Sádrokartonové stropy vlastními rukama

S příchodem trhu sádrokartonových desek, dokonale rovných stěn, bizarních křivek tvarovaných stropů ze sádrokartonu, byl k dispozici funkční komfort vnitřních příček.

Není nic složitého v tom, aby se strop s sádrokartonem s vlastními rukama. Je to dost času a touhy.

Jak udělat strop ze sádrokartonu

Sádrová lepenka je levný a ekologický materiál, který je velmi uživatelsky příjemný. Cena stropu ze sádrokartonu je poměrně nízká.

Práce s ním nevyžaduje zvláštní dovednosti a schopnosti. Hlavní věc - přesnost, správné a důkladné značení, stejně jako výpočet návrhů.

Konstrukce zařízení pro sádrové stropy je vyrobena ze speciálních, lépe pozinkovaných profilů, které jsou zakoupeny na stavebních trzích, obvykle ve stejných pavilonech, kde byla zakoupena sádrokartonová deska. Listy ze sádrokartonových podhledů mají dostatečnou pružnost a nízkou hmotnost a snadno se řezají nožem.

Chimérické formy stropu

Před vytvořením zavěšených stropů ze sádrokartonu je třeba rozhodnout o tvaru budoucího stropu. Zavěšený strop s osvětlením, jeho design potrvá o něco více času, ale výsledek bude především chvály. Sádrokartonová lepenka je dobrá věc, která umožňuje rychle a relativně snadno zajistit závěsné stropy sádrokartonových desek neobvyklým vzhledem a ztělesnit nejodvážnější designová rozhodnutí. Doporučujeme však, abyste postupovali bez nadměrného fanatismu, jako je zpracování stropusádrokartonové desky netrpí přetížením zbytečnými prvky.

Stropy ze sádrokartonu, jejich cena závisí na složitosti úkolu. Pokud provedete jednoduchý vyčnívající práh ve formě kroku, který prochází po celém obvodu stropu, můžete udělat malou krev. Taková oprava stropu sádrokartonové desky vás bude stát poměrně levné.

Po montáži sádrokartonu ke stropu, a to pomocí speciálních šroubů, můžete začít malovat strop. Z sádrokartonu, jak jste již pochopili, můžete vytvořit návrhy, které jsou vhodné pro instalaci v jakékoli místnosti, ať už se jedná o ložnici, obývací pokoj nebo kuchyň. Zařízení sádrokartonových stropů poskytuje neomezený prostor pro představivost designu. Další plus sádrokartonové stropy - vysoká úroveň zvukové izolace a požární odolnosti. Takže, pokud máte spíš hlučné sousedy nahoře, bezpečně oddělte od nich zavěšený strop sádrokartonu.

Když jste se naučili dělat strop ze sádrokartonu, můžete začít a výsledek bude mluvit sám za sebe. Kvalitně instalovaný strop nevyžaduje zvláštní péči, a co je nejdůležitější - vytvořit útulnost v domě to bude více než jeden rok!