Skladování zeleniny na balkóně: místa není lepší najít

Náš současný článek bude relevantní pro obyvatele multi-bytových domů, jejichž dacha se nachází dostatečně daleko od domu, a spustit "rychle", sbírat mřížku brambor nebo cibule je nepravděpodobné, že vyjde. Také toto téma bude zajímavé pro ty, kteří nemají vilu vůbec, a skladovat výrobky někde potřebují.

Samozřejmě můžete nakupovat zeleninu v malých množstvích v obchodě nebo v bazaru, abych tak řekl: "jeden po druhém", ale zejména v zimě jsou tam poměrně drahé a kromě toho se mohou obrátit na shnilé. Proto je lepší se postarat o zimní menu předem a zásobit zeleninu od podzimu - méně problémů a dobrá úspora času a peněz. Jedním z nejpohodlnějších skladovacích prostor pro zeleninu je balkon nebo lodžie. Takže v našem článku budeme diskutovat, jak udržet zeleninu na balkóně až do jara.

Krabice pro skladování zeleniny v zimě nebyly nikým používány dlouho

.

Obsah
 1. Udržujte to správně
 2. Termoska na zeleninu
 3. Balkonový sklep s termostatem vlastníma rukama
 4. Skladování zeleniny bez termoregulátoru

Zachovat právo

Zeleninový vařič

\ t

Není pochyb o tom, že lepší "spaní" místo pro zeleninu než na balkóně, nemůžete najít. Nejoptimálnější variantou, kterou můžeme doporučit, je nakoupit na balkóně termo kontejner pro skladování zeleniny.

Thermobox na balkóně pro skladování zeleniny

Takové bedny podporují teplotu nezbytnou pro skladování rostlinných produktů - obvykle to jese pohybuje od tří do deseti stupňů Celsia.

Základní informace - podmínky pro skladování některých druhů zeleniny a ovoce

\ t

Když se teplota v termoboxu sníží, například pod +2 stupně, spustí se automatický termostat. Většina termočlánků také poskytuje ruční řízení teploty. Dobrá lednice na zeleninu může být provozována i při teplotách do -40 ° C.

Termoboxy různých velikostí a objemů jsou prezentovány ve specializovaných prodejnách prodávajících chladicí zařízení. Tam jsou flexibilní, ale tam jsou krabice. Ceny termočlánků začínají v zásadě na 200 USD.

Balkonový sklep s termostatem vlastníma rukama

Kontejner - skladování zeleniny v balkonech

V našich malých bytech je zelenina často nikde. Někdo to dělá v kuchyni přímo pod jídelním stolem, někdo ve skříních, kde jsou všechny druhy vycpávky.

Tam je ještě místnost, ale tam je příliš teplá, takže brambory začnou klíčit rychle. V lodžii nebo balkonu v tomto ohledu, tam jsou velké výhody, protože tam můžete uložit zeleninu ne v pytlích, ale ve speciálním skladování zeleniny.

Pokud si přejete, můžete na balkoně vyrobit krabici pro skladování zeleniny. V tomto případě si můžete vybrat velikosti improvizovaného zeleniny ukládat samostatně, a také slušně ušetřit rodinný rozpočet, protože výroba takové krabice vás bude stát desetkrát levnější než nákup.

Vše bude záviset pouze na vásmotivace a počáteční velikosti balkonu nebo lodžie. Například, s velikostí krabice 1500x800x400, to může ubytovat pět pytlů brambor.

Postup výroby termostatu je následující:

 • Předprodej termostatu pro skladování balkonové zeleniny (např. Jiskra 300b) . Tento spotřebič bude udržovat konstantní teplotu v zásuvce, a to i při silných mrazech, zelenina nebude mrznout, při vysoké vlhkosti nebudou hnít, a v teple - ne klíčí.
  Termostat nevyžaduje žádné další nastavení, zařízení je již naprogramováno při teplotě 0-4 ° C.
 • Je nesmírně důležité, aby stěny skříně na zeleninu byly dvojité (ideální vzdálenost mezi stěnami je 40 mm) .
  K tomuto účelu použijte vnější dýhu, kterou musíte připevnit k rámu z dřevěných trámů s průřezem 5 x 5 cm.
 • Uvnitř konstruujeme demontovatelné stěny z organitu (HDF).
 • Prázdné mezi stěnami vyplňte ohřívačem pro balkón, například minerální vlnou, suchými pilinami, holením, pěnou, pěnou nebo skelnými vlákny.
  Pokud chcete ušetřit svůj rodinný rozpočet, vyplňte dutinu starou látkou.
 • Úrovně a celá čísla pěnových desek mohou být použity jako kryt topení. Listy jsou vloženy tak, že pěna proudí dovnitř vnější dvojité stěny a opírá se o vnitřní stěny.
 • Výška vnitřních stěn by měla být nižší než vnější - tak, aby se víčko krabice lépe hodilo. Nicméněpokud nemůžete dosáhnout těsného střihu, nebojte se. V tomto případě položte pěnu na okraje víka.
 • Z vnitřní strany hlavního dna seříznou tři nebo čtyři nosné tyče v tloušťce dvacet třiceti milimetrů. Nyní volně vložte dno uvnitř krabice.
 • Upevněte trubku z tenkého plechu uprostřed a shora dolů, do které lze umístit několik elektrických žárovek jako topné zařízení.

Co to není topné těleso?

 • Pokud není na ruce žádný plech, může být staré odvětrávací potrubí odříznuto.
 • Na dně pod trubkou vyvrtejte 2-3 větrací otvory o průměru asi deset milimetrů.
 • Při montáži dna se ujistěte, že potrubí je dvacet milimetrů pod vnitřkem krabice.
 • Tato konstrukce termostatu umožní, aby vzduch ohřátý v potrubí, volně cirkulující v celém prostoru mineshare, blotující každou žárovku.

Těleso nádoby na zeleninu lze vyrobit z tenkých desek nebo dřevotřískových desek. Je žádoucí postavit boční vnější stěny s výstupky v podobě nohou - takže dno krabice se nebude vztahovat na studenou betonovou podlahu balkonu.

Termostatická jiskra 300 b

Skladování zeleniny bez termoregulátoru

\ t

Alternativně doporučujeme, abyste na balkoně postavili skříňku na zeleninu bez termostatu, která se mimo jiné může stát originálním prvkem interiéru balkonu.

Všimněte si, že délka jetakový box bude šířka vašeho balkonu, například 80 cm, a výška krabice může být 50-100 cm.

Zeleninová krabice na balkóně jako prvek neobvyklého designu

Při výrobě této formy si pamatujte několik okamžiků:

 • V horní části této krabice zhotovujeme sklopné víko. Pokud chcete, aby skladování zeleniny na balkoně sloužil jako křeslo, zakryjte krabici pěnovou gumou, a pak přikryjte hadříkem.
 • Kromě toho lze zeleninový box použít jako balkonový stůl nebo jako květinový stojan. V tomto případě zacházejte s víkem kartáčem a zakryjte lakem - chrání strom před vlhkostí a věc vám bude sloužit déle.
 • Nezapomeňte dokončit větrací otvor ve stěně zásuvky. Také nezapomeňte vložit žárovku do hrudníku pro skladování zeleniny. Provádí dvě funkce najednou: osvětlení - v teplých měsících roku a v zimě ochrání vaše jedlé zásoby před chladem.
 • A v hlubokých mrazech může být krabička na balkóně pro zeleninu ještě více zahřátá, dávat na ni starou přikrývku, deku nebo skrýt - to dá interiéru jedinečný design balkonu.
 • Za teplého počasí je možné umístit lahve s ledem do krabičky se zeleninou a při srážce může být skladování zeleniny pokryto polyethylenovým filmem.

Jsem rád! Pokud se v krabici pro skladování zeleniny máte v úmyslu ukládat brambory, nezapomeňte postavit kryt žárovky, která uzavírá světlo z žárovky, jinak se brambory mohou stát zelenou.

Sklad na zeleninu na balkóně

\ t

Doufáme, že tento článek byl užitečný, a teď víte, jak na balkoně skladovat zeleninu.

Dary přírody - jako by z postele