Správná montáž plastových panelů na strop se sklopením rámu

Ve srovnání s materiály, jako jsou sádrokartonové desky nebo PVC fólie, plastové panely poněkud ztrácejí z hlediska popularity. Je však třeba poznamenat, že je to naprosto nespravedlivé, protože mají mnoho pozitivních vlastností jak z hlediska výběru samotného materiálu, tak iz hlediska instalace a provozu.

Kromě toho je jejich cenové rozpětí velmi široké, takže s volbou dostupných modelů nebude problém. Více o nejzajímavějších okamžicích, o kterých budeme hovořit.

Obsah
 1. Hlavní výhody a nevýhody montáže plastových panelů na strop ve srovnání s jinými materiály
 2. Instalace plastových panelů na strop má tedy tyto výhody:
 3. Podrobný návod pro instalaci plastových panelů na strop pomocí vlastních rukou
 4. Práce na instalaci plastových panelů na stropě začínají rámem skládání pod nimi:
 5. Dále je montáž stropních panelů z plastu následující:

Hlavní výhody a nevýhody instalace plastových panelů na strop ve srovnání s jinými materiály

Instalace plastových panelů na strop má tedy tyto výhody:

 • Vzhledem k tomu, že je namontován na smontovaném rámu a nikoliv přímo na samotnou rovinu, může snadno zakrýt takové vady, jako jsou nepravidelnosti povrchu, praskliny, skvrny po povodni a další. To vše bez nutnosti odstranit nebo vyčistit starý kryt.
 • Uvnitř prázdného rámečku můžete mít všechny potřebné komunikace. Tak zmizípotřeba kartáčování stěn a pokládání vrtaných kanálů.
 • Celá konstrukce, pokud je porovnána s deskami ze sádrokartonu, je velmi lehká. Nebojte se, že rám nebude schopen odolat hmotnosti materiálu. Snadnosti a současně tuhosti je dosaženo použitím žeber podél délky celého prvku, mezi hranami prázdnoty.
 • V závislosti na úkolech se upraví výška shromážděného rámu. Pokud to uděláte poněkud hlouběji, můžete vložit materiály pro hluk nebo tepelnou izolaci.
 • Na rozdíl od obvyklého pro všechny (jednoduchý tmel s barvením) nejsou problémy s instalací svítidel. Ať už je to lustr nebo bodová světla není důležité, každá možnost je mnohem jednodušší připojit a vložit do rámu s příjemnějším materiálem než cihla nebo beton.
 • Při montáži plastových panelů na strop není žádná fáze s velmi špinavými a prašnými pracemi. V případě objevování dovedností lze práci provádět ve velmi krátkých termínech, což je naprosto důležité pro ty, kteří nejsou schopni opustit prostory za účelem opravy.
 • vložení panelů do výchozího profilu

  Stejně jako všechny stávající materiály se toto neliší ani v absolutním ideálu. Proto má instalace plastových panelů na stropě následující nevýhody:

 • Kupující se bude uchylovat k ukládání a nákupu nákladově nejefektivnějších modelů a bude čelit problému vzhledu materiálu. Jak je to smutné, ale zdají se zdaleka ne jako elitavariant, a dokonce ne jako průměrná kvalita.
 • Všechny stejné úspory mohou hrát zlý vtip. Stejně jako u bodového osvětlení je zde velké riziko, že se okolí žárovky rozsvítí. V dražších modelech takových nevýhod, samozřejmě, ne.
 • Nedostatek multifunkčnosti. Sbírání složitější design v několika úrovních s tímto materiálem nebude fungovat.
 • V závislosti na hodnotě modelu zůstávají spoje mezi panely vždy v paměti a nelze je zamaskovat. Čím vyšší budou, tím lépe.
 • Podrobný návod pro instalaci plastových panelů na strop pomocí vlastních rukou

  montáž plastových panelů na strop na kovovém rámu

  Práce na instalaci plastových panelů na stropě začínají skládáním rámu pod nimi:

  a) Na úrovni místnosti, s použitím úrovně, jsou označeny značky pro budoucí připevnění výchozího profilu.
  b) Pečlivě zkontrolujte vodorovné čáry a proveďte předběžné otvory pod šrouby, které upevníme první profil.
  c) Na každou stěnu upevníme výchozí profil a nakonec obdélník. Uvnitř, děláme značky, vzdálenost mezi nimi není větší než 60 sm.
  g) Profily tvořící vnitřní rovinu rámu by měly být umístěny podél místnosti. Připevňují se k povrchu pomocí přívěsků. Vzdálenost mezi nimi se rovná vzdálenosti mezi profily.

  Dále, montáž plastových panelů na strop je následující:

  • Délky vytvořené na dlouhých linkách ukládají prvky řezané na požadovanou délku (činí je o půl centimetru kratší než je šířka místnosti).
  • Jeden konec prvku je vložen do drážky, ohýbá bit obloukového prvku a tlačí jeho druhý konec do drážky na protější stěně.
  • Na šrouby jsme položili podložku a upevnili je na vyčnívající okraj prvku.
  • Všechny následující prvky jsou stanoveny podobně.
  • Ten musí být o několik milimetrů delší než ostatní. Vložte jeden z jeho prvních okrajů a přilepte ho ke zdi co nejsilněji. Vložte druhou - sklouzněte prvek tak, aby oba konce našli odpor. Po tom zbývá přiblížit se k dalšímu prvku a spojit je dohromady. Vše, nyní instalace plastových panelů na stropě je kompletně dokončena.

  montáž svítidel do plastového stropu

  Aby bylo možné tento materiál co nejvíce dosáhnout, je vhodné upřednostnit dražší varianty jeho modelů.

  Pokud není dokonalý dokonalý vzhled pro vás tak důležitý, protože je možné nejen pokrýt obytné místnosti, ale také balkony, sauny, verandy, koupelny a mnoho dalšího, tato volba dokonale zapadne. Vůbec se nebojí vody a páry a houba s plísní mu není hrozné.