Sokl pro koupel - jsou zde koupelnové koše

Není žádným tajemstvím, že hotový a atraktivnější vzhled koupelny poskytuje nejen dlaždice, ale i sokly. Jsou vyrobeny z různých materiálů, ale stále populárnější je základní deska, vyrobená z keramiky.

  • Záclona

Polštář koupelny je důležitý, protože slouží k zabránění proudění vody a také k estetičtějšímu vzhledu skrýváním spáry mezi vanou a dlažbou.

Cappuccino pro koupel

Tento prvek je nezbytný a velmi důležitý při navrhování koupelny, zejména pro milovníky tam strávit spoustu času. Ale jak si vybrat nejvhodnější variantu, protože základny pro koupel jsou tolik, a ne každý z nich se k této lázni může přiblížit. Zde je důležitá důkladná analýza.

Materiál, ze kterého je vyrobena základní deska:

  • keramika;
  • plasty;
  • samolepicí sokl.
Obsah
  1. Keramická vana pro koupel
  2. Plastové umyvadlo pro koupel
  3. \ t
  4. Jak instalovat plastovou nádržku pro koupel
  5. Jak nainstalovat samolepicí lištu

Keramické umyvadlo pro koupel

\ t

Keramické umyvadlo pro koupel

\ t

Keramické výrobky začaly získávat popularitu díky svým významným a velmi výhodným vlastnostem, jako je tvrdost, odolnost vůči velké deformaci v důsledku pevnosti. Je ještě důležitější a pohodlnější, aby nereagovaly na životní prostředí a jiné látky.

Keramická mísa pro koupel má tyto vlastnosti, protože jevelmi trvanlivé, pevné a nedeformované, a dokonce i velké plus je, že neztrácí svou barvu. To bude poškozeno pouze v případě, že spadne do něčeho těžkého, a to je jediná nevýhoda. Ale pokud to nevyhodíte, například obrovské cihly a řádnou péči, pak to bude trvat dlouho.

Košíky plastové

\ t

Podstavec, materiál použitý k výrobě plastů, je mnohem levnější než sokl z keramiky, ale proto se jeho výhody nesnižují: jsou dobře chráněny před vlhkostními spoji, protože plast je vodotěsný a také dokonale chrání koupelnu před výskytem plísní a plísní a další nepříjemné doprovodné vlhké místnosti.

Plastová sádrokartonová deska je kromě hlavních výhod také vhodná pro provoz. Má také gumu, která dokonale skrývá přístaviště mezi zdmi a podlahou a je také vysoce hygienická. Důležitou výhodou tohoto podstavce je, že se snadno instaluje do místností kulatého tvaru, protože má pružnost. Standardní délka tohoto podstavce je asi 1,8 metru.

To je důležité !!! Mínus tohoto podstavce je, že po chvíli to může zaspávat, takže je lepší nevybírat bílou, smetanovou nebo žluto-žlutou, která bude na tom méně patrná.

Plastová umyvadla pro vanu

\ t

Pro instalaci základní desky je důležité měření řádně odstranit. Další - střih. Nejlepší je to udělat s pomocí bulharštiny a použít diamantový disk s jemným postřikem, protože sprej neroztrhne glazuru a vytvoří čistý řez.

Poté metoda měřeníDemontujte sokl ve vnějším nebo vnitřním rohu: připevněte soklovou lištu na místo instalace a označte spodní okraj. Opakujte v každém rohu. Poté ji umístěte do výchozí polohy a vyznačte bod výše (tyč blízko zdi) a spodní část (průřez s podlahou), připojte je. Další - řez v úhlu 90 stupňů. Opakujte vedle druhé zdi.

Připevnění základní desky může být na lepidlo pro keramické výrobky - silikonové nebo kachlové. Můžete také použít silikonový tmel.

Pro utěsněný spoj se používá zatryka - shora a zdola. To bude také dát více estetický vzhled do koupelny.

Jak nainstalovat plastové umyvadlo pro koupel

Existují dva způsoby instalace soklů z plastu:

Metoda je poměrně obtížná - vyžaduje si přemýšlet o částech pro drobnosti před obložením zdí místnosti a obecně: sokl je instalován na dlaždici. Je však velmi spolehlivá, stejně jako u ní důkladnější hydroizolace. Nevýhodou je, že pokud budete muset vyměnit, budete muset vyrobit a nahradit dlaždice. Je také velmi obtížné jej nainstalovat, takže je nejlepší využít služeb průvodce.

Jak nainstalovat samolepicí lištu

Pro instalaci plastové základny pro koupel s vlastními rukama může být na dlaždice. Je důležité, aby povrch byl suchý, takže umístěte zařízení do sucha a uzavřete mezeru těsnicí hmotou a počkejte, až uschne.

Dále je nutné vložit okraj lázně lepicí páskou. To udrží sklovinu neporušenou. Po potřeběřezaný podstavec Části by se měly shodovat po délce každé strany lázně.

Naneste vrstvu lepidla na základní desku a zatlačte ji. Malé praskliny, které mohou vzniknout během práce, je nejlepší odstranit tmel.

Jak nainstalovat samolepicí lištu

Cena tohoto typu základní desky je vyšší než cena plastu. Ale pro něj to vyžaduje méně dodatečných materiálů při instalaci. Důležitou a nezbytnou podmínkou pro instalaci tohoto podstavce je povrch. Je nutné jej správně připravit - je nutné, aby byl co nejvýše vysoký a sushi, protože pokud tomu tak není, pak se pod oponou může dostat vlhkost.

Jak nainstalovat samolepicí lištu

Jedinou nevýhodou tohoto podstavce je, že životnost není dostatečně dlouhá. Bude třeba jej vyměnit mnohem častěji než například při instalaci plastového nebo keramického podstavce. A cena tohoto podstavce je mnohem vyšší než cena ostatních. Takže rozhoduje pouze kupující. Pohled zůstane stejný, protože existuje tolik vzorů, šperků a barevných řešení, která se hodí jak pro uvolněnou vanu, tak pro více nálad. Je to už věc vkusu a praxe, protože je to důležité jen to, že je vhodná do koupelny za cenu, laskavost a kvalitu.

Při montáži musíte dodržovat určitá pravidla, protože pouze v případě, že je správná instalace základní desky schopna trvat mnohem déle.

Je důležité si uvědomit, že soklová deska také vyžaduje péči a pouze v případě, že je řádně používána, může být dlouho zapomenuta na žloutnutí, popraskané díly a jejich výměnu.každých pár let. Doporučuje se, aby během instalace nedocházelo k pádu vody pod podlahovou desku a co nejvíce k tomu, aby se trhliny důkladněji rozmazaly, a to nejen pro zachování krásného a úplného vzhledu v koupelně, ale také pro ochranu sebe a příbuzných před patogeny, plísněmi a plísněmi.