Smaltujte koupel vlastníma rukama

Většina majitelů bytů se dnes uchýlí k obnově litinových lázní vyráběných SSSR, a nikoli k jejich ukládání na odpadky, a to díky vynikající kvalitě sovětského smaltování továrny, která pro nový nátěr slouží jako dobrý základ, stejně jako spolehlivost. litinové tělo.

V současné době existuje několik způsobů, jak obnovit lázeň: akrylovou vložku, vanu ve vaně, koupání a povlékání starého nátěru vrstvou tekutého akrylátu (technologie "výplňová lázeň"). V tomto článku popíšeme, jak si namalovat koupelnu vlastníma rukama.

Jedná se o nejlevnější způsob restaurování, který nevyžaduje jeho odpojení od kanalizace a demontáže.

Malba má doma mnoho významných rozdílů od průmyslového procesu tohoto typu restaurování. Tudíž za továrních podmínek se litinová lázeň zahřívá, načež se na vnitřní povrch nanáší prášek s rovnoměrnou vrstvou. Při působení vysoké teploty se prášek rozlévá a promění v smalt.

Pokud mluvíte o smaltované lázni doma, pak se v tomto případě smalt nanáší plochým štětcem na bázi přírodních vlasů (méně často používaného postřikovače).

Vlastní smaltovací lázeň

Tento proces zahrnuje dvě fáze.Přípravek do koupele . To je velmi důležitý krok, protože smalt by měl být aplikován pouze na dobře tuhý, rovný povrch. Pro tento účel se na starý povrch aplikuje čisticí prášek, například "Pemlyuksex", který by neměl obsahovat chlor, čím déle se povrch přímo odlupuje práškem s brusným kamenem.

Můžete jej také vyčistit brusným kotoučem nebo brusným papírem. Poté se abrazivní strouhanka opláchne vodou, odstraní se rez a nepravidelnosti a povrch se důkladně odmastí.

Po uplynutí této doby je nutné nádobu naplnit horkou vodou po dobu 5-10 minut, poté vypustit vodu a vysušit povrch.

Další přicházífáze aplikace nové vrstvy skloviny . Použitý smalt by měl být velmi opatrný a nedovolit bubliny a náplasti, jinak se nový smalt po usušení začne odlupovat.

Většina soukromých mistrů a firem specializujících se na emailové koupání se smalt nanáší ve dvou vrstvách. V průměru to netrvá déle než 3-4 hodiny.

Pro dosažení co nejoptimálnějšího výsledku se doporučuje lázeň natřít ve čtyřech vrstvách.

Zvláště na místě opravy bytu sami.