Síran amonný: použití hnojiva

Síran amonný (nebo síran amonný) je velmi běžné minerální hnojivo, které se běžně používá na jaře. Dusík obsažený v něm dává silný impuls k rychlému růstu rostlin a síra zlepšuje kvalitu ovoce, podporuje jejich dlouhodobé skladování.

Obsah
  1. Obecný popis
  2. Video "Aplikace prostředků"
  3. Užitečné vlastnosti
  4. Návod k použití
  5. Použití u soukromých podniků
  6. Video «Přidání hnojiva do půdy»

Obecný popis

Síran amonný je bílý krystalický prášek, případně růžový nebo nažloutlý odstín. Často je jeho použití vhodné současně s jinými minerálními hnojivy, protože není komplexní a z celého spektra mikro- a makroelementů nabízí pouze 2 hlavní. Látka je dokonale rozpustná ve vodě, nenavlhne, je používána v suché formě pro kopání plochy a ve vodném roztoku. Jedná se o neagresivní agrochemikálie, žádné rostliny, žádný člověk, nepoškozuje to, což vysvětluje jeho aplikaci nejen pro kořen, ale také pro endokrinní výživu. Vodný roztok tohoto hnojiva je dobře absorbován všemi částmi rostliny: kořeny, listy a stonky.

Síran amonný není v půdě příliš mobilní, je uložen v úrodné vrstvě, aniž by se vypařoval a na jiných úrovních se nesmyl vodou, což zajišťuje délku procesu absorpce jeho kořeny rostlin. Hnojivo rozpuštěné ve vodě eliminuje přechod dusíku na dusičnanya proto neumožňuje hromadění dusičnanů v ovoci nebo zelených plodinách. Sírný amoniak lze použít všude, jeho aplikace nezávisí na klimatickém pásmu nebo vlastnostech půdy. Jeho jednorázové zavedení neovlivní půdu, ale pravidelná hnojiva z nich učiní kyselější.

Na alkalických a neutrálních půdách se proto může použít bez protiplnění a na kyselině (nebo na všech s pravidelnou opakovanou aplikací) je nutné společně s ní používat látky, které odolávají acidifikaci půdy. K tomuto účelu se často používá vápenec nebo drcená křída. Pro chernozem je síran amonný nejlepším hnojivem obsahujícím dusík. Musím říci, že to škodí životnímu prostředí mnohem méně než jiné agrochemikálie.

Video "Aplikace prostředků"

Informační video o používání nástroje, jakož i důležité poznámky a tipy.

Užitečné vlastnosti

Síran amonný obsahuje kromě 21% dusíku dokonce 24% síry. Nedostatek dusíku se okamžitě projeví ve vzhledu rostlin - zeleň je bledá, listy ztrácejí barvu a postupně umírají. Málokdo však ví, že prolomení výměny dusíku je schopné vadné síry. Je součástí bílkovin, rostlinných olejů, vitamínů, bez nichž se stává nemožné oxidačně-redukční procesy a proteinové metabolismy, které se v rostlinách neustále vyskytují. S nedostatkem síry se růst rostlin zpomaluje, stonky se ztenčují a prodlužují, listy jsou bledé, kvalita plodů se ztrácí. Nedostatek síry v půděpřispívá k hromadění dusíku ve formě dusičnanů.

Na jeden rok z ošetřeného hektaru rostlin si vyberete od 30 do 60 kg síry. Proto síran amonný nasycuje půdu dvěma základními prvky.U vyčerpaných nebo neošetřených půd je použití tohoto hnojiva patrné najednou.Nesmíme však zapomínat, že to není, přísně vzato, složité - zemědělské plodiny potřebují další prvky, především draslík, fosfor, hořčík, vápník. Nelze ji kombinovat s dřevěným popelem a troskovou struskou.

Na podzim se používá síran amonný, rozptylující prášek podél pole současně s trávením. Ale když je zaveden na jaře (jako všechny nitridy), je rychle absorbován rostlinami, dává jim impuls k růstu, poskytuje potřebné množství dusíku a síry právě pro rychlý růst, takže mnozí preferují jaro svého použití v zahradě. Dusík poskytuje růst rostlin, ale síra ovlivňuje kvalitu ovoce. Je to kvalita, a ne množství, které je obvykle věnována pozornost, poskytuje dostatek síry.

Nevýhoda tohoto prvku - snižuje hodnotu vitamínů z ovoce, snižuje trvanlivost. Kromě toho samotný obsah síry neumožňuje, aby se dusík proměnil ve stejné "dusičnany", které se všichni bojí, kupují bylinky. Použití vodného roztoku eliminuje přeměnu dusíku na dusičnanovou formu, akumulaci jeho přebytku, takže mnoho z nich dává přednost pouze tekuté kořenové a listové výživě.

Návod k použití

Síran amonnýpoužívá se jako hlavní hnojivo na jaře před setím nebo výsadbou. Jeho aplikace těsně před jarním rýpáním umožňuje rovnoměrné rozložení hmoty na lůžku. Minimální množství hnojiva je 25-30 m - pro metr čtvereční výsadby. Každá rostlina však reaguje tímto způsobem na toto hnojivo, což znamená, že množství látky zaváděné do hnojení se liší v závislosti na potřebách každé plodiny.

Vzhledem k tomu, že kyselina sírová čpavek oxiduje půdu ještě více než močovina, pak by se při pravidelném používání měla kombinovat s vápencem nebo broušenou křídou v kombinaci 1: 1. Někteří odborníci doporučují dokonce 1 kg soli, aby se do 1,2 kg křídy dostalo do rostlin, které nemají rádi kyselé půdy.

Při pěstování zelených plodin 20 g na 1 km čtvereční. m, ale můžete vytvořit až 70 gramů suchého hnojiva mezi řádky a pak po každém zavlažování se výživa dostane ke kořenům. Na mrkev-postel přidat 20-30 g na 1 km Km. m, a pro řepa - 30-35 g na 1 km čtvereční. m. Pro cross-kvetoucí, aby 30 m, a pro brambory - od 25 do 40 g na metr čtvereční. Květiny (v venkovském domě a parapetu) krmí na základě 20-25 g na čtverec. m, a pod každým ovocným stromem nebo keřem činí 25 g.

Použití u soukromých podniků

Nelze říci, že toto hnojivo by mělo být používáno pro všechny rostliny bez výjimky. Pšenice, pohanka, oves, sója vykazují po aplikaci síranu amonného velmi malý účinek. Ale zelí, ředkvičky, řepa, řepa na to dokonale reagují. Zavedení hnojiva před výsadbou brambor jepouze začátek, pak mladé rostliny jsou zalévané řešení, dokončit krmení během tvorby kořenových plodin. Dusičnany se neshromažďují v hlízách, ale samy se zvětšují a obsah škrobu v nich roste. Rostlina po takové intenzivní výživě netrpí parazity a kardiovaskulární hnilobou.

Velké množství dusíku může zamezit tvorbě hromádky zelí, takže hnojivo se zavádí pod jarní trávení nebo týden po výsadbě sazenic. V opačném případě bude růst příliš velké listy, které se netvoří v troubě, a květák, po obdržení příliš mnoho dusíku, bude vytáhl. Při pěstování zelených nebo kořeněných bylin lze použít síran amonný v různých stádiích, zvláště dobrý pro druhou sklizeň, dusík potřebný pro vytvoření zelené hmoty. Krmení se zastaví 2 týdny před sklizní.

Řepa a mrkev, které při růstu subkultury přijaly kyselinu amonnou s kyselinou sírovou, dávají velké, šťavnaté, dokonce i kořenové plodiny, které se vyznačují vysokým obsahem cukrů a jsou vhodné pro dlouhodobé skladování. Zvlněná, zkroucená mrkev roste na půdách s nedostatkem síry. Krmení se zastaví 2-3 týdny před sklizní. Papriky, lilky, okurky, rajčata, hnojí vodný roztok těchto agrochemikálií. Zalévejte je 2-3 krát za sezónu, zastavte i 2-3 týdny před zráním. Mladé sazenice ovocných stromů krmí 25 g síranu amonného, ​​kombinují ho s roztokem kravského mléka. Dospělé stromy se živí a vytvářejí je v nedotčených kruzíchsuchou hmotu, zakryjte malou vrstvou zeminy.

Video «Přidání hnojení do půdy»

Video instrukce o tom, jak se hnojivo zavádí do půdy rozmetáním hnojiv.