Sněhové štíty pro kovové dlaždice: volte moudře

Obsah článku

 • Proč potřebujete sněhové frézy?
 • Typy sněhových sněhových strojů
 • \ t
 • Montáž sněhových fréz
 • \ t
 • Pravidla pro výběr chráničů sněhu
 • \ t

  Při instalaci střechy z kovové dlaždice, je důležité nejen správně vybrat barvu a další architektonické a design nuance, ale také starat o nákup bezpečnostních prvků. Hlavním prvkem v tomto případě jsou sněhové pluhy pro kovové dlaždice.

  ?

  Obsah
  1. Proč potřebujete sněhové frézy?
  2. Typy sněhových sněhových bourár
  3. Montáž sněhových fréz
  4. Pravidla pro výběr sněhových fréz

  Za podmínek našich nepředvídatelných chladných zimy padá mnoho deště. Na střeše zůstávají přirozeně srážky. Během zimy může celková hmotnost sněhu na střeše malého soukromého domu dosáhnout několika set kilogramů. Během rozmrazování (což mimochodem není v našich zimách neobvyklé), všechny tyto sněhové vrstvy mohou sklouznout - dobře, pokud v té době pod domem nebude stát auto nebo projít lidi.

  Při montáži takového střešního materiálu, jako je kovová střešní taška, je odstranění sněhu nepostradatelným měřítkem opatrnosti. Navíc na dnešním stavebním trhu není nedostatek ochranných prostředků.

  ?

  \ t

  Všechny konstrukce chránících před sněhem jsou na střeše rozděleny do dvou skupin: průchodem sněhem, tj. Rozdělením jedné velké vrstvy na malou, bezpečnou a vůbec nepřípustnou. PrvníSkupiny zahrnují především sněhové frézy pro trubkovité dlaždice.

  trubková sněhová fréza

  \ t

  V tomto případě je zachycovačem sněhu potrubí. Taková konstrukce je upevněna na speciálních konzolách, zatímco trubky mají vysokou pevnost v ohybu. Všechny tyto vlastnosti umožňují, aby držitelé sněhu odolávali extrémnímu namáhání bez deformace.

  Tam jsou také mříže sněhové frézy - během průchodu roštem, sníh vrstva se porouchá. Totéž se děje s kousky ledu. Úhlové sněhové frézy se považují za zařízení bariérového typu, tj. Zabraňují výstupu sněhu v jakékoliv formě.

  ?

  \ t

  Trubkové sněhové frézy jsou instalovány ve vzdálenosti 500 mm od okraje střechy. V tomto případě se instalace držáků sněhu na kovové dlaždice provádí pomocí výškově nastavitelných šroubů. Pro tyto účely se používají speciální gumové vložky (podložky), které dodatečně plní těsnící funkci.

  Úhlové sněhové frézy mají hotový držák. Mělo by být zřejmé, že jejich spolehlivost je omezena vlastním výškovým zařízením - to znamená držet velké sněhové hmoty, které nesedí. Konstrukce mříže se montuje pomocí speciálních podpěr, které mohou být zapuštěné i zavěšené.

  ?

  \ t

  jak vybrat sněhovou frézu

  \ t

  Samozřejmě, že zařízeníSnowstorers také poskytuje výpočty. Ano, je třeba vzít v úvahu nutně typ střechy a možné zatížení. Například při strmém svahu a dlouhé střeše se doporučuje instalovat tyto ochranné konstrukce v několika řadách po obvodu.

  Ignorování tohoto požadavku není nutné, protože nekontrolovaný vzestup sněhu může vést nejen k poškození majetku nebo zranění osob, ale také k pádu vlastních střech, jakož i okapů. V každém případě bude cena sněžných pluhů pro dlaždice menší než možné neplánované opravy.

  V tomto případě se jako nejspolehlivější nejčastěji používají varianty trubkových a síťových provedení.

  Je třeba rovněž poznamenat, že montáž sběrače sněhu na kov může být prováděna jak v řadách, tak v šachovém pořadí. Jak již bylo zmíněno, je nutné použít několik řad chráničů sněhu pro vysoké střechy (samozřejmě v případě míst se sněhem pokrytým podnebím).

  Co se týče ceny, cena sady náklaďáků se pohybuje od 900 do 3500 rublů. Cena závisí na typu, zemi výroby a materiálu. Standardní sada obsahuje:

  • ocelová trubka oválná (2 ks po 3 m)
  • podpěrné konzoly (4ks)
  • samořezné šrouby
  • těsnící gumy
  • \ t
  • zátky