Sauna s vlastním paprskem

Výstavba lázně s vlastními rukama dostatečně dlouho, ale pokud víte, jak držet nástroje ve vašich rukou, pak se určitě vyrovnat se stavbou. Věc zůstává v jednom: je nutné zvolit materiál, zjistit technické vlastnosti stavby. Pak můžete začít stavět.

Obsah:

 • Stavební práce
 • \ t
 • Stavba kulatiny
 • \ t
 • Konečné zdvihy

Co si vybrat - cihly, dřevo nebo pěnové bloky? Pokud se vám líbí tradiční ruské lázně, pak samozřejmě budete chtít postavit strom. Nejlepší je v tomto případě vybudovat saunu z kulatiny. Existuje pět důvodů, proč je profilovaná dřevěná tyč hodný kandidát:

 • Materiál je velmi populární, takže nalezení projektů na internetu nefunguje.
 • Budovy z baru jsou dostatečně lehké, takže nepotřebují pevný základ, který umožňuje trochu ušetřit.
 • Tento kus dřeva je poměrně jednoduchý na instalaci, takže není nutné stavět budovu na zemi. Můžete jednoduše postavit saunu na základně hned.
 • Paprsek udržuje teplo.
 • Budovy z nosníku dávají malé smrštění.
Obsah
 1. Práce na přípravě stavby
 2. Třídění dřeva
 3. Pokládáme hydroizolace
 4. Příprava nosníku
 5. Stavba kulatiny
 6. Sbíráme první korunu
 7. Pokládání dalších korun.
 8. Otvory oken a dveří.
 9. Konečné tahy

Stavební práce

\ t

Tříděnínosníky

Aby vaše koupelna mohla být vyrobena z paprsku vlastními silami, musí být vše, co jste si koupili, vyřešeno. Mělo by být vybráno pro konstrukci pouze ten nosník, který je bez viditelných vad. Je nutné odložit bar s následujícími škodami:

 • Hluboké praskliny.
 • Paprsek, udeřený brouky, červy nebo houbou. Materiál, který je podgivayuyu, je pokryt tmavě modrými skvrnami. Takový materiál by neměl být používán.
 • Nesmí se brát v úvahu ani deformovaný materiál. Nosník musí být plochý a plochý. Pokud nemáte dostatek kvalitativního materiálu, můžete použít deformovaný materiál, ale budete potřebovat dodatečnou montáž.

Materiál, ve kterém jste našli shnilé nečistoty nebo přítomnost hmyzu, je nutné hořet, protože brouky a houby se rychle usadí na jiném baru. Deformované dřevo by nemělo být hozeno nebo spáleno. To bude užitečné pro vás, stejně jako v méně významných stavbách než log.

Aby se minimalizovaly materiálové ztráty na minimum, je v rané fázi nezbytné zvolit dodavatele dřeva a projektů, aby se věnovala pozornost každému detailu. Při přezkoumání materiálu od dodavatele jste našli postižené oblasti nosníku nebo známky jeho deformace, pak ihned dejte takový paprsek na stranu.

Vyrábíme hydroizolace

\ t


Prostor mezi nadací a hypotečním barem by měl být chráněn před vlhkostí. Proto je povrch základny základu pokryt roztaveným asfaltem a pak položíme střešní krytinu. Po ochlazení asfaltuRuberoid pokrývá vrstvou asfaltu a pak položí další vrstvu ruberoidu.

Příprava nosníku

\ t

Existuje velký počet projektů, ale v každém projektu je nejdůležitější korunou celé budovy první koruna. Pro něj musíte materiál pečlivě vybrat. Nosníky vyžadují stejnou délku a průřez 200x200 milimetrů. Pro spojování se na koncích nosníků provádějí speciální řezy. Aby byly nosníky jasně přilepeny k drážkám jiného nosníku, měly by být tyto nosníky stejné. Vše musí být pečlivě změřeno. Práce „na oko“ je prostě nepřijatelná.

Nejčastěji volíme jednoduché spojení "v tlapce". Pak byste měli připravit šablony, pokud se určí formou kloubů. Ostatní pruhy by měly být označeny ready-made šablonami a poté logy. Ujistěte se, že zvládnout zábrany bar antiseptické. Zvláštní pozornost je třeba věnovat oblasti sousedící s nadací. Pro impregnaci je možné použít zpracovaný strojový olej. Připravené dřevěné kolejnice by měly být zpracovány. Měly by být dostatečné na základ a měly by být tlusté 15 mm.

Stavba kulatiny

\ t

Sbírejte první korunu

Konstrukce vany z nosníku vychází z pokládky připravených kolejnic na základ. Účelem kolejnic je zabránit tomu, aby se materiál setkal se základem. To je nutné pro zajištění větrání, které zajistí uchování dřeva z formy a prodlouží životnost vaší konstrukce.


První korunka je umístěna na předem položených kolejnicích. Je nutné jej instalovat přísně vodorovně. Lepší první korunanastavit pomocí úrovně. Dostaňte se k ideálu, pokud nemůžete okamžitě dosáhnout požadovaného výsledku. Pak spojíme tyče první koruny. Pro ochranu tyče před vlivem atmosféry je prostor mezi základem a materiálem lépe vyplňovat montážní pěnou. Upevnění na základech první korunky není nutné, protože hmotnost hotové konstrukce postačuje pro stabilitu korunky.

Pak položte ohřívač na hotovou korunku. Pro tyto účely použijte škrábání, jutu nebo mech. Balíček a mech se stohují tak, že na okrajích nosníků zůstane zásoba dvanáct centimetrů pro další utěsnění. Při stohování juty by to nemělo být provedeno: jednoduše naskládané na povrch a pak připevněné hřebíky nebo sešívačkou.

Uzavření dalších korun.

Pro další věnce by měly být připraveny nosníky 150 h 150 mm. Věnce se umístí a zkontrolují vodorovně a pak se navzájem upevní. Tyče se nejlépe zaznamenávají pomocí kovových kolíků nebo hřebíků. Pro silnější spojení je nutné, aby průměr čepu odpovídal průměru díry.

Vzhledem k tomu, že se provádí zpracování a izolace první korunky, jsou provedeny i všechny následující korunky. Sauna ze svazku bude odolnější, teplejší a spolehlivější. Desky obou horních korun by neměly být spojeny. Později budou muset být odstraněny pro stohování nosníků.

Otvory oken a dveří.

Existují dvě možnosti instalace okenních a dveřních boxů: po stavbě kulatiny nebo při montáži.První způsob je nejlepší, protože po stavbě srubu musíte udělat pouze otvory pro okna a dveře.

. nerovnoměrnost.

Konečné tahy

Na konci stavby byste měli umístit desky v tloušťce padesáti milimetrů nad nosník. Po této úpravě je design potažen ruberoidem nebo břidlicí. V této formě musí být budova alespoň šest měsíců, aby bylo možné provést potřebné smrštění.

Po dokončení smrštění je možné spustit srub. Pro tento účel by mělo být vyžadováno kladivo a kovová nebo dřevěná slupka. Tento nástroj, pokud je to nutné, může být proveden sám, pomocí elektrické pily.

Tato etapa může být zcela vyloučena, pokud jste nejprve používali jutová vlákna jako ohřívač při stavbě log. Toto topení je samo o sobě dokonale utěsněno.

To je vše. Budování sauny z kulatiny není složitý proces. Máte algoritmus pro stavbu a všechno ostatní, co budete zvládat při stavbě lázně. Přejeme vám hodně štěstí a trpělivosti ve vaší výstavbě!