Stavíme bazén v venkovském domě

Venkovní bazén na venkově

\ t

V současné době je výstavba venkovských domů stále větší. V souvislosti s tím dochází ke stálému nárůstu poptávky po vybavení pro soukromé pozemky plaveckými bazény. To je pochopitelné, protože nic nemůže být lepší než odpočinek u vody v horkých letních dnech. A pokud je nádrž jen pár desítek kroků od domu nebo země - to je ideální volba. Zařízení bazénu v zemi panství není tak složitý proces, hlavní věc je mít touhu a čas na realizaci takového projektu.

Jaký je návrh fondu, který upřednostňuje

Podle konstrukčních vlastností bazénu lze rozdělit do následujících typů:

  • prefabrikovaná rámová konstrukce;
  • stacionární (jámový) bazén.

Bazény skládací konstrukce jsou vyrobeny z plastu, kovu. Nafukovací bazény a bazény z plastu nemají dostatečnou pevnost díky křehkosti materiálu použitého při jejich výrobě. Pouze kov může poskytnout těmto zařízením účinnost a trvanlivost životnosti.

Kovové přenosné bazény mají různé vlastnosti v závislosti na modelu a společnosti výrobce. Konstrukce tohoto typu mohou být instalovány nejen přímo na povrchu země, ale také částečně nebo zcela prohloubeny do půdy.

Přenosný bazén lze provést sami a příklady této sady. Nejběžnější varianta takové hydraulické konstrukce ve formě betonové a kovové konstrukce, ale inejdražší Levnější variantou je výroba dřevěného umyvadlového rámu s vnitřním obložením z pozinkovaného plechu nebo hliníku. Nepochybným plusem takovéto konstrukce je schopnost ji během zimy rozebrat.

Bazén v venkovském domě

Kromě výše uvedených umyvadel si můžete udělat i vlastní ruce a typ jímky. Proces budování takového hydrosystému je nejnáročnější, ale zároveň nejhospodárnější.

Stacionární bazén vlastní realizace

Zahájení prací na stavbě bazénu by mělo předcházet výběr místa jeho umístění. Musí být umístěn v blízkosti vodovodu. Pak můžete jít na rozhodnutí otázky, jaká bude velikost vaší umělé nádrže a její tvar.

Bazény s nadměrnými rozměry mají méně trvanlivou konstrukci než jejich menší protějšky. Kromě toho mohou nastat problémy s plněním a odvodněním velkých nádrží.

Nejoptimálnější uspořádání pro fond lze považovat za čtverec, obdélník, ovál nebo kruh. I když je možné vybudovat bazén a bizarnější formu, záleží na představivosti a stavebních dovednostech realizátora projektu.

Před zahájením zemních prací - kopání základové jámy pro bazén - musíte definovat a vymezit jeho hranice. Odborníci se domnívají, že minimální velikost země mísa by měla být 4 x 4 m, a hloubka - 1,3-1,6 m

Při kopání jámy je nutné pozorovat mírný vnější sklon stěn, který umožnízabránit usínání. Po dokončení výkopu jsou všechny kořeny rostlin odstraněny ze dna a zdí jámy tak, aby nebyly komplikovány práce na hydroizolaci bazénu. Poté je důležité důkladně dotáhnout dno základové jámy.

Pískový polštář by neměl být menší než 30 centimetrů, je to vrstva hydroizolace. Jako materiál pro hydroizolaci je možné použít hustý polyethylenový film, euroruberoid na asfaltovém tmelu. Hydroizolační materiál by měl pokládat celý povrch vyhloubené jámy tak, aby odpovídal rozměrům bazénu 25-50 cm.

Panely pro bednění jsou obvykle vyrobeny z dřevěných desek, navíc často používaných cínu a plastů. Z přesnosti a důkladnosti konstrukce bednění přímo závisí vzhled hydrosystému.

Po instalaci bednění je nutné vyztužit stěny bazénu, aby se zvýšila jejich pevnost. Pancéřovaná síťka může být vyrobena sama nebo zakoupena již v hotové formě. Při výrobě mřížky pro výztuž lze použít kovovou výztuhu o průměru 6 mm, která je spojena tenkým drátem.

Rozměry buněk by měly být přibližně 25 x 25 cm. Taková mřížka je instalována a upevněna mezi bednění a stěnu jámy předem, až do vylití betonu. Pro vyplnění prostoru mezi bedněním a půdou je nejlepší použít hydrobion (beton se speciálními přísadami a hydraulickými přísadami).

Po dokončení betonuUpevnění, bednění může být demontováno a stěny umělé nádrže musí být pokryty tekutou cementovou maltou s použitím tohoto kartáčku.

Před nalitím betonu do dna bazénu je třeba jej vyztužit mřížkou. Aby se mřížka objevila v tloušťce betonové vrstvy, pod ní se v některých místech položí kameny. Tloušťka betonu při vylévání dna bazénu by neměla být menší než 20 cm. Dno by mělo mít dokonale rovný povrch se sklonem ve směru odtoku vody. Následně mohou být stěny a dno bazénu obloženy keramickými obklady.

Po určitém úsilí mohu snít o koupališti na venkově a chata bude skvělým místem pro vaši rodinu a přátele.

PS A na dezert Doporučuji sledovat video: Výstavba bazénu v domě