Skrytá toaleta nádrž - instalace, opravy

Skrytá toaleta

Jedním z nových řešení v systému sanitární keramiky je skrytá toaleta. Nádrž je vyrobena ze spolehlivého odolného materiálu a je připevněna ke zdi a přišitá sádrokartonem nebo plastovými panely. Viditelné je pouze tlačítko pro spláchnutí a kapacitní odpor je odstraněn z zorného pole. Místnost koupelny je tak zbavena těžkopádného prvku a vypadá estetičtěji.

Pro výrobu skrytých nádrží se používají moderní materiály vysoké trvanlivosti a spolehlivosti. Pouzdro je vyrobeno z polyethylenu a testováno výrobcem na těsnost. Úkolem těchto tanků je dlouhodobě bezproblémový provoz. Ve srovnání s tradičními keramickými protějšky se výška a šířka a snížená hloubka zvětšují ve skrytých nádržích. Montážní prvky jsou uspořádány po stranách a otvory pro trubky jsou provedeny v pouzdru.

Rozsah těchto nádrží - výklopných a závěsných toalet. Pro montáž závěsných toalet se používají rámové konstrukce. V případě neúplného souboru instalačního systému a zakoupení WC mísy a nádrže je nutné se ujistit, že všechny otvory na rámu se shodují s nástavci nádrží.

Jsou zde nádrže pro montáž na hlavní stěnu a pro upevnění na tenké příčky. Je však lepší použít kovové rámy s upevňovacími prvky na jakýkoliv typ zdi, například zkušené instalatéry.

Obsah
  1. Odtokové zařízení pro zavěšení toalet a oblasti použití
  2. Skrytézáchodová mísa: instalace
  3. Oprava nádrže na toaletu pro toalety

Odtokové zařízení pro zavěšení toalet a oblasti použití

Existují dva typy upevnění nádrží pro zavěšení toalet:

  • - upevnění na nosnou konstrukci;
  • - upevnění na tenkou přepážku.

Zařízení prvního typu je rám, ve kterém je samotná nádrž namontována a která je namontována přímo na stěnu. Tento design je vhodný pro stěny z cihel, strusky bloku a betonu, a upevnit ji ke stěnám pěnových bloků a sádrokartonových desek.

Odtokové zařízení pro zavěšení toaletních mís

\ t

Pokud volný prostor od dna nádrže položí cihlu, dosáhne se ještě větší trvanlivosti konstrukce. Poté se instaluje sádrokartonový panel, který uzavírá nádrž a pokládá dlaždice. Viditelné zůstávají pouze kotevní rámy, které visely na záchod. Aby se snížil tlak sanitárního zařízení na obkladačku, pod rámem se předrámují cihly nebo jiný materiál.

Upevnění na tenkou přepážku se provádí pomocí rámu s důrazem na podlahu. Hlavním rozlišovacím znakem takového rámu je možnost připevnění ke stěně jakéhokoliv typu, což je bezesporu jeho výhoda, protože veškeré úsilí z nádrže a vody v ní obsažené směřuje k překrytí.

Skrytá toaletní nádrž: Instalace

Nádrž pro přepážkové záchody se skládá z plastové nádoby a montážní sady, která je součástí soupravy. Tato nádrž je jednoduchá a snadno se instaluje. Všechnozatížení z nádrže je přivedeno přímo na toaletu a nevyžaduje dodatečná zpevňující opatření. Pořadí jeho instalace je následující:

  • - ke sluchátkům umístěným na těle nádrže jsou připevněny montážní desky;
  • - desky jsou přišroubovány ke stěně pomocí šroubů;
  • - záchodová mísa a nádrž jsou propojeny větví ohnutým do 90 stupňů;
  • - místo připojení je uzavřeno ozdobným prvkem;
  • - tlačítko flush je nastaveno.

Existuje několik typů splachovacích tlačítek - jednoduché, dvojité a flush-stop. Jedná se o kontakt a bezkontaktní kontakt na infračerveném pohonu.

Oprava nádrže na toalety

\ t

Aby bylo možné dovezené zařízení přizpůsobit užitkové vodě, musí být před nádrží instalován filtr. Pevná voda může poškodit gumové prvky konstrukce nádrže a zkrátit dobu jejich provozu.

Oprava těchto nádrží nepředstavuje zvláštní složitost. Všechny položky, které mohou selhat, jsou uvnitř nádrže a jsou vytaženy otvorem. Jediné, co potřebujete, je odstranit panel splachovacího tlačítka, vyměnit součást a nainstalovat panel na místě.