Samonivelační podlahy v bytě: technologie nalití + příklady ozdob

Samonivelační podlahy v bytě: technologie nalití + příklady ozdob

Plánujete v bytě provést větší opravy? Opravit všechny druhy vad budov, dosáhnout správné geometrie prostor? Pak byste se měli určitě seznámit s technologií nakládacích podlah - ve skutečnosti vytvořit ideálně plochý byt a vodorovná plošina na něm je jednodušší než jednoduchá. Podlahy v bytě zkontrolují svislost stěn s ním, vytvoří pravý rovný roh - jedním slovem, aby pokoje příjemné a oko, a úroveň budovy.

Obsah
 1. Obsah
 2. Seznámení s velkoplošnými podlahami
 3. Profesionální vlastnosti technologie
 4. Výhody plnicí podlahy
 5. Nevýhody podlah
 6. Klíčové nuance v procesu práce
 7. Co může být podlaha přeměněna hromadnou technologií?

Obsah

 • Seznámení s podlahovými deskami
 • Profesionální vlastnosti technologie
  • Výhody plnicí podlahy
  • \ t
  • Nevýhody podlah
 • Klíčové nuance v procesu práce
 • Co můžete přeměnit podlahu pomocí hromadné technologie?

Seznámení s podlahovými deskami

Samonivelační podlaha - pojetí dvou ploch; na jedné straně se jedná o speciální technologii, na druhé straně o vysoce kvalitní materiály: polymery, minerální směsi, syntetické přísady (modifikované).

Výše ​​uvedené složky objemových podlah se prodávají v samostatných obalech. JejichMíchání by mělo být provedeno bezprostředně před použitím, v nativním pronikání. V důsledku této manipulace se získá hmota, která se může rozložit po povrchu tenkou vrstvou a v určitém okamžiku ztvrdnout.

Po vysušení plnicí podlahy se pod nohama vytvoří povlak, který má řadu zajímavých a velmi užitečných vlastností.

V některých případech se tato technologie stává a jediným vhodným způsobem, jak přivést slovo „pocit“.

Řádně připravená plnící směs, tzv. Nivelační roztok, plast, s dobrou tekutostí a záviděníhodností pro mnoho dalších složek s přilnavostí k podkladu (zpravidla se jedná o betonovou podlahu nebo cementový potěr).

Plnicí polymerová podlaha je skvělou alternativou k tradičnímu řešení

Nalití podle všech pravidel nedochází k narušení vlastníků polymerních podlah vlastníkem trhlin nebo trhlin.

Zajímavý fakt! 800 kg na čtvereční centimetr - je to právě takové zatížení, které vydrží kvalitní plnicí podlahu.

Technologie velkoplošných podlah se používá nejen v „civilní“, ale iv průmyslové výstavbě. V druhém případě se jedná o poslední fázi "čarodějnictví" po povrchu. Je nepravděpodobné, že by se něco takového mohlo pochlubit průměrnou opravou bytů - velkoplošná podlaha je zřídka považována majiteli za možnost dokončení; pouze jako spolehlivý základ pro další. Ale marně Pokrok nespí, a dnes se může plnicí podlaha, pokud je to žádoucí, stát dekorativním, báječným prvkem - kreativním.designové řešení pro odvážné, nekomplikované majitele bytů.


Profesionální vlastnosti technologie

\ t

Tato technologie, navzdory všem jejím postupům, není dokonale dokonalá - nejedná se o „zlatou pilulku“ ze všech problémů s lisováním podlahy.

Výhody plnicího dna

\ t
 • může být použit k "na zdraví" v teplotním rozmezí od minus do plus čtyřiceti až šedesáti pěti stupňů Celsia;
 • v malém časovém úseku jsou schopni zobrazit útoky "a vyšší teploty - až sto padesát stupňů (to je velmi užitečná volba" pro podlahy při požáru);
 • šetrnost k životnímu prostředí a chemická inertnost. Po kompletní polymeraci povlaku nevyvolává toxické, extrémně škodlivé látky pro lidské zdraví. Ano, ano, navzdory velkému množství chemických činidel v kompozici.
 • odolnost proti mechanickému zatížení a vibracím;
 • výplň podlahy - dobrý izolátor;
 • vysoká hygiena - vzhledem k tomu, že povrch je hladký;
 • snadnost péče;
 • hromadné podlahy umožňují vytvořit letadlo, které nemůže být vázáno na kvalitu - dokonce ani v místnostech s velkou plochou;
 • , uživatelé rádi poznamenají, že takové podlahy jsou vodotěsné, odolné vůči plísním, plísním, různým atmosférickým rozmary.

Nevýhody podlah

 • vyžaduje mimořádně důkladnou přípravu půdy - všichni argumentují, kde je nutné zashpatlevat, plus odpadky a prach by neměly zůstat na žádném čtverečním centimetru.Takže tři vlny koště to nemohou udělat;
 • čerstvě připravená nivelační směs je nejen toxická, ale také hořlavá; Její vystavení je nesmírně nežádoucí i na rukou, které již mluví obličejem a obličejem;
 • jak nebýt rušen, ale práce s takovou technologií vyžaduje přítomnost určitých specifických znalostí a dovedností vykonávající osoby - bezohledné experimenty jsou nebezpečné!
 • vyplňte podlahu - spokojenost není levná. V závislosti na stupni složitosti manipulace v přípravné fázi a typu použitých materiálů, bude čtvereční metr místnosti vás bude stát 30-100 dolarů.

Klíčové nuance v procesu práce

Použití sypkých podlah vyžaduje, jak již bylo uvedeno výše, vážné předběžné práce na povrchu.

Základem by mělo být:

 • Být uzemněn odborníkem;
 • Zashpatlevat všechny implicitní výmoly;
 • Opravte výrazné poklesy.

"Postupy" by měly být prováděny přesně v tomto pořadí - přece jen, je to jediný způsob, jak dosáhnout úplné přilnavosti (přilnavosti) roztoku k základně.

Řešení by mělo být aplikováno velmi rychle!

Dalším předpokladem je absolutní suchost povrchu pod plnicí podlahou. V opačném případě hrozí, že se směs po vysušení uvolní a praskne.

Důležité! Nenechte se odradit používáním hromadných podlah, které se snaží vyrovnat významné kapky v zemi. Doporučená tloušťka vrstvy od 5 do 30 milimetrů.

Stejně jako samotné řešení. Nebo spíše jeho příprava. Je velmi důležité míchatkomponenty provedené kvalitativně a dosáhly vysokého stupně homogenity směsi!

Používá se pouze profesionální nástroj - první nejvhodnější míchání rukou je nepřijatelné.

Co lze přeměnit na podlahu pomocí sypké technologie?

Samonivelační podlahy jsou celkovým prostorem pro kreativitu. V přítomnosti zkušeností a fantazie na povrchu, kromě funkčních vlastností, můžete přidat více dekorativní. V tomto případě se polymerní povlak plniva stává finišerem. Může se zeptat naprosto jakéhokoli tónu, vytvořit chaotické, fantazijní vzory. Trvanlivost, exkluzivita, všestrannost barevných řešení, absolutní kompatibilita s jakýmkoliv interiérem - všechny tyto vlastnosti harmonicky kombinují designové podlahy.

Výplň podlahy v ložnici - jemný přírodní motiv

A tady je několik možností:

Podlahy v dětském pokoji jsou velkou možností, ne?

Stylování vysušených plovoucích podlah

A konečně: nešetřit na materiály pro hromadné podlahy - takže ušetříte na vlastním zdraví.