Skleník s vlastníma rukama - vlastnosti a instalace

Obsah:

 • Výhody budov ve sklenících
 • Správně vyberte umístění budovy
 • Výběr projektu a vypracování výkresů
 • Naplnění základu
 • Montáž na stěnu a střechu
 • Video
 • Chtěli byste mít na stole přirozenou čerstvou a voňavou zeleninu, počet pesticidů a herbicidů, které by nepřekročily normu, ale i celý rok? Pak stačí jen vytvořit skleník v venkovském domě. Nemáte velkou částku na nákup? Není to děsivé Z tohoto článku zjistíte, jak je skleník vyroben ze skla vlastníma rukama.

  Obsah
  1. Výhody budov ve sklenících
  2. Správně vyberte umístění budovy
  3. Výběr projektů a vypracování výkresů
  4. Vyplnění nadace
  5. Stavba stěn a střechy
  6. Videa

  Výhody skleněných dutých budov

  \ t

  Níže jsou uvedeny některé z výhod sklářských skleníků:

 • Skleníkové skleníky jsou někdy označovány jako dlouhodobé budovy. Například, Francouzi aktivně používají takové skleníky od konce XVI století, a dodnes. Buďte si jisti: skleněná skleník bude sloužit jako váš sluha několik desetiletí.
 • Sklo nedrží ultrafialové paprsky nezbytné pro rychlý růst rostlin a zrání plodů, které tímto způsobem umožňují maximální prospěch z energie slunečního světla.
 • Používáte-li vícevrstvé nebo temperované (tepelné) sklo, pak tato konstrukce vydrží nejnepříznivější podmínky(déšť padá ve formě velkého krupobití, prudkého tepla a dokonce i těžkých mrazů bude nevyhnutelně postaven).
 • Pro skleník ze skla se vyznačuje vynikající tepelnou izolací. Kromě toho je v nich možné instalovat topná zařízení.
 • Samozřejmě, ve skleníku jsou také negativní strany, které je třeba vzít v úvahu při výstavbě. Například skutečnost, že sklo je poměrně těžký materiál (1 m2 skla o tloušťce 4 mm váží 10 kg a 6 mm - 15 kg), by mělo ovlivnit přítomnost pevného základu, jakož i konstrukci pevné konstrukce rámu. Ale na rozdíl od skleníků, které jsou pokryty jinými materiály, samotáři skleníků pokrytých sklem, zkušený zahradníci-milenci zavřít oči, protože podle jejich názoru pouze ve sklenících sklárny nejen rostou a rostou více plodně, ale také méně nemocných.

  Správně vyberte umístění budovy

  Existují určité triky ohledně výběru místa pro skleník. Zohledňují se tyto faktory:

 • Stupeň osvětlení zamýšleného místa. Vzhledem k tomu, že skleník by měl být dobře osvětlen, je nutné se ujistit, že se na určeném místě pro stavbu nepřesahují stromy a jiné objekty. Je vhodné orientovat skleník ve směru na jih, aby bylo zajištěno rovnoměrné rozložení slunečního světla a tepla po celý den.
 • Režim větru. Je nutné najít neprodukovatelné místo, bez kterého by měla být stavba nastavena tak, aby napadená stěna větru spolehlivě chránila neboaby se zasadil bariérový keř nebo aby byl izolován speciálními materiály.
 • Povrchová vrstva zeminy a reliéf vybrané oblasti. Na malém kopci je nutné najít výhradně suché, pokud možno stejné místo, jinak dojde ke snížení teploty vzduchu a tím i mikroklima ve struktuře. Je třeba také poznamenat, že pokud chcete používat skleník po celý rok, musíte jej umístit na místo, kde můžete odstranit horní vrstvu zeminy. Ano, chráníte své rostliny před zimními větry a průvanem.
 • Vzdálenost od vodovodních zdrojů a napájení.
 • Výběr projektu a vypracování výkresů

  Aby se usnadnil proces výstavby, je nutné zvolit projekt, tj. Navrhli jsme plán výstavby skleněných skleníků a upravili výkresy.

  Co by mělo být v této fázi plánováno? Hodně záleží na architektonické podobě skleníku. Vzhledem k tomu, že jej zakryjete sklem, ale tento materiál se neohýbá, volba se zúží. Nejlepší je přebývat na pravoúhlém nebo mnohostranném skleníku pod jednou nebo dvojitou střechou. Nicméně, pokud chcete, střecha může mít tvar pyramidy se čtyřmi nebo více tvářemi.

  Dvoukřídlý ​​skleník

  Máte-li ve své duši skleník ve tvaru kulatého skleníku, pak musíte vzít v úvahu špatnou charakteristiku výměny vzduchu tohoto typu konstrukce, kterou lze zlepšit instalací několika dalších bočních větracích otvorů do střechy.

  Standardní skleník vám ušetří penízevolné místo v venkovském domě. Kromě toho budete méně usilovat o jeho vytápění.

  Je třeba poznamenat, že nejoblíbenější jsou kombinované skleníky pod sklem. V tomto provedení, pro rám vzít bar 50 až 50 mm, a často prosklené staré okenní rámy, které výrazně ušetří peníze. Někdo instaluje dvojitá okna v PVC profilu. Zároveň kvalitativně posílit horní záhlaví a nastavit klenutou střechu s kovovými farmami. Střechu zakryjte polykarbonátem nebo plexisklem.

  Zjištěno s tvarem budoucí stavby, musíte jít na výkresy. To, co někdo udělá klasickým způsobem - tužkou a papírem, a někdo, kdo má základní základní znalosti o PC, to může udělat ve 3D, například pomocí programu Google Sketch Up.

  Režim skleníkového skla

  Výkresy - velmi důležitá etapa ve výstavbě skleníků, protože vám pomohou vypočítat potřebné množství spotřebního materiálu a zjistit, kolik peněz budete potřebovat.

  Vezměme si například projekt dvojskla z glazovaného skleníku ze stromu a zjistíme, co je třeba zohlednit při sestavování výkresu. Pokud vezmeme formát šablony 1600 × 2200 mm, tloušťku 4 mm a nosník 100-100 mm, dostaneme ideální vzdálenost mezi vertikálními regály, která bude rovna 800 mm. Je pozoruhodné, že to bude polovina šířky listu.

  Vzhledem k tomu, že budova bude využívána iv zimě, měli byste zvednout základnu nad zemí (pokud je výška skla 1100 mm, základna by měla být zvednuta 900-1200 mm).

  Vnější sklon střechy pokrytý sklem,bude rovna 15o. Hrubý střešní systém je lepší vztyčit z nosníku 50 až 50 mm

  .

  Naplnění základu

  Vybrali jste tedy vhodné místo pro stavbu skleníku a pomocí kreseb spočítejte jeho velikost. Nyní s pomocí kolíků a lan můžete provést označení místa stavby.

  Výkop pod základem

  Obracíme se na odpovědný okamžik - položení základu skleníku. Je třeba poznamenat, že se správně zakrytým základem můžete ušetřit až 10% tepla v zimě.

  Odborníci doporučují použití páskového základu pro zajištění strukturální pevnosti. V tomto případě se beton do hloubky zamrznutí půdy (od 55 do 80 cm).

  Jak vytvořit základnu pro skleněné skleníky?

 • Vyhoďte příkop o šířce 30 cm a hloubce 40 cm.
 • Dále nalijte do ní písek, který musí být zastrčen.
 • Do výkopu se vloží výztuž pro zpevnění a vylití betonu.
 • Zvedněte základnu o 10 cm nad základnu a současně zvětšete bednění. Pomocí roviny vyrovnejte horní část bednění a nalijte betonovou vrstvu znovu na hrany. Pro vytvoření hydroizolace položte úzký proužek ruberoidu nebo asfaltového tmelu na zmrazený beton. Teď na výšku? cihla na základně vazby, udělat zdivo. Je možné mírně změnit proces vylévání základu, avšak princip zůstává stejný - použití hypoték z výztužných a hydroizolačních materiálů.

  Základ musí být dodatečně izolován ze všech stran deskamipolystyrenová pěna.

  Montáž stěn a střech

  \ t

  Nyní je čas udělat kostru. Připomeňme, že skleníkové sklenice vyžadují zejména trvanlivý a trvanlivý rám, který může být vyroben z kovu i dřeva. První se vyznačuje dlouhou životností, druhou je životní prostředí.

  Pro konstrukci kovových kostek použitých trubek nebo rohů ocelového profilu a pro kostru dřeva vezměte řezivo o průměru 100 mm, které jsou ideálně vyrobeny ze dřeva impregnovaného autoklávem a zaručují dlouhou životnost konstrukce.

  Pokud má dřevo řádnou impregnaci, měla by být nejprve připravena, ošetřena antiseptickým prostředkem, poté zbarvena a povrchově upravena. Staré okenní rámy se z velké části používají pro zasklení skleníků a rám pro takovou konstrukci je vyroben z nosníků 100-100 mm.

  Proces výroby skleníku je následující:

 • Struktura skleněného skleníku s dřevěným rámem se skládá z horní a dolní vazby, rohové regály a podpěrné tyče.
 • Ošetřené tyče jsou o průměru 100 mm, tj. O rozměrech 10 × 10 cm, instalované na cihlovou pásku základu s další vrstvou vodotěsné a bezpečně připevněné k základně.
 • Následně našroubujte svislé tyče na vodorovné nosníky ve čtyřech rozích.
 • Horní pás se provádí spojením svislých nosníků s horními vodorovnými tyčemi.
 • Po tomto je třeba přibít základní tyče do horního a dolního pásu.
 • Nyní musíte vytvořit hrubý střešní systém. ProCentrální sudy, šrouby a mezilehlé regály, používá se nosník 10 × 5 cm. Střešní nosič a rám dveří lze vyrobit pomocí lišt o velikosti 10? 3 cm. Všimněte si, že vazba rámu s regály je pevná, místo řezání a další zkroucení pomocí šroubů.

  Farmy se shromažďují na zemi. Pak jsou zvednuty na rámu a aby se zabránilo deformaci střechy, upevněte na saních. Nakonec farmu kombinujte s kluznou tyčí.

  Sklenice

  Nyní můžete glazovat hotový design. Brýle jsou upevněny pomocí rukavic a silikonového tmelu a vnějšek jsou pokryty roletou z gumy nebo dřeva. Střecha je zespoda pokryta sklem a umístěna na vrstvu tmelu.

  Takovýmto jednoduchým způsobem můžete nezávisle postavit skleník ze skla. Pokud chcete přidat informace uvedené v článku, cenné rady, pak napište své komentáře.

  Video

  Z tohoto videa se dozvíte o solární zelenině, speciálním skleníku ve skle, ve kterém můžete pěstovat rostliny brzy na jaře i na Sibiři: