Stavební bloky argilátu. Technické vlastnosti a výrobní technologie

Arbolit byl vyvinut a objevil se na trhu stavebních materiálů ve formě bloků a desek v 60. letech minulého století, přesto někteří stavitelé znají tento druh materiálu. Údaje o argillitu jsou ve srovnání s jinými stavebními materiály poněkud zanedbatelné.

Ne vždy je malé množství informací, které lze nalézt, pravdivé, takže se pokusme společně zjistit, jaké jsou výhody a nevýhody použití stavebních bloků argolitu.

Především pozitivní vlastnosti a účinnost arbolitha jsou ve složkách, z nichž je vyroben, což je organické a minerální plnivo, adstringentní na bázi cementu. Jako organické plnivo, drcená rýžová sláma, oheň konopí nebo lnu se používají drcené bavlněné stonky. V Rusku, často používán pro výrobu arboliths, sekané dřevo.

Díky velké pórovitosti struktury, blok arbolitis "dýchá". Z toho vyplývá, že budova bude nejen šetrná k životnímu prostředí, ale bude mít také spolehlivé termofyzikální ukazatele. Také ve prospěch tohoto materiálu lze připsat zvýšenou pevnost v ohybu a vynikající schopnost absorbovat zvukové vlny.

Kromě toho, že výroba arbolitum je u nás standardizována, kvalita desek se liší a je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru materiálu.

Prvním důležitým bodem je struktura jehly bloku. Čím lepší je propletená treska v bloku, tím vyšší je její kvalita a tím i pevnost a trvanlivost celkustaveb

Druhým bodem je geometrie samotného bloku. Ideální volbou je blok se správnou geometrií, bez tvorby cementového kamene, s homogenní frakcí tresky obecné.

Třetí moment - pevnost bloků závisí přímo na kvalitě cementu použitého jako pojivové plnivo. Nezapomeňte, že arbolith, vyrobený z cementu M-500 lehčí, a z nekvalitní cement třídy M 400 - tmavé. Zkontrolujte, zda arboretická deska není dlouhá životnost, není to zvláštní úkol: kvalitativní deska by se neměla rozpadat od úderů kladiva. Nicméně, ne vždy prodejci jsou připraveni darovat talíř kvůli mechanické kontrole kvality. Proto před provedením konečného rozhodnutí, stavět z arbolitovyh bloků nebo ne, doporučujeme, abyste se na tento materiál podívali již v práci na objektu ve výstavbě. Pochopíte, jak je to teplé a pohodlné.

Pokud jednotka arbalite splňuje normy, bude mít také pozitivní vliv na úspory materiálu při výstavbě. Tloušťka švu a následně i náklady na zděnou směs bude mnohem menší.

Jediné, co může přivést nové osoby, jsou specifické požadavky na zpracování zdiva z argilitu s ohledem na jeho vlastnosti. Pro zpracování používejte pouze materiály propustné pro páry, jinak dojde ke ztrátě tepelné vodivosti stěn. Specialisté doporučují pro zpracování použít standardní pískovnicovou omítku a běžné směsi špachtlí.

Nyní oceníte výhody a nevýhody arbolitických bloků. Doufáme, že vám to pomůže při vědomém výběruvýhody tohoto ekologického a snadno použitelného stavebního materiálu.

Arbolitovy bloky. Video