Stěnové panely MDF, montáž, foto, obklady

Panel odolný proti vlhkosti z mdf pro dlaždice

Po zahájení opravy v koupelně stojí za to připomenout, že tato místnost má nějakou zvláštní vlastnost, a to vysokou vlhkost. Proto by měly být dokončovací materiály v koupelně obsaženy v takových kvalitách, jako je odolnost proti vlhkosti a šetrnost k životnímu prostředí.

Stěnové panely s vlhkostí MDF relativně nedávno na stavebním trhu, ale již byly uznány mnoha odborníky. Jsou vhodné pro dokončování zdí v koupelně, protože splňují naprosto všechny nezbytné požadavky a ve srovnání s dlažbou rychle a snadno instalují. Chcete-li vytvořit design jakékoliv složitosti na trhu představil velký výběr barev a faktur tohoto dokončovacího materiálu. Panely MDF se liší šířkou a délkou. Speciální, trvanlivá melaminová vrstva vydrží váhu polic a skříně.

Obsah
 1. Výhody desek MDF
 2. Montážní panely MDF
 3. Montáž mdf panelů na lepidlo
 4. Montáž panelů mdf na lištu
 5. Montáž panelů z mdf na svorky

Výhody panelů MDF

\ t

Panely MDF v koupelně

Tepelná izolaceje dalším kvalitním MDF panelem, který se dosahuje použitím moderních technologií. Existují některé výhody tohoto stavebního materiálu, které je činí konkurenceschopnými mezi jinými typy povrchových úprav, například dlaždice:

 • Stěny pro takové obklady nevyžadují zvláštní školení.
 • Je možné skrýt pod panelyvady na zdi a kabeláži.
 • Instalace nevyžaduje zvláštní dovednosti, dokonce i neprofesionální může instalovat mřížku ze dřeva nebo kovu a upevnit ji na panel nebo je upevnit na lepidlo.
 • Pro instalaci není nutné žádné drahé elektrické nářadí.
 • Panely MDF lze snadno krájet.
 • Velký výběr barevných řešení a textur, které mohou simulovat dlaždice, mramor, dřevo a další.
 • Pokud používáte MDF panely se zrcadlem nebo lesklým povrchem, můžete koupelnu vizuálně zvětšit.
 • Robustní vůči mechanickým vlivům, ale pokud k tomu dojde, můžete rychle vyměnit poškozený panel.
 • Nevyžadují zvláštní péči, stačí očistit jakékoli skvrny.
 • Náklady na tyto panely a náklady na instalaci jsou nižší než náklady a instalace jiných dokončovacích materiálů, což šetří čas a peníze.
 • Panely MDF směřující k koupelně vydrží dlouho.

Důležité! Ale i přes všechny výhody existuje negativní moment - když jsou namontovány na hliníkových vedeních, dochází k mírnému poklesu v oblasti koupelny.

Při rozhodování ve prospěch panelů MDF bychom neměli zapomínat, že je nutné zakoupit komponenty navíc. Aby nedošlo ke spěchu všech spojů, vnějších a vnitřních rohů, schovávají se pod lištou. Tento dekorativní detail je fakturační profil, který má v průřezu různý tvar. Lišty jsou rozděleny na stropy, které slouží k pokládce štěrbin v místech stěnového a stropního spojování,spojovací, uzavírací spoje stěnových panelů, plochy pro dekor, vnější úhly, vnitřní úhly, univerzální a startovací, které se používají pouze svisle nebo vodorovně na začátku montáže panelů.

Panely, které se používají k vnějšímu zpracování, by neměly být používány v koupelně, protože procházejí vlhkostí a jsou zdraví škodlivé. Proto, před nákupem MDF panely v obchodě, měli byste pečlivě prozkoumat technické vlastnosti výrobku a dokumenty o kvalitě. Je nesmyslné přebírat stěny v koupelnových panelech s nízkou odolností proti vlhkosti, což může vést ke vzniku kondenzace a plísní.

Montáž panelů MDF

Montáž mdf panelů na lepidlo

Montáž mdf panelů na lepidlo

Po zakoupení MDF panelů není nutné ihned zahájit montážní práce, je nutné, aby se několik dní usadili, zakoupili potřebnou teplotu a zvykli na vlhkost místnosti. Montáž MDF panelů na zeď je možná několika způsoby. Nejběžnější je instalace pomocí lepidla. Pokud jsou stěny v úrovni koupelny, můžete panel bez jeho předzpracování nalepit, ale v případě závad a nesrovnalostí je vhodné omítnout a zdůvodnit je. Požadovaný počet panelů lze vypočítat měřením celé plochy stěn. Před opláštěním je nutné panely a armatury rozřezat na požadované velikosti. Poté upevněte startovací lištu a začněte lepit první panel z rohu koupelny a přitom odstraňovat přebytečné lepidlo. Po montáži všepanely, je nutné dekódovat stropní lišty spojů stěn se stropem.

Montáž panelů mdf na lištu

Kromě montáže MDF panelů na lepidlo, pro instalaci stěnových panelů vytvořte dřevěný rám z tyčí, pro který se používají hmoždinky. Nejlepší je však použít kostru z hliníku, protože strom s časem má tendenci k deformaci. Při montáži MDF panelů ve vzpřímené poloze se rámové tyče montují vodorovně a naopak. Absolutní výhodou použití mřížky je, že potřeba důkladného vyrovnání povrchu stěny automaticky zmizí. Přítomnost explicitní řeči by však měla být odstraněna.

Instalace panelů mdf na spony

Instalace MDF panelů tímto způsobem je také vyžadována z předchozích měření. Následně je nutné upevnit svisle úhlové kolejnice a ve vzdálenosti 4-6 centimetrů v místech hustého spojení se svislými, upevnit vodorovné tyče. Po montáži výchozího výlisku se jeden po druhém panely upevní a jejich spojení se provede metodou roubování. V neposlední řadě se používají výlisky a rohy.

Montáž panelů mdf na svorky

Tam je další způsob, jak zdobit stěny v koupelně - instalace pomocí spony a montážní lišty. Tato možnost je o něco jednodušší než ostatní, ale stojí více. V prohloubené části montážních lišt namontovaných na stěně je upevněna spona se speciální hranou pro montážpanely Každé následné upevnění panelu činí klip neviditelným, což vypadá estetičtěji. Taková instalace obložení stěn má spoustu výhod: stejnoměrnost upevňovacích panelů, rychlost, schopnost bez sešívačky, instalační profil může skrýt drát, nehrozí nebezpečí vzniku plísní a plísní. Zpracováním horního a dolního okraje panelů silikonovým tmelem je možné zcela vyloučit pronikání vlhkosti.