Schody v zahradě - vytváříme ornament nerovného terénu

Chcete-li pěstovat zeleninové plantáže v této oblasti, je vhodnější stejná úleva - to je fakt. Nicméně, pokud nejste fanatický zastánce zahradních lůžek, a alespoň poněkud obdivovaný s krajinářský design, vaše preference, pokud jde o úlevu může být jiný. Ve skutečnosti mnohem více příležitostí z hlediska tvořivosti krajiny zahrnuje oblasti s výraznými výškovými rozdíly. Závěsné stěny, terasy a samozřejmě zahradní kroky, které přenášejí přechody mezi úrovněmi - to je to, co učiní nerovné místo opravdu zajímavým. Na schodech bych chtěl mluvit podrobněji a věnovat jim celý článek.

Malé zahradní schodiště dodá prostor originality a zakryje nerovnoměrný reliéf

.

Obsah
 1. Obsah
 2. Hlavní vchod nebo skromná cesta?
 3. Různé materiály k provedení
 4. Zahradní oplocení - krása a bezpečnost
 5. Osvětlení a scenérie

Obsah

 • Hlavní křižovatka nebo skromná cesta?
 • Různé materiály k provedení
 • \ t
 • Zahradní oplocení - krása a bezpečnost
 • \ t
 • Osvětlení a scenérie
 • \ t

Hlavní vchod nebo skromná cesta?

V závislosti na tom, jaké funkce budou mít zahradní kroky, může být jeho obraz slavnostní - přední nebo skromnější - tropický. Pravidelné schody jsou vždy zobrazeny například u vchodu do domu nebo vedou k nádhernému bazénu. Jedná se o masivní, masivní konstrukce, které jsou vybaveny plotem,zdobené sochami a vázami s živými květinami. Tyto žebříky jsou často doplněny plošinami, kde si můžete posedět na útulné zahradní židli a relaxovat.

Pravidelné schodiště zdobí hřiště před domem

.

Ale v hloubkách zahrady, jako pokračování úzké pěší cesty, bude vhodnější tropický žebřík. To může být docela dlouho, jestliže to se zvedne vysoko, nebo smět sestávat ze dvou nebo tří oddělených mír.

Běžecký pás je pokračováním zahradní cesty

Někdy jsou tyto stupně kombinovány s rampou, aby zaměstnanci vyhladili menší zemité nerovnosti. Podobná kombinace se nazývá italská rampa.

Italská rampa - kombinace rampy a schodů

Různé materiály k provedení

\ t

Materiál, ze kterého jsou zahradní žebříky vyrobeny, musí být trvanlivý, spolehlivý a neklouzavý - tato vlastnost vám umožní nepadat ani za mokra. Všechny tyto vlastnosti lze aplikovat na přírodní kámen, beton, cihly a dřevo.

Schodiště vyrobené z monolitických kamenných schodů je obtížné vyrábět, takže je poměrně drahé. Vzhledem k tomu, že v tomto případě má každý stupeň významnou váhu, pak při stohování není nutné nanášení lepicí cementové malty. Stačí dát kameny na tuhou písčitou základnu.

Častěji se pro zahradní schody používají desky z přírodního kamene. Někdy se desky stohují k sobě, aby se dosáhlo požadovaných stupňů. V tomto případěje důležité, aby tváře horních desek, na kterých bude člověk chodit, byly stejné.

Kamenné desky se položí na sebe a zajistí cementovou maltou

.

Podobný žebřík také vyžaduje značné materiální investice, a proto ke snížení nákladů, často používaného triku: základ schodů je vyroben z betonu, na jehož horní straně je upevněn obklad kamenných desek. V tomto případě, vzhledem k maskování betonu "Nutra", se ukázalo, že je kamenná schodiště kompletně rozpočtována.

Bez takových technik je však možné dělat schody úplně betonové. Díky moderním barvivům a texturovaným aditivům můžete získat velmi zajímavé možnosti, které napodobují povrch přírodního kamene.

Zahradní schody z betonu - omezená jednoduchost pro sídlo v moderním stylu

Krásné schody se získávají spojením betonového podkladu a obkladem slinkovými cihlami. Stejně jako u kamenných desek je nejprve provedeno betonové založení schodiště, na kterém jsou položeny cihly.

Cihlové schody na zahradě vypadají slavnostně

Můžete udělat žebřík a strom. Nejjednodušší provedení je následující: přes rovnoměrnou vzdálenost po délce budoucího schodiště namontujte dílčí kroky z dřevěných hoblovaných desek a prostor mezi stropem a spodní deskou je vyplněn betonovým řešením. Tak dílčí kroky v tomto procesu slouží jako bednění. Pak se na horní část schodů naleje kamínky, drcený kámen nebo jiný sypký materiál.Ukazuje se, nádherné, poněkud "divoké" schodiště pro zahradu v přírodním nebo venkovském stylu.

Schodiště z betonu a desek - možnost pro přírodní zahradu

\ t

Dřevo může být aplikováno a monopolizováno, popraveno z něj a ze schodů a podporuje základ a zábradlí.

Původní návrhářský žebřík ze dřeva

Zahradní oplocení - krása a bezpečnost

Skříně se často provádějí ze stejného materiálu jako schody schodů. Nezapomeňte zvážit jejich důkladné upevnění v zemi. Je jednodušší vyztužovat ploty v základu při lití betonu. Je také možné jej upevnit na hotové pole později pomocí kotev a držáků.

Široké přehlídkové žebříky s nízkým schodištěm mohou být i bez plotu, ale pro krásu občas poskytují malá zábradlí.

Schodišťové schodiště s ohraničením plotu

Osvětlení a scenérie

Pokud budete muset používat schody nejen ve dne, ale i ve tmě, pak bude zbytečné nastavovat osvětlení. Pro tyto účely budou svítit světelné kameny upevněné na základně schodů - nebudou oslňovat, ale umožní dobrý výhled na obrysy schodů. Můžete použít a různé lampy na solárních panelech, jejichž světlo směřuje dolů - na jevišti.

Osvětlení zahradních schodů ozdobí celý pozemek

Správně zvolené osvětlení se stane dodatečnou výzdobou schodů ve večerních hodinách, takže to nestojí za opomenutí. Pokud jde o ostatníprvky dekorace, pak to může být volné rostliny, které jsou nýtované zábradlí; hrnce s květinami na schodech; mech, zasadil do trhlin v kamenných deskách, atd. Varianty mohou být hmotnost - vše záleží jen na vaší chuti a fantazii!

Viz články pro podobná témata:

 • Zahradní mosty - konečný dotek obrazu vašeho panství
 • Zahradní labyrint - matoucí pohyby krajinného designu
 • Rekreační oblast v zahradě a venkovském domě je uspořádáním místa pro pohodlnou zábavu
 • .
 • Zahradní cesty vlastními silami - tajemství návrhářů
 • Štěrková zahrada - Symfonie kamenné výzdoby
 • Rookery v zahradě vlastníma rukama - schémata, fotografie a nápady na design