Série článků "Paul v kuchyni". Klasika žánru - linoleum v kuchyni.

Pokud jste tedy zastavili výběr linolea jako podlahové krytiny, pak můžete určitě říci, že je to dobrá volba. V tomto článku hovoříme o výhodách a nevýhodách této volby.

O výhodách linolea.

Jaké jsou jeho přínosy? Vlhkost se nebojí, snadno se umývá. To je hodně. Při mytí však musíte vzít v úvahu důležitý bod: nepoužívejte výrobky, které obsahují louky! V opačném případě budete jen kazit podlahy! A bude to vypadat jako oblečení s mastnými skvrnami. A hodit lítost a obtěžovat šaty. Patří ke mně, padá do prachu.

Jak si vybrat linoleum do kuchyně?

Při výběru dbejte na tloušťku linolea. Záleží na jeho síle. Má čtyři úrovně opotřebení na podlahové krytině:

  • slabý stupeň opotřebení;
  • normální;
  • vysoká;
  • je velmi vysoká.

Jejich označení jsou C, H, B, O. Zvolte normální nebo vysokou. Slabý - je to příliš málo, takové linoleum nebude dlouho žít. Ne moc a velmi vysoká. Nakonec, vaše kuchyně není obchod, kde je přístup šílený, a potřebujete konkrétní linoleum. Pokud je těžké si vybrat sílu, pak se můžete zaměřit na váhu - čím těžší, tím těžší. Je samozřejmě nepravděpodobné, že by se zvedly role linolea a porovnávaly hmotnost. To je pravda.

Pokud je péče dobrá, bude toto pokrytí trvat dlouho. Tlak v linoleu se nebojí, pokud je distribuován. Je také nemožné prasknout nebo zlomit. Ale pokud je tlak přesný, pak se dents nemůže vyhnout! Například z nohou nábytku. Můžete ho také poškrábat, můžete jej poškrábat. To je ononevýhod Ale volba barev a textur je prostě neuvěřitelná!

Přírodní linoleum do kuchyně a péče o ni.

Vynikající podlahy - přírodní linoleum. Dělají to již od minulého století. Vyrobeno z přírodních surovin: pryskyřice, vosk, jutové vlákno, přírodní oleje, barviva. Proto je šetrný k životnímu prostředí a navíc má baktericidní vlastnosti. Možná vás bude zajímat, můžete použít linoleum pro podlahy s vytápěním? To nemůžete pochybovat! Ale promiň, jeho cena je již nevýhodou. Alespoň pro mnoho.

Kromě všeho, co bylo řečeno, lze poznamenat, že bezprostředně po pokládce by se takové linoleum mělo otřít tmelem, aby se zabránilo pronikání zásad. Tyto chemikálie to mohou jednoduše změnit. Je důležité tento postup opakovat jednou ročně.

Nyní je však linoleum většinou umělé. Je to mnohem levnější. A jsou založeny na polyvinylchloridu. Proto se při nákupu dozvíte o dostupnosti certifikátu, který vás ujistí o bezpečnosti tohoto materiálu pro lidi. Některé typy linolea jsou vhodné pouze pro veřejnost. V bytě se takové linoleum nedoporučuje, s výjimkou lodžie. Jeho vlastnosti pochopíte i bez certifikátu - vůně, to je to, co vám bude sloužit jako dobrý návod! Čím silnější voní linoleum, tím nižší jsou jeho environmentální vlastnosti. Taková podlahová krytina je lepší nepoužívat.

Je také důležité zvolit linoleum s podšívkou, která má přirozený základ.

Poté není elektrifikován a praktičtější.

Pokud se rozhodnete položit v kuchyni linoleum, pak se nemýlíte, pokud jde o náklady práce. To je nejobtížnější způsob, jak položit podlahu v kuchyni. Změřte délku a šířku místnosti a jděte do obchodu. Je důležité, abyste specifikovali velikosti ne méně než pět centimetrů více než skutečné. Proč? Vzhledem k tomu, že často rovnoběžka stěn v našich apartmánech nechává mnoho být požadovaný! Pokud namísto obdélníku bude podlaha v kuchyni vypadat jako lichoběžník nebo rovnoběžník, pak mohou být na zadaných velikostech na stěnách dobré praskliny. A za malých předpokladů se tomu nevyhnete.

No, ale linoleum může být doslova v jednom pohybu! Roztrháme přivezenou vanu a odřízneme další nadpisy na stěnách. Vše! Sokly nemusí být ihned přibity. Nechte je vyčistit. V opačném případě se může vytáhnout a opřít o stěny, pak budou vlny uprostřed. V tomto případě je třeba znovu řezat podél stěn, a pak i sádrokartonu.

Výběr linolea jako podlahové krytiny do kuchyně, nebudete litovat!