Sestavování kuchyně vlastníma rukama, instalace pracovní desky, instalace umyvadla vlastníma rukama + foto.

Sestavení kuchyně vlastníma rukama - připravte sestavu a armatury. Čekání a sanitární práce, těsnění všech spojů. Zachyťte potřebné nástroje, materiály a znalosti.

Opustili jsme bezplatnou kuchyňskou sestavu z několika důvodů:

  • Zaprvé, naše plány se neshodovaly s podmínkami sběratelů.
  • Za druhé, "svobodné" shromáždění za předpokladu, pouze montáž případu: každý řez stolu, výřez otvoru pod trubkou, lampa, zásuvky, závěsné police, a mnohem více bylo měřeno v kusech a běžící metry a platí za cenu.
  • Za třetí, dlouhý seznam dodatečných placených prací doplnil seznam prací, které sběratelé nevyrábí. Poslední pokles byl výraz ve smlouvě: sběratelé připravují nábytek pro instalaci komunikací. V praxi to zní takto: shromážděné stoly budou chaoticky stát uprostřed kuchyně. To znamená, že instalace komunikací a příprava jídla pro rodinu během procesu instalace bude obtížná.

Takže jsme se rozhodli sbírat nábytek v kuchyni vlastníma rukama, zejména proto, že nábytek byl snadno sbírán a zkušenosti v něm byly.

Obtížnost skládání rohového kuchyňského stolu.

Začali jsme sbírat z rohového stolu pod dřezem - jeho stavba je složitější a zaujímá nejodpovědnější místo - místo instalace komunikací. Právě zde vznikají potíže s montáží nábytku:

  • rohový stůl je těžší sbírat než rovný;
  • instalace dřezu;
  • dodávka vody, odpadních vod;
  • dokování dvou stolních počítačů.

UV našem případě došlo k další složitosti. Na pravé stěně od rohu k větrací skříni 118 cm. Šířka rohového stolu je 88 cm v obou směrech. Vpravo jste potřebovali rovný stůl o šířce 30 cm, který se ideálně přiblížil k pracovní desce. Malý stůl byl sestaven jako první a odložen.

Jelikož základna rohového stolu neprošla výškou pod kanalizační trubkou, bylo nutné rozlomit stěnu (přepážku v nístěji) a odstranit potrubí.

Montáž tělesa rohového kuchyňského stolu.

Po položení našeho „průlomu“ přistoupíme k sestavení tabulky. Jsme vyzbrojeni instrukcí (stojí za to platit továrně - v každé krabici rozumíme montážní instrukce).

Začneme sbírat ze spodních pásů - budoucí stolní stojan (při výběru kuchyně, opuštění náhlavní soupravy na nohou, zdá se mi, že čištění by bylo obtížnější). Prkna jsou přesně velikost, veškeré příslušenství (šrouby, spoje, hřebíky, smyčky, pera) jsou součástí balení, všechny potřebné otvory jsou již v továrně vyvrtány.

Pak nastavíme "dolní" rohový stůl. Oba panely jsou spojeny šrouby a dřevěnými zátkami.

Panel se pak upevní k základním deskám, podpěrné nohy se spouští zespodu:

Nejjednodušším stupněm je montáž bočních stěn a stěny tuhosti. Provádí rychle a bez problémů. Se šestihranným nábytkemŠrouby snadno spojují panely. Nejdůležitější je zabývat se pokyny.

Další - malá zastávka. Je nutné vypočítat, kde se dno trubek přivádí pod potrubí. Montáž, řezání, přibíjení.

Odřízněte desky. Instalace dřezu v kuchyni.

Rohový stůl může být instalován na místě. Nejjednodušší věc v jeho sbírce je za námi - začneme se hodit do pultů. Přinesli jsme standardní desktopy o šířce 60 cm, což samozřejmě nespadá do rohového stolu.

V našem případě je nutné nastříkat desku v potřebných rozměrech a spojit dva kusy kovových spojek.

Vlastnosti procesu: pult elektricky pily pilou. Dosažení rovnoměrného řezu je velmi obtížné. Nejlepší je udržet ji podél vodicí lišty.

Všechny profily a spoje musí být opracovány silikonovým tmelem a chráněny lištou nebo plastovou hranou.

Před upevněním pracovní desky se vyřízne otvor pro dřez. Pod stropem bude díra menší, pod zadlabáním - více. Do soupravy jsme zahrnuli jiný nerezový dřez, takže výřez se ukázal být velmi velký.

Problémy vznikly při značení: dřez by měl ležet uprostřed stolu, pod ním je příloha. Bylo nutné označit s velkou přesností tak, aby řez prošel mezi okrajem dřezu a spojovacích prostředků.

Před upevněním dřezu se všechny plátky stolku ošetřují tmelem. Je instalován mixer, vložka je pevná. Na okraji umyvadla se položí těsnicí hmota.

Umyvadlo je pevné, vodu lze okamžitě připojit.

Dveře.

Pak jsou dveře zavěšeny. Zvláštností našeho dřezu jsou akordeonové dveře. V souladu s tím, kromě obvyklé smyčky tam byly smyčky, které spojují poloviny dveří.

Problém vzniká při vyrovnání dveří:

Instalace kuchyňské desky.

Podlahová deska má dvě části. Extrakt z horní části ozdobné podšívky.

Horní díl odstraníme. A snížili jsme požadovanou délku níže.

Spojujeme, nastavujeme úhel.

Na přední straně dna vložte koncovku.

Spodní část soklu připevníme k pracovní desce.

Upravujeme velikost horní části soklu, vkládáme dekorativní ozdobnou vložku a instalujeme horní část lišty na místo.

Instalujeme víko vnitřního rohu.

Sběr kuchyně vlastními rukama nebyl jeden den. Samozřejmě, profesionální sběratelé to udělají rychleji a možná i lépe. Ale stojí za to zvážit nepříjemnosti, o kterých jsme hovořilina začátku. Pokud nemůžete spojit práci montérů nábytku a instalatérů, je jednodušší sestavit nábytek v kuchyni na vlastní pěst.