Správné uspořádání garáže je klíčem k pohodlí majitele vozu

Chcete-li postavit dům pro svého železného koně - to je polovina úkol, ale uspořádání garáže - důležitá otázka, která je v zájmu všech motoristů. Koneckonců, každý majitel sní, že jeho garáž není jen parkoviště pro auto, ale také pohodlný útulný pokoj, který bude mít po ruce všechny potřebné nástroje a další příslušenství.

Ideální by bylo přidělit samostatnou místnost pro dílnu nebo alespoň místo pro skladování různých zásob a jiných věcí (sáně, jízdní kola, zahradní doplňky atd.). To vše je docela proveditelné, pouze vyzbrojené konstruktivními řešeními a stavebním materiálem - a vaše práce bude odměněna.

Obsah
 1. Plánování garáže
 2. Výstavba prostor
 3. Izolace garáže
 4. Větrání garáže
 5. Elektrifikace garáže
 6. Vrata
 7. Garážová zařízení

Plánování garáží

\ t

Pamatujte, že instalujete garáž pro sebe, takže návrh by měl vycházet z následujících vlastností, jako je pohodlí a funkčnost místnosti. Zároveň samozřejmě nezapomeňte na estetiku.

 • Nejdříve se nakreslí obrysy stěn garáže s povolenou šířkou, délkou a výškou
 • .
 • Určete, co chcete nastavit bránu
 • Naplánujte parkovací místo pro vozidlo tak, aby bylo pro vás výhodné, abyste jej opustili, aniž byste museli držet něčeho, co by se dalo držet dveří
 • Prostor uvnitř garáže, s přihlédnutím k velkému množství nábytku: skříně, obráběcí stroje, dřezy aostatní. Pokud po tomto volném prostoru téměř nezůstane, má smysl přidat k projektu závěsné prvky: mezanin, police, atd.
 • Okamžitě rozhodněte, zda si můžete dovolit zaplatit za práci odborníků. Pokud tomu tak není, jediným řešením je uspořádání garáže s vlastními rukama.
 • Uspořádání místností

  Uspořádání uvnitř garáže zpravidla zahrnuje několik fází práce:

  • Podlahy
  • Nejvhodnější variantou jsou velké podlahy nebo zahradní parkety. Tyto materiály jsou trvanlivé, trvanlivé a odolné proti vlhkosti. Kromě toho neztratí své vlastnosti z rozlitých chemikálií, ani z konstantního tlaku vyvolaného hmotností vozu.

  • Inspekční jáma
  • Především musíte zjistit úroveň podzemní vody pod garáží: pokud je nízká, pak uspořádání jámy nepřinese žádné další obtíže. Hloubka jámy se vypočítá na základě vlastního růstu; Standardní šířka je obvykle 80 cm a délka závisí na značce vašeho stroje. Ale vzhledem k tomu, že auto je věc "přijde a odejde", stojí za to očekávat sklad na délku.

  • Stěny
  • Vynikající pokrytí stěn garáže je dlažba. I když se samo o sobě vejde mnoho dalších materiálů.

  Izolace garáže

  Pro izolaci prostor, jako jsou:

  • Minerální vlna
  • \ t
  • Pěnoplast
  • Tepelně izolační desky

  Chcete-li zakrýt stěny jakéhokoliv tepelně izolačního materiálu, musíte nejprve udělatrám vyrobený z tyčí, který je připevněn ke stropu a stěny s hmoždinkami, které tvoří výklenky vyplněné materiálem, a pak pokryté stěnovými panely nebo dýhou.

  Nyní je možné instalovat topná zařízení, která mohou být použita jako plynové, elektrické nebo naftové generátory tepla. Pokud je však garáž v bezprostřední blízkosti vašeho soukromého domu (s individuální budovou), je mnohem lepší poskytnout jeden systém vytápění.

  Dobrou alternativou je nyní infračervený ohřívač. Je hospodárná, dobrá z hlediska požární bezpečnosti a je také vybavena automatickým řízením.

  Všimněte si, že v chladném období by teplota v garáži neměla překročit 6oS, jinak by se v místnosti vytvořila kondenzace, která bude mít nepříznivý vliv na vůz, což způsobí korozi a zkrátí životnost Vašeho vozu.

  Větrání garáží

  \ t

  Vnitřní uspořádání garáže vyžaduje povinný větrací systém, který odstraní výfukové plyny z prostor a zápach benzínu. Nejjednodušší způsob je uspořádat přirozenou výměnu vzduchu, to znamená instalaci přílivové a výfukové trubky v protilehlých rozích garáže. Výfuková trubka je namontována blíže ke stropu a přítok - blíže k podlaze (30-35 cm od podlahy).

  Elektrifikace garáže

  Zamyslete se nad tím, kde budou elektrické zásuvky umístěny předem. Drát může být uspořádán jako otevřený způsob (tj. Nad stěnami) a tak dáleskryté (ve speciálních drážkách pro kabel). Druhý způsob je bezpečnější a estetičtější. K problematice elektroinstalace je třeba přistupovat velmi zodpovědně: pokud si nejste jisti svými schopnostmi a schopnostmi, je lepší tuto práci svěřit specialistovi.

  Zamyslete se nad systémem osvětlení místnosti. Optimálně nepoužívejte jednu, ale alespoň dvě lampy: jednu - obecnou, druhou - přes stroj.

  Vrata

  Před výběrem garážových vrat je třeba věnovat zvláštní pozornost: chrání garáž před rozbitím. Instalace moderních bran je navíc krokem k vašemu pohodlí a organizaci optimálního mikroklima uvnitř.

  Moderní trh nabízí tyto typy bran:

  • Válce
  • Zvedání a otáčení
  • Kývání
  • Sekční

  Při volbě brány by měla být výhoda dána automaticky, protože ji lze otevřít pomocí dálkového ovladače bez opuštění stroje. Manuální režim by však měl být v každém případě také předvídán - v tomto případě není výpadek napájení ohrožen uzamčením brány.

  Garážová zařízení

  \ t

  Téměř každý vlastník auta v garáži potřebuje práci.

  Především je nutné vyrobit obráběcí stroj, přičemž materiálem může být dřevo, kov atd. Optimální možností je dvou nebo tříúrovňový stroj pro umístění mnoha užitečných a nezbytných věcí. Deska dřevěného stroje je nejlépe pokryta kovovým listem, umožní jí provádět jakoukoliv práci bez rizika poškozenídesky.

  Čím více polic, tím lépe. Také mohou být vyrobeny ze dřeva nebo kovu. Bude to přijatelnou alternativou regimentům konvenční montážní otvory připojená podél stěn garáže (nebo stropu). Nezasahují do garáží a malou skříňku pro uložení nářadí, předměty a tak dále. D. Aby nedošlo k nepořádku garážová rozptýlené pracovní oděvy, staré oblečení a t. E., by měl být věšák. Byly dost možná vyrobeny nezávisle na stejných háčky nebo dřevo.

  Je-li finanční možnosti dovolí, že police, regály, skříně, síťované koše detail, stěnové panely vlastnictví garážových nástrojů, které můžete koupit a pak už jen nastavit. Tyto „dodávky“, samozřejmě, kromě zařízení vám zajistí pohodlný a příjemný čas v něm. Naštěstí dnes na trhu nám nabízí mnoho možností. Proto se hledají na internetu o tom, jak provést instalaci garážových interiéru garáže nebo fotografii, můžete snadno udělat sami. Můžeme koupit jen spoustu různých nástrojů a každý z nich na vlastní pěst místě. Všechny ostatní položky bude k dispozici, pokud se v případě potřeby.