Schéma zapojení dvou klíčového spínače

Vysoce kvalitní opravy v domě zahrnují výměnu elektrických vodičů, zásuvek a spínačů. Je zde mnoho otázek, z nichž jeden odpovíme v tomto článku: jak propojit dvou klíčový spínač s vlastními rukama.

Princip činnosti dvouokruhového spínače umožňuje připojení dvou světelných zdrojů. To může být lustr nebo pár různých přípravků, z nichž každý bude zahrnut, když stisknete klávesu, přes kterou je připojen. S ohledem na schéma zapojení předpokládejme, že fázový vodič je označen červeně, zemnící vodič je žlutozelený a nula je modrý. Drátová připojení jsou označena tučnými tečkami.

Trojvodičový kabel se spouští ze zdroje napájení do spojovací skříně. V ní je zemnící vodič připojen k podobnému drátu, který se připojuje ke skořepinám svítidel.

Nula od výkonové desky se připojuje do spojovací skříně s nulovou hodnotou, která směřuje do závitové části zásobníků svítidel. Fázový vodič musí být připojen do kuželové skříně s červeným drátem, který přejde do centrálního kontaktu dvouokruhového spínače.

Jdeme přímo k subdodavateli. Nyní je nutné se rozhodnout, který klíč zamkne kontakty, a proto bude zodpovědný za zahrnutí každého z těchto přípravků. Definováno? Nyní, podle schématu, připojíme modrý vodič k sub-nosiči levým spínačem spínače, který musí být spojovací box připojen k fázovému vodiči,jít do centrálního kontaktu nábojnice prvních svítidel. Hnědý vodič připojte k pravému tlačítku a pak v krabici spojky spojte s drátem z centrálního kontaktu zásobníku druhé lampy.

Správné připojení můžete zkontrolovat střídavě otočením tlačítek spínače. Pokud se jedná o skupinu osvětlení, kterou jste naplánovali, a když stisknete klávesy nahoru, vypne se, pak jste udělali všechno správně.

A nezapomeňte:práce spojená s elektrickým proudem vyžaduje zvláštní pozornost a neodpustí chyby.