Samolepicí umístění: technologie provádění prací od A do Z.

Samonahrávání sex board: technologie provádění prací od A do Z

Majitelům, kteří si přejí vytvořit novou nebo změnit starou podlahovou krytinu, jsou k dispozici desítky způsobů a typů materiálů. Každý z nich má prioritní kvality a nevýhody. Navzdory hmatatelným technologickým a technickým výhodám progresivního uspořádání podlahového zařízení mnoha majitelů je to právě pokládka sex boardu jako praktického, ekologicky nezávadného, ​​odolného materiálu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Typy podpěr vhodných pro pokládku podlahové desky
 3. Zařízení dřevěné podlahy na oknech
 4. Základy překližky odolné proti vlhkosti
 5. Montáž desky na stávající podlahu
 6. Oteplování a hydroizolace takové podlahy
 7. Které dřevo je lepší použít?
 8. Technologie montáže šindelů
 9. Závěrem

Obsah

 • Typy základů vhodných pro pokládku podlahové desky
  • Zařízení na laminátové podlahy
  • \ t
  • Základy překližky odolné proti vlhkosti
  • \ t
  • Montáž desky na stávající podlahu
 • Oteplování a hydroizolace takové podlahy
 • \ t
 • Které dřevo je lepší použít?
 • Technologie pro montáž šindelů
 • \ t
 • Závěrem

Dřevo vytvořené přírodou je spíše "vrtošivý" materiál, ale přispívá k optimalizaci mikroklima v domácnosti. Řada obtíží způsobuje jeho uzavření, ale s dodržením technologických pravidel jsou vybaveny deskou sřada podlah věrně slouží a nezpůsobuje stížnosti.

Teplé podlahy přírodního laku na dřevo neupírají složení vzduchu jedovatými těkavými složkami a dokonce ionizují. Dřevo udržuje teplo, udržuje příznivou úroveň vlhkosti pro lidi, neprochází zvukovou negativitou

Typy základů vhodných pro pokládku podlahové desky

Deštivá podlaha může být uspořádána nad jakýmkoliv typem překrytí a nad ložiskovými sloupky se zpožděním. Jako základ pro montážní desky lze použít:

 • betonové podlahy s vyrovnávacím polymerem nebo betonovým pojivem;
 • poklopy instalované nad stropem s nivelační vrstvou nebo bez ní nebo položené na cihlové podložce;
 • vodotěsná překližka;
 • stará dřevěná podlaha nebo hrubé válcování ze dřeva II.

Instalace dřevěné podlahy často doplňuje celý komplex prací na zařízení, provádí se pouze v oknech a dveřních konstrukcích, které jsou vybaveny prostorami. Akutně reaguje na přebytečnou vlhkost podlahy - stohování není přijatelné, pokud je úroveň vlhkosti ošetřených stěn a potěrů více než 12%. Dřevo bude také deformováno, pokud vlhkost vzdušné hmoty ve vyřazeném prostoru je více než 60%, desky se budou rozpadat a praskat, když je vlhkost nižší než 40%.

Konstrukce hoblované podlahy, položená na betonové desce podlahy

Rada. Dřevěné řezivo by mělo být uvolněno z obalu tři dny před zapnutímdesek Desky mohou být pokládány bez poplácnutí na hrubý povrch, nebo jednoduše ponechány v místnosti, aby se „zvykly“ na okolní atmosféru.

Zařízení dřevěné podlahy na oknech

Nejběžnější vzor podlahového zařízení s krytem desek. Lags (dřevěné trámy s obdélníkovým průřezem) lze připevnit k vlhkému základu pomocí lepících tmelů nebo šroubů. Sešívejte je kolmo ke směru sex boardu.

Po instalaci je systém zkonstruován z nosníku, vyrovnání, obtrugivaya přebytku a obklopení pod spodními částmi tresky. Protokoly můžete umístit na inovativní vysokorychlostní metodu pomocí tyče vybavené zařízením pro nastavení výšky.

Plovoucí podlahy na polenách

Polštářová základna z překližky odolné proti vlhkosti

Překližku s hydrofobní impregnací je možné instalovat na jakýkoliv typ základny ponoru, včetně zpoždění, pokud je požadováno dodatečné vyztužení vícevrstvé podlahové konstrukce. Standardní montáž podlahové desky přes překližku předchází vyrovnání základny ponoru.

Desky z překližky, řezané do podélných segmentů, se instalují v diagonálním směru s pokládkou desky. Upevňovací prvky jsou tvořeny hmoždinkami nebo šrouby. Mezi překližkovými plechy a obvodem vybavení zanechávají pokoje technologické švy.

Systém montáže desky na překližku: 1. kotevní základna; 2. izolační substrát; 3. překližka odolná proti vlhkosti; 4. podlahové krytiny - desky

\ t

Věnujte pozornost. Překližka může být jednoduše nalepena na šroub, kpřipravena pro instalaci na rovnou cementovou nebo dřevěnou podlahu. Pro ty, kteří chtějí lepkavou technologii, je nezbytné vyzvednout lepicí kompozici, kompatibilní s typem základního nátěru as izolačními materiály.

Po dokončení prací na pokládání překližky se její povrch brouší a pak se zcela odstraní, vytvoří se při broušení prachu a znečištění. Před pokládkou desek se aplikuje půda, po které se desky upevní. Pak opět broušení, povrchová úprava lakem, barvou nebo olejem.

Montáž desky na stávající podlahu

Před stohováním zkontrolujte spolehlivost upevňovacích prvků staré podlahové krytiny, duplikát nevede k důvěře montáže, v případě potřeby demontujte opotřebované desky, místo toho můžete dát levné borovicové dřevo.

Důležité. Při instalaci desek na horní stranu staré desky musí být pokládány kolmo ke směru opotřebovaného krytu.

Montáž podlahy lepidlem

Stavitelé důrazně doporučují demontovat staré desky a vytvořit potěr. Nicméně, pokud spolehlivost základny není na pochybách, můžete to udělat bez ní, ale s předchozím broušení. Existuje jiný způsob: instalace listů překližky na staré desce.

Oteplování a hydroizolace takové podlahy

\ t

Podlaha v prostorách prvních pater musí být bezpodmínečně vytápěna. Akce můžete zrušit pouze v případě, že je k dispozici sklep. Jako tepelně izolační materiál, nejlepší paropropustné ohřívače: sklolaminát, čedičová vlna. Tepelně izolační materiál je položen mezi polena a pokrývá vrstvu paropropustné hydroizolace.

Důležité. Mezi spodní rovinou hoblované podlahy se zpožděním a povrchem vrstvy, uspořádané pro účely hydroizolace a izolace, je nutné nastavit ventilační mezeru, výšku 2-4 sm.

Zahřívání prvního patra musí být provedeno

Je žádoucí chránit vícevrstvou konstrukci podlahy krytem z desek před vlhkostí, která přichází ze suterénu nebo která je v materiálech překrytí. K tomu použijte nepromokavou membránu s vysokou kapacitou naparování (nejméně 800 g /m2). Volný oběh par ochrání dřevo před hnilobou. Proto se polyethylenová fólie, která neprochází páry, nedoporučuje pro podlahy z přírodních organických materiálů.

Které dřevo je lepší použít?

Nejsilnějším dřevem pro instalaci podlah je sibiřský modřín a dub. Vytrvale drží svou obranu před všemi problémy, které dopadly na jejich povrch. Talíře z měkkých sazí nebo olše jsou umístěny v místnostech s mírným zatížením: u dětí, v odpočívárnách. Borovice, jedle a smrkové dřevo se zřídka používají pro podlahové krytiny. Nejčastěji se používají pro stavbu válcovaného, ​​hrubého základu pro dokončovací materiál.

Geometrické parametry řeziva jsou vybírány s ohledem na osobní preference budoucích vlastníků. Zaměření na kritériaSíla, často preferuje desku o tloušťce 40 mm. Je však třeba připomenout, že nákup silných, drahých desek by neměl být ušetřen, což by snížilo náklady při nákupu surovin. Neprošly komorové sušení tlusté desky, což může vést k tomu, že "vyletí" šrouby.

Řezivo 2. stupně - desky s uzly a jasným strukturním vzorem

Výběr dřeva určité odrůdy závisí na účelu areálu, cílech vlastníků a předpokládaných způsobech dalšího zpracování. Dokonce i povrch s krásným strukturním vzorem odlišuje výrobky nejvyšší kvality, které po instalaci stačí pokrýt lakem. Tam jsou milovníci přírodní krásy dřeva se vzorem pletenin, budou jako 1 nebo 2 odrůdy. Pod malbou je nesmyslné kupovat materiál 3. třídy.

Podlahové desky dávají přednost provedení z všívaného materiálu - z desek s rýhovanými hřebenovými nástavci pro husté dokování as ventilačními podélnými výrobky

Nesestavený materiál se nyní používá jen zřídka. Desky s rovnými hranami, vzájemně propojené, díky malému segmentu provozní doby zklamávají majitele zakřivení povrchu a trhlin.

Montážní technika pro šindlové desky

V úspěšném směru pokládky pokrýt desku v obytných prostorách, zvažovat orientaci, paralelně s tokem světla z oken. V chodbách a vestibulích jsou desky orientovány podél vektoru pohybu. Desky mohou být uzavřeny bez pohyblivých prvků nebo v chodu.

Režimstohovací desky v chodu

Pro instalaci desky s mezerou je nutné dokonale obrobit prvky. Postavit perfektní rovný roh bez zkušeností je dost těžké. Poslaný člověk musí stohovat podlahu podobným způsobem, je žádoucí skladovat šablonu pro označení trhací linie. Obvod místnosti musí být technologickým útočištěm. Mezi podlahovou krytinou a stěnami je třeba ponechat vzdálenost 1-2 cm pro zajištění podélného posunutí. Na konci instalace jsou deformační švy uzavřeny soklovou lištou.

Pořadí prací:

 • První všívaná deska je naskládána na stěnu hrotem (to je upevňovací výčnělek), takže je pohodlnější a spolehlivější pro skupinové prvky.
 • Druhá deska je spojena s první deskou, kombinující drážku a hrot. Upevňovací desky nejsou vhodné pro hřebíky. Jejich klobouky pak mohou „vylézt“ a nehty samy rzi. Lepidla je lepší upevnit šrouby (60 nebo 70 mm), optimální průměr je 4-4,5 mm.
 • Upevňovací desky lze provádět dvěma způsoby. První metoda se sklonem šroubů na 45 °, druhá bez svahu shora s následným pokládáním klobouků s těsnicím materiálem. Druhá verze je spolehlivější, ale první je estetičtější.
 • Po obvodu jsou všechny prvky podlahy připevněny šrouby, na které bude instalována soklová lišta.

Závěrečná fáze montáže desky pro nátěry, vodorovné desky mohou být broušeny brusným papírem s velikostí zrna 180. V případě potřeby, tj. Za přítomnosti zásadních nerovností, se provádí cyklování.

V tomto procesumontáž pomocí kladiva, nikoli však na druhé desce, ale na přídavném mezilehlém prvku s hrotem

Způsob upevnění samořezných šroubů pod úhlem 45 °

Pokládka desek pomocí upevňovacích šroubů pod úhlem 90 stupňů. Nutné položení klobouků šroubů s tmelem

\ t

Závěrem

V organizacích, které nabízejí služby zkušeným stohovačům, jsou často prováděna opatření na pracovišti, která jsou náročná na instalaci nástupních stanovišť. Povlak však můžete aplikovat sami. Trpělivost, splnění technologických požadavků pomůže pěkně a pevně dotáhnout desku deště a ušetřit poměrně značné množství.