Směsi pro vyrovnání podlahy - specifika aplikace

Směsi pro vyrovnání podlahy - specifika použití

Bezchybně se rovná povrchu hrubé podlahy - sen našich krajanů, ztělesnění, které je stále vývojáři bezpodmínečně důvěru budoucích vlastníků. V tomto ohledu se nové budovy mírně liší od bytových objektů sekundárního fondu s vrzavými záclonovými podlahami. Ale majitelé mají možnost ukázat své tvůrčí schopnosti, zvládnout tuto oblast činnosti a zažít v praxi nádherné směsi pro vyrovnání podlahy, schopné poskytnout ideály geometrických parametrů.

Obsah
 1. Obsah
 2. Levná alternativa směsí výrobních hal
 3. Výhody hotových směsí pro vyrovnání
 4. Klasifikace suchých směsí pro vyrovnání
 5. Povinné podmínky pro získání ideálně sladěného povrchu

Obsah

 • Levná alternativa směsí výrobních hal
 • \ t
 • Výhody připravených směsí pro vyrovnání
 • \ t
 • Klasifikace suchých směsí pro vyrovnání
 • \ t
 • Povinné podmínky pro získání ideálně vyrovnaného povrchu
 • \ t

Dokonale vyrovnaná rovina podlahy nemůže být přičítána pouze estetickým kritériím. Jedná se o záruku dlouhodobého provozu, který je položen na rovném povrchu a často je podmínkou pro bezpečný pohyb. Rovnoměrný povrch je podmínkou pro zařízení s plovoucí podlahou, pro pokládku linolea, laminátu, parket, dlažby slinku. Zarovnání je nutné, aby byla dřevěná podlahane poškrábání, aby nedošlo k rozbití zámků nátěrů, nepoškrábejte jednotlivé prvky.

Vyrovnaný povrch podlahy - záruka dlouhodobého provozu podlahové krytiny, stav, který zajišťuje pohodlí a bezpečnost pohybu

Levná alternativa směsí výrobních hal

\ t

Není to tak dávno, kdy jediná směs určená k odstranění závad stavitelů byla řešení skládající se z prosévaného říčního nebo lomového písku, vody a obyčejného cementu. Výsledkem dosaženým s jeho pomocí není vždy uspokojující opraváři a majitelé. Čekání na kalení nebylo kratší než 28 dní, povrch se usadil na místech, bylo nutné zmrazit cementový potěr, neustále pokropit vodou, aby se vyloučilo praskání.

Fiskální náklady tohoto materiálu na vyrovnání však často přesvědčují majitele divokých zvířat, aby využívali nejjednodušší, ale vyžadují mnoho úsilí při vaření a uvádění do provozu. Pro nezávislou výrobu skladu je požadováno:

 • jeden díl cementu nesoucí značku M500;
 • tři části písku bez vměstků a nečistot (velikost frakce je 5 mm).

Za prvé, směs se důkladně promíchá bez zavádění vody, pak se přidá v malých dávkách, čímž se roztok dostane do viskózní konzistence husté zakysané smetany. Při přípravě směsi je nutné striktně dodržovat proporce, je nutné použít kvalitativní značkové komponenty. Ale ani použití komponentů od spolehlivých výrobců nezaručuje příjemPo dokonalém vytvrzení musí být povrch ještě dokonale vyrovnán.

Směs „samo-vyrobená“ nemá vysokou tažnost, je obtížné ji aplikovat a rozložit na podlahu. Pro usnadnění práce můžete přidat trubku změkčovadla podle doporučení výrobce.

Vyznačuje se nízkou tažností, obtížně se používá homogenní směs, obtížně vyrovnatelná

.

Rada. Pro zvýšení pevnostních vlastností roztoku cementu a písku pro potěry pomůže lepidlo PVA v malých množstvích. Je však třeba mít na paměti, že utěsnění směsi lepidlem bude probíhat mnohem rychleji, a proto je nutné ředit směs v malých dávkách a aplikovat na malé plochy. Pro vyčištění po vytvrzení bude lepidlo znatelně těžší.

Aby se předešlo tvorbě trhlin, zkušené stohovače přidají samočinně připravený ekvalizér malého pracího prášku, takže vlhkost se z potěru pomaleji odpaří a dochází k krystalizaci. Ale sebemenší chyby s nezávislou úpravou řešení nutně ovlivní sílu vrstvy, což bude vyžadovat levné zpracování.

Výhody připravených směsí pro vyrovnání

\ t

Na trhu má velký počet vyrovnávacích prvků základ, který se podobá osvědčené formulaci pro cementové spojky. Hlavními složkami jsou látka sádrovec nebo cement a plnivo, které používá prosetý a promytý písek. Hlavní rozdíl hotové stavbyskladů je přítomnost modifikujících přísad, optimalizuje adhezi, tažnost, dobu vytvrzování.

Vzhledem ke zlepšení vzorce vzrostl rozsah provádění těchto oprav. Nyní v hotové formě je možné koupit nejen ekvalizér pro betonové základny, ale také směs pro vyrovnání dřevěné podlahy s přísadami ze skelných vláken, která je nezbytná pro zajištění maximálních hodnot adheze. Nové vyrovnání může být použito pro uspořádání vstupních skupin venkovských domů, pro přípravu povrchu před podlahou zařízení na terase, verandách, balkonech. Existují dokončovací odrůdy, které nevyžadují další zpracování. V převážné většině směsí pro vyrovnávání se však používá jako vrstva, která se nachází pod podlahovou krytinou, protože zvýraznění prašné hmotnosti, absorpce tuku a vlhkosti se neliší vnější atraktivitou.

Řada výrobních směsí pro sladění umožňuje řešit širokou škálu úkolů

.

V seznamu výhod hotových směsí pro vyrovnání:

 • maximální pevnost;
 • optimální přilnavost;
 • minimalizace lhůt;
 • jednoduchá aplikace bez nutnosti pozorovat proces "zrání", aby se zvýšila úroveň vlhkosti postřikem;
 • jednotná a snadná distribuce po celé obdělávané ploše;
 • schopnost vyzvednout kompozici tak, aby se téměř vyrovnala;
 • nepřítomnost sedimentů vyžadujících dodatečná opatření pro vyrovnání;
 • Minimální výkon je odolnývyrovnávací vrstva neovlivňuje výšku místnosti;
 • provozní trvanlivost.

Hlavní prioritou skladů, vyráběných v továrních podmínkách, je testovaná, dobře vyvinutá receptura materiálu s přesným poměrem složek. Při zavádění vody do opravny skladu se nemusíte starat o konečný výsledek, protože chyby, které snižují kvalitu vyrovnání, jsou prakticky vyloučeny. V seznamu nevýhod je hlavním místem cena, jejíž velikost je kompenzována dlouhodobým servisem, snadností přípravy, důkladným studiem receptury materiálu a nedostatkem dalšího rozvoje.

Klasifikace suchých směsí pro vyrovnání

\ t

Předkládány spotřebitelským výrobním směsím na suché podlahy pro vyrovnání podlah se liší ve složení:

 • Cementové univerzální směsi, vhodné vzhledem k množství úprav úprav podlah v prostorách za jakýchkoli provozních podmínek. V sortimentu najdete materiál pro vyrovnání základů jakékoliv konstrukce, s libovolným počtem přítoků, skořepin, drážek. V suterénu nedochází ke smršťování cementu továrny směsi se používají k nanášení vyrovnávacích vrstev o tloušťce 3 až 50 mm.
 • Sádrové stěrky používané pouze pro instalaci místností s minimální vlhkostí, protože jejich základna je schopna intenzivně absorbovat vlhkost. Sádrové směsi se vyznačují dobrou propustností pro páry a nedostatkem smrštění, na jejichž základě jsou často preferoványVyrovnání základny, ne vysoká pevnost.

Účelem a sledem použití jsou rostlinné směsi rozděleny do dvou typů:

 • Vyrovnávání, určené pro počáteční zpracování hrubého povrchu s významnými vadami. S jejich pomocí se vytvoří pevné kanály do 50 mm. Tento typ komparátorů je ručně aplikován. Materiál se používá pouze jako vrstva, protože velké částice písku neumožňují získat dokonale rovný povrch jako součást roztoku.
 • Samonivelační materiály používané k dokončení nátěru. Výkon vrstvy 2-10 mm Tekutý roztok s jemně rozptýlenými částicemi je rovnoměrně rozložen po celé ploše, kde se pěstuje. Pro vyrovnání velkých ploch je sklad uzavřen a distribuován pomocí speciálního vybavení.

Samonivelační potěry se provádějí pomocí speciálního vybavení

Věnujte pozornost. Plnění dokončovacích rovnic ve velkoplošných prostorách (více než 6-8 m2) se provádí na plochách omezených speciálními zařízeními. Mezi segmenty ponechejte 6 mm silné procesní spáry, které nejsou naplněny roztokem.

Pro plnění rychle tuhnoucího samonivelačního materiálu není dostačující jeden umělec, nejčastěji tuto operaci provádí brigáda, jejíž členové mají určitou funkci: příprava směsi, nalévání roztoku, rozdělování pomocí speciálního nástroje, odstraňování vzduchových bublin válečkem.

Plnění rychle tuhnoucího nivelačního roztoku se provádí postupně na samostatných místech

.

Povinné podmínky pro získání ideálně sladěného povrchu

\ t

Navzdory zjevné totožnosti mají tovární směsi každého výrobce jedinečné složení, patentované a přísně chráněné výrobcem. V označení není uvedeno, ale výrobek musí být doprovázen podrobným návodem na způsob přípravy roztoku. Porušení proporcí, zavedení jakýchkoliv přísad do hotové směsi je nepřijatelné.

Důležité. Pro ekonomické účely není možné zvýšit obsah vodovodní vody, protože nadměrná vlhkost způsobí pěnění a v důsledku toho ztrátu pevnosti vazby. Nivelační vrstvu lze rozvrstvit. Nemůžete použít horkou vodu, může se stát stimulátorem pro zahájení práce součástí, jejichž činnost by měla začít pouze během kalení.

Předpokladem je přísná podmínka teploty a vlhkosti stanovená výrobcem. S menšími odchylkami jsou mezní hodnoty relativní vlhkosti obvykle 90-95%, teplotní limity jsou v kladném rozsahu 5-25 ° C.

Samozřejmě musí být dodržena spotřeba směsi pro vyrovnání podlahy, vyznačená v označení. V závislosti na specifických vlastnostech roztoku a účelu směsi se množství náplně pohybuje od 1,4 do 1,8 kg kg, rozložené na m2 plochy, což je vrstva o tloušťce 1 mm.

Při přípravě vyrovnávací směsi je nutné postupovat přesně v souladu s pokynyvýrobce

Důležité. Nedoporučuje se používat konečná řešení pro vyrovnání základny s aplikací vrstvy, která přesahuje možnou mez. V důsledku toho mohou být uvnitř vrstvy kravaty dutiny, tzv. "Karamelový efekt".

Před plněním musí být instalována okna a konstrukce dveří. Nedovolte odvodnění a použití větracích zařízení. Je nutné vydržet přesné podmínky nezbytné pro plnohodnotný důkaz komparátoru. Jejich narušení je nepřijatelné, když se vyrovnává na několik vrstev. Před nalitím materiálu se doporučuje ošetřit celou plochu podlahy základním nátěrem, zlepšit přilnavost.

Majitelé rezidenčních nemovitostí mají nyní možnost nakoupit vyrovnávací směsi pro uspořádání objektů jakéhokoli typu a prostoru. Je zde možnost volby: vlastník může koupit hotovou směs a vyrovnat podlahu nezávisle nebo objednat služby opravářů. Informace o rozdílech v nivelačních směsích, metodách jejich aplikace a specifičnosti nebudou zaměňovány s nákupem materiálu.