Sprchové kabiny: s nízkou nebo vysokou paletou na výběr?

Existuje jen málo lidí, kteří neměli radost z koupání. Po náročném dni je samozřejmě neuvěřitelně příjemné po návratu domů a relaxaci, zcela ponořené v teplé vodě s aromatickými přísadami. Je užitečná jak pro psychiku, tak pro fyzické zdraví - kůži, cévy, metabolismus.

Obsah:

 • Výhody sprchových kabin obecně;
  • Další možnosti spouštění;
 • sprchové vaničky s vysokou paletou;
 • Sprchové vaničky s nízkou paletou.

Existuje však jeden zásadní problém. Platí pravidlo, že v městských bytů koupelna je katastrofálně omezen ve vesmíru.

V nejhorším případě je v nejlepším místě pouze „sedací“ lázeň - obyčejná, dlouhá a hluboká, kde můžete pohodlně sedět. Ale zároveň, kromě koupelny sám, vysavač není vlhkost nic - bez pračky, žádné další skříň pro ručníky a domácí spotřebiče.

Obsah
 1. Výhody sprchových koutů
 2. Doplňkové sprchové kouty
 3. Sprchové kouty s vysokou paletou
 4. Sprchové kouty s nízkou paletou

Přednosti sprchových koutů

\ t

To je důvod, proč lidé stále více a více začínají opravovat koupelnu a rozhodují se ve prospěch sprchové kabiny. Jaké výhody poskytuje?

 • Především je toúspora místa . Po instalaci sprchové kabiny je dojem, že místnost se několikrát zvýšila. Kabiny se dodávají ve velmi odlišné velikosti a tvaru - čtvercové a půlkruhové, obdélníkové a hranaté. OrientacePro specifické plánování a vlastní vkus, budete moci vyzvednout kabinu, která bude vaše vana nejen prostorné, ale také stylové. A na uvolněném místě snadno vstoupí do praček a skříňek - a zároveň se nebudete cítit ve stavu těsnosti.
 • Zadruhé, sprchovací kabina je mnohem bezpečnější . Každý člověk alespoň jednou vklouzl na hladký den koupele a padá zde často vede ke zraněním - úderům a dokonce i zlomeninám. Spodní část sprchového koutu je vyrobena z neklouzavého materiálu, takže je prakticky nemožné, aby během mytí vypadl.
 • Za třetí, sprchový kout je nejvhodnější možností, pokud má vaše rodinastarší osobynebomalé děti . Ne všichni jsou pohodlně zvedáni nohy, pohybující se přes vysoké boční stěny koupelny - někdy to opět vede k pádům a zraněním. A sprchová vanička - i hluboká - je velmi nízká a pokaždé, když se vaše domácnost dostane do koupelny, se nemusíte bát.

Stěny sprchového koutu mohou být vyrobeny z vysoce pevného skla nebo poloprůhledného plastu. Jak materiál, tak i ostatní materiál jsou navrženy pro značná zatížení, takže se nerozlomí a nedeformují se před náhodným nárazem.

A i když se stane, že tlusté sklo (ne méně než 6 milimetrů) bylo rozbité, nepadnete na úlomky. Výrobci berou v úvahu každou situaci, takže všechny hrany budou hladké.

Mimochodem, tloušťka skla sprchového koutu také poskytuje dobré zvukově izolační vlastnosti - domácnosti se vzájemně neovlivňují hlukem vody nebo hlukemhlasy

Další výhodou výměny vany do sprchové kabiny je velmi jednoduchá a rychlá instalace. Sprcha je instalována během několika hodin a hned po ní může být použita. Péče o kabinu je velmi jednoduchá - stačí ji občas umýt mýdlovou vodou nebo speciálními prostředky.

Sprchové kouty

\ t

Rostoucí popularita sprchových koutů je dána nejen tím, že vám umožňují šetřit místo.

Faktem je, že žádný pokoj s vanou, ani vybavený nejmodernější technologií a designem, nekombinuje tolik bonusů jako sprchový kout. Uvádíme pouze některé z nich:

 • do sprchové kabiny můžete postavit audiosystém a použít jej jako zvukovou terapii. Je prokázáno, že je velmi užitečné pro zdraví poslouchat zvuky přírody - zpěv ptáků, vlnité vlny, hluk větru v korunách, bouřky. Teplé nebo kontrastní sprchy v kombinaci se zvukovou terapií jsou skvělým způsobem, jak omýt každodenní únavu v přímém a obrazném smyslu;
 • Kromě zvuků přírody nebo klasické hudby je barevná terapie pro tělo mimořádně užitečná. Pokud instalujete takovou funkci do sprchové kabiny, budou vodní paprsky také natírat v různých barvách pomocí světelných paprsků;
 • mnoho lidí si rád vezme koupel s vonnými oleji a pěnou. Možnost aromaterapie je také ve sprchových kabinách - voda s aromatickými přísadami zlepší stav pokožky, odstraní únavu a zvedne náladu;
 • pro ty, kteří chtějí kombinovat ve vlastní koupelně se sprchami a vanou, jsou sprchové kabiny s funkcí "turecké lázně", například německé .. Tam je speciální střechu nad takové kabiny, která drží uvnitř páry, což je také velmi dobré pro zdraví;

Sprchová kabina se saunou

\ t

Nakonec ve sprchovém kabině můžete dokonce instalovat rádio a sluchátko. To bude stát mnohem méně než při provádění všech uvedených komunikací do běžné lázně a vzhled bude mnohem kompaktnější a atraktivnější. Ale musíte vědět, že čím více funkcí v zařízení, tím vyšší je jeho cena.

Po vyjmenování hlavních výhod a bonusových funkcí sprchových kabin se obrátíme k jejich odrůdám.

Sprchové kabiny se liší tvarem a velikostí na materiálech, z nichž jsou stěny zhotoveny, na dveřích zařízení - posuvných nebo přepážkách, samotných nebo uvnitř. Hlavní otázkou, kterou položil kupující, je zvolit hluboký nebo nízký zásobník pro kabinu?

Sprchová kabina s vanou - velmi praktická!

Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Po přezkoumání těch i ostatních, při pohledu na fotografii, bude snazší určit, která paleta je optimálně umístěna ve vaší konkrétní lázni.

Sprchové kouty s vysokou paletou

Nejžádanější modely sprchových vaniček s hlubokou paletou jsou 100? 120, 120? 90, 120? 90, 120? 120 centimetrů nebo 80? 80 - 90? 90 centimetrů (model monocoque). V podstatě je lze označit za úpravu sedací vany - jejich hloubka je pouze asi 40 cm,ale to je dost, aby bylo možné sedět v teplé vodě.

Mezi výhodami hluboké palety lze zmínit tyto vlastnosti:

 • Hluboká paleta umožňuje večer si umýt nohy bez svlékání, nebo umýt malé věci bez použití pračky;
 • sprchové vaničky s hlubokou paletou budou velmi teplé - voda, vstupují do zásobníku, ohřívají stěny a rychle vytvářejí pohodlnou teplotu uvnitř kabiny;
 • instalace sprchového kabiny s vysokou paletou, nemůžete se bát přelít sousedy - z toho voda nebude schopna uniknout na podlahu.

Existují však hluboké palety a minusy. Dva z nich mohou být vybráni:

 • Zaprvé, vysoký zásobník nebude pro starší osoby a malé děti velmi pohodlný. Navzdory tomu, že jeho strany jsou nižší než ve vaně, je jejich průchodem vyžadováno určité úsilí.
 • Za druhé, sprchová vanička s vysokým podnosem bude vypadat méně stylově než spodní kabina. Vysoká paleta vizuálně „váží“ design. Tato nevýhoda se však snadno vyhladí správnou volbou tvaru kabiny a barevného řešení.

Sprchové kouty s nízkou paletou

\ t

U všech sprchových koutů s nízkou paletou je také k dispozici jakýkoliv tvar a velikost. Tam jsou kóje půlkruhové a čtvercové, obdélníkové a hranaté.

Nejoblíbenější mezi kupujícími jsou velikost takových kabin - to je 110? 80, 120? 80, 100? 100, 120? 90 nebo 90? 90, 110? 110, 120? 120. Volba závisí pouze na velikosti a plánování konkrétní místnosti: jsou velké,nebo jednoduché a kompaktní možnosti.

Nízké podnosy pro sprchy mají dvě velké výhody oproti vysokým hodnotám.

 • Za prvé, vstup do takové kabiny a opuštění nebude pro nikoho obtížné - ať už se jedná o dospělého, dítě nebo starší osobu, omezenou pohybem. Zde nebudete muset zvedat nohy, abyste překročili stranu, protože paleta je téměř na úrovni podlahy.
 • Zadruhé, spodní kabiny vypadají lépe vizuálně. Skleněné stěny začínají podlahou, což vám umožňuje proměnit koupelnu v opravdové mistrovské dílo designu, kde z celkové kompozice není odstraněn žádný detail.

V takovém sprchovém koutku jsou však i jejich minusy. Je samozřejmé, že když vezmeme takovou paletu, ani „sedací“ vana nebude fungovat - bude se muset úplně vzdát. Nízké palety jsou poněkud chladnější než hluboké palety - protože voda není zpožděna a okamžitě jde do odtoku, okolní prostor v kabině se ohřívá pomaleji.

Ale největší nevýhodou nízké palety, pokud se podíváte na recenze, je vysoká pravděpodobnost zaplavení koupelny, když drenážní dřeváky. Vzhledem k tomu, že nahromadění vody nebude nikde, je velmi rychle nalita přes okraj.

Aby se tomu zabránilo, musíte pečlivě sledovat odtok a zabránit jeho ucpání vlasů, vlny zvířat, pokud jsou v domě, a dalších drobných nečistot.

Ze stejného důvodu je velmi důležité být správnýnastavit nízkou paletu Před montáží na podlahu je nutné připravit malou prohlubeň, mírně nakloněnou směrem k odtoku, takže voda do kanalizačního systému vstupuje bez jakýchkoliv zpoždění a nevylévá přes okraj palety.

A samozřejmě, bez ohledu na to, kterou kabinu si vyberete - s hlubokou nebo nízkou paletou - před použitím je třeba pečlivě zkontrolovat všechny spoje a otvory, zda nejsou těsné.

To vám umožní vychutnat si sprchu bez obav o zachování vlastních oprav a oprav vašich sousedů.

Užitečný článek? Přidat do záložek!

Rubrika: Sprchové kouty - recenze, recenze, doporučení pro instalaci