínací strop. Víceúrovňové stropy dávají neomezenou svobodu představivosti designéra a pomáhají vytvářet objemové tvary na stropě a originální osvětlení.

Práce se sádrokartonovými deskami

Sádrokartonová sádrokartonová deska je vystavena ohybu a zachovává si tvar, který poskytuje, takže se široce používá při vytváření dekorativních prvků. V mokrém stavu je velmi plastický, a když schne, stává se velmi silným a odolává deformaci. Pomocí profilu a vhodného zpracování můžete vytvořit nejneobvyklejší design tohoto materiálu.

Vnitřní příčky s vysokou pevností jsou postaveny ze sádrokartonových desek, pomocí kterých lze snadno vyřešit problém přestavby prostor. Dělící stěny se snadno instalují i ​​na slabé podlahy díky malé hmotnosti plechů.

Pro montáž vnitřní příčky je nutné postavit lehký skelet z pozinkované oceli, na který budou upevněny oba panely sádrokartonu. Pro posílení zvukové izolace by měla být umístěna izolační vrstva. Takové příčky jsou mnohem úspornější, levnější a jednodušší ve srovnání s cihlovými zdmi.

Složení sádrokartonu

\ t

Sádrokartonová lepenka se považuje za kompozitní materiál, který se vyrábí ve formě listů těchto parametrů: délka 2-3 m, šířka 1,2 ma tloušťka 9,5 - 12,5 mm. Izolační desky pro zavěšené stropy mají obvykle rozměry 1200 × 2500 × 9,5 mm, pro stěny - 1200х2500х12,5 mm.

Složení sádrokartonových desek zahrnuje sádrové jádro, všerovina, která vedle okrajů, dýhovaná lepenkou. 93% celkové hmotnosti plechu se skládá ze dvou dutých sádrovců, 6% - z kartonu a 1% - z vlhkosti, škrobu a organických povrchově aktivních látek.

Výroba sádrokartonových desek je založena na stavební omítce s komplexním chemickým vzorcem. Sádra je minerální skupina sulfátů, horská sedimentární hornina skládající se z bílých nebo bezbarvých krystalů. V závislosti na nečistotách mohou být kromě bílé také různé odstíny šedé, žluté, růžové nebo modré. Pro dosažení požadované hustoty přidává sádra speciální komponenty. Čím jemnější je broušení, tím vyšší je hustota, tím rychlejší je uchopení testu, tím vyšší je kvalita materiálu ze sádrokartonu.

Kromě sádry zahrnuje GKL obklady nebo stavební papír. Karton se používá jako výztužný materiál v kompozitním materiálu a je optimálním základem pro aplikaci keramických dlaždic, omítek, barev, tapet.

Typy sádrokartonových desek

Moderní výrobci v současné době kromě standardních desek ze sádrokartonových desek vyrábějí desky odolné proti ohni (GKLO) a proti vlhkosti (GKLV).

Ohnivzdorné sádrokartonové desky jsou určeny pro místnosti s vysokou požární odolností. Skleněné vlákno se přidává do desek, díky čemuž sádrové jádro zpevňuje a zabraňuje zničení dopisu během požáru. Takové desky se používají v komunikačních dolech a vzduchovodech, pomocí kterých se zakládají požární zábrany.

Promístnosti s vysokou vlhkostí, jako jsou vany, toalety, sauny používané proti vlhkosti odolné sádrokartonové desky, kartonové obložení, které je ošetřeno speciálními prostředky na ochranu listů před plísněmi a plísněmi, stejně jako zvýšení odolnosti proti vlhkosti.

V takových místnostech s vysokou vlhkostí je sádrokartonová deska pokryta speciálními podložkami, vodovzdornými barvami, prvními nátěry, PVC nebo keramickými dlaždicemi na přední straně a hydroizolace by měla být použita při přímém kontaktu s vodou.

Moderní trh stavebních materiálů je široce zastoupen různými typy sádrokartonových desek. Díky svým mnohostranným vlastnostem a relativně nízké ceně je to velmi oblíbený materiál pro opravy interiérů a staveb. Po přečtení tohoto článku budete určitě chtít vyzkoušet tuto práci v práci a s jistotou můžete hádat, budete spokojeni!