Solární panely pro vytápění domu: funkce zimního vytápění solární energií

Majitelé venkovských chat často instalují solární panely pro vytápění domu. Popularita takového designu se dá snadno vysvětlit: spotřeba paliva a systém podpory života, který je šetrný k životnímu prostředí. Se šikovným využitím energie slunce, větru nebo vody je možné z malého venkovského domu vytvořit moderní ekologické centrum. Ale nejprve musíte zjistit, jak to udělat a kolik takových baterií je prospěšné pro obyvatele.

Obsah
 1. Metody použití
 2. Klady a zápory
 3. Hlavní typy
 4. Instalace systému

Metody použití

Energie slunečního světla se dlouhodobě a úspěšně používá, takže technologie není inovací. Tuto službu však využívají častěji obyvateli horkých zemí a jižních zeměpisných šířek, protože v teplých klimatických podmínkáchmůže být tento alternativní zdroj celý rok . Ale severní oblasti, kde je nedostatek přirozeného záření, využívají solární topení pouze jako další možnost.

Solární panely a speciální kolektory jsou zvláštními zprostředkovateli mezi sluncem a mechanismem, který vytváří energii. Kromě toho se tyto prvky mohou lišit jak v designu, tak v designu. Podstatou jejich práce je však akumulace sluneční energie pro budoucí využití.

Baterie jsou prezentovány ve formě panelů, na jedné straně jsou fotobuňky a na druhé straně, která mechanismus upevňuje. Tento design je poměrně realistický, aby montáž na vlastní pěst, ale můžete si koupit již hotové výrobky, které se prodávají vširoký sortiment.

Solární baterie pro domácnost.

Hélium - zařízení, které je součástí topného systému. Jedná se o velkou tepelně izolovanou krabici, která má zabudovanou chladicí kapalinu. Toto zařízení je spolu s bateriemi upevněno na vyvýšeném štítu směřujícím ke svítidlu. Topná tělesa můžete také jednoduše namontovat na svah střechy.

Účinnost topného systému můžete výrazně zvýšit, pokud vložíte baterie na speciální dynamické mechanismy. Tato zařízení pracují na principu sledování, to znamená, že se vracejí do směru, ve kterém jsou směrovány paprsky slunce.

Konverze se provádí v trubkách umístěných uvnitř krabice. Chcete-li použít solární panely pro vytápění domu v zimě je poměrně reálné, ale za předpokladu, že slunečné dny v roce bude nejméně dvě stě.

Klady a zápory

Systém, který umožňuje vytápění domu solární energií, má velký počet pozitivních vlastností. Každý z nich je poměrně těžký, takže obyvatelé mohou experimentovat.Hlavní výhody baterií jsou následující:

 • Ekologie. Instalace je naprosto bezpečná jak pro obyvatele, tak pro životní prostředí. To je dáno tím, že vytápění budovy nevyužívá solární články pro použití konvenčních paliv.
 • Autonomie. Spotřebitel není zcela závislý na cenách elektřiny nebo ekonomických podmínkách v zemi.
 • Veřejná dostupnost. Nemusíte instalovat systém v soukromém doměpovolení státních orgánů.
 • Nákladová efektivnost. Použití kolektorů výrazně snižuje náklady na zásobování teplou vodou.
 • Vytápění ze solární elektrárny

  Kromě pozitivních aspektů existují také negativní body. Chcete-li například určit, jak dobře systém funguje, trvá dlouho (od 3 do 5 let). Během této doby by měla být energie dostatečná a používána v aktivním režimu . Nevýhody solárních článků lze přičítat i následujícím faktorům:

  • vysoké náklady na součásti potřebné pro připojení a spuštění stavby;
  • množství vyprodukovaného tepla závisí zcela na zeměpisné poloze a povětrnostních podmínkách;
  • bydlení potřebuje záložní zdroj (kotel na plyn nebo pevné palivo).

  Je nezbytné vzít v úvahu, že pro účinnou práci je nutné neustále sledovat čistotu zařízení, odstranit polyester z jeho povrchu, opravit poškození. Pokud teplotní režim v regionu často klesne pod 0 ° C, pak se musí kolektor a dům jako celek dále zahřát.

  Je také třeba mít na paměti, že takové systémy nejsou vhodné pro každého. Například v regionech, kde jsou slunečné dny vzácné, je nepravděpodobné, že by se návrh ospravedlnil. Ale i přes vysoké náklady, desky jsou velmi populární, takže více a více často mohou být viděny v venkovských domech a střechách.

  Hlavní typy

  \ t

  Existují dva typy baterií: malé a velké fotoelektrickésystémů. První typ zahrnuje panely baterií, které pracují z napětí 12-24 Vt. S jejich pomocí můžete sledovat televizi a mít několik osvětlovacích zařízení.

  Velká zařízení mohou zajistit celý dům elektřinou av případě potřeby jej zcela zahřát. To se však týká pouze malé soukromé chaty, výškových budov, které nebudou moci zahřívat.

  Pokud jde o kompletní sadu, může se lišit v závislosti na modelu.Spravidla základní soubor zahrnuje:

  • vakuový solární kolektor;
  • zvláštní kontrolor, který sleduje výkon práce;
  • čerpadlo, kterým je přiváděno chladivo;
  • nádrž na horkou vodu o objemu 500-1000 litrů;
  • elektrické TEN nebo tepelné čerpadlo.

  Kolik solárních kallarů 100% vytápí dům (100% solární vytápění 12. typu)

  Všechny tyto části jsou potřebné pro normální provoz systému. Jak je namontovat a použít, je předepsán v příručce, která je také součástí sady.

  Je-li vybaven výkonným solárním topným systémem, můžete dodatečně zajistit ubytování s přívodem teplé vody a namontovat teplou podlahu. S těmito funkcemi se plně vyrovná velká fotoelektrická instalace.

  Před instalací kolektorů je nutné spočítat, jaký výkon potřebují, aby plně uspokojily všechny potřeby. Při výpočtu by měla být zohledněna plocha soukromého domova, počet obyvatela spotřebu energie. Například pro malou tříčlennou rodinu bude průměrně jeden měsíc vyžadovat 200 až 500 W /m2.

  Pokud se plánuje poskytnutí bydlení teplou vodou, zvýší se náklady na energii. Pro účinnost můžete vytvořit kombinovanou verzi otopného systému. V tomto případě budou domácnosti pojištěny a nezůstanou nevyhřívány v nouzových nebo nepředvídaných situacích.

  Instalace systému

  Při výběru topného systému se doporučuje pečlivě prozkoumat jeho vlastnosti a možnosti. Nejdříve však musíte spočítat celkovou plochu domu a množství tepla potřebného k jeho ohřevu. Kromě toho je nutné určit umístění zařízení. Ale pro to je nejlepší obrátit se na specialisty, protože i nepatrná odchylka může významně ovlivnit jeho účinnost.Při výběru místa je třeba vzít v úvahu následující nuance:

  • , konstrukce, která zajišťuje solární vytápění, by měla být umístěna na jižní straně, protože se zde koncentruje největší množství tepla;
  • střecha by neměla být ve vodorovné poloze a měla malý sklon (přibližně 45 stupňů);
  • samotné zařízení je poměrně rozměrné a těžké, proto potřebuje pevný výkopový systém;
  • stromy a budovy, které se nacházejí v blízkosti sběratelů, by neměly tvořit stín ani pokrývat slunce.

  Správná instalace výrazně zvyšuje životnost solárních článků. Systém je v tomto případěbude sloužit asi 25-30 let a vyplatí se již třetím rokem užívání, poskytující majiteli domu nezávislost na komunálních službách.

  Solární dům: ukrajinská zkušenost - Dacha 03/30/2014

  Pro systém je nejlepší zvolit místo, které je po celý den co nejvýše možné. Pokud je dům ve špatném stavu a není možné zajistit kolektory na jeho střeše, pak si můžete vybrat jinou budovu.

  Pokud jde o pohon, může být umístěn v suterénu nebo v podkroví. Může existovat několik takových prvků, pak budou kompaktnější, a tudíž místo, kde bude obsazeno, bude mnohem méně.

  Nákup solárních článků, i když nákladný, ale zcela oprávněný. Konec konců, přijatá energie je zdarma a její zdroj je nevyčerpatelný.

  Solární solární ohřev se zkušenostmi se solárními články po dobu 3 let