Stohování a péče o roll trávníku

Vytvoření secího trávníku na pozemku - okupace je poměrně dlouhá a časově náročná. Zasetá semena padají nerovnoměrně, často se jedná o mezery, které musí být "záplatovány" novými přistáními. Mladá trávníková tráva vyžaduje časté zavlažování, pravidelnou kontrolu škůdců a plevelů. Pouze za 1,5-2 roky se setí trávník definitivní. A bude to vypadat jako parterový trávník v blízkosti anglického hradu nebo obvyklého "divokého" trávníku - není známo. Z velké části záleží na dovednosti zahradníka.

Pro ty, kteří po několik let nechtějí pracovat pro pochybné výsledky, nabízí moderní zemědělský trh hotové švestky z trávníků, které již vyklíčily trávu - trávník. Před prodejem je starý 1,5-2 roky na speciálních plantážích pro speciální techniku ​​a poté odříznut trávníkem a dodán zákazníkovi. Po nasazení takové role už můžete obohatit svou plochu o trávník, pěstovaný podle všech pravidel. Budeme hovořit o tom, jak dát válcované trávník na vlastní pěst - to není těžké, navíc vám umožní ušetřit extra peníze.

Obsah
 1. Obsah
 2. Vlastnosti rolovacího válce
 3. Vyberte si trávník
 4. Vypočítáme množství materiálu
 5. Příprava půdy pod trávníkem
 6. Kolejový trávník: stohování
 7. Péče o trávník
 8. Shrnutí

Obsah

 • Vlastnosti rolovacího válce
 • Vyberte trávník
 • Vypočítáme množství materiálu
 • Příprava půdy pod trávníkem
 • \ t
 • Rolovací lopatka: stohování
 • \ t
 • Péče o válečkový trávník
 • \ t
 • Souhrn

Vlastnosti rolovacího válce

Trávník v rolích je podobný koberci pokrytému touto trávou, který lze aplikovat na jakoukoliv část země. Standardní role má následující rozměry: šířka - 0,4 m, délka - 2 m, tloušťka trávníkové vrstvy je obvykle 1,8-2,5 cm a výška trávy - 3 - 7 cm. Průměrná hmotnost jedné pásky se pohybuje od 15 do 25 kg.

Pokud jde o trávu, ze které se vytváří travní porost, upřednostňují se odrůdy typické pro naše klima. Nejčastěji se jedná o luční trávu a červenou chobotnici.

Vyberte si trávník

Kvalitní trávník má řadu vlastností, které je třeba vzít v úvahu při výběru. Pěstuje profesionálové, trávník neobsahuje viditelné na oko plevelů, má hustý bylinný kryt bez hrboly. Vysoká kvalita role je také spojena s hustotou trávníku, který je obtížné zlomit rukama. Vyvinutý kořenový systém travních trav by měl být dobře rozvětvený, což umožní, aby všechny kořeny v rolích přilnuly k jedné husté vrstvě, která bude držet a zahušťovat trávník. Jedním slovem, pokud jste vyvýšili válcovaný trávník v zahradním centru na okraj, a to začne prasknout a potopit, pak tento výrobek je nekvalitní.

Vezměte prosím na vědomí, že podle norem musí být tloušťka rohlíku na trávu konstantní po celou délku. To platí pro tloušťku vrstvy trávníku (asi 2 cm) a výšku trávy (asi 4 cm).

Množství spočítámemateriál

Pokládání role trávníku vlastními rukama by mělo být provedeno během jednoho dne. Pouze tímto způsobem můžete získat dokonale rovnoměrný a monotónní, nerozeznatelný od možností výsevu, trávník. To je důvod, proč by před prací měla přesně vypočítat požadovaný počet rolí, aby se nepozorovala dočasná doba nečinnosti, která může zkazit konečný výsledek celé akce.

Nejdříve určete plochu území, na kterém bude trávník umístěn. K tomuto číslu přidáme 5%, které jsou nezbytné pro zohlednění možného smrštění trávníku. Takový výpočet bude přesně odrážet plochu válcovacího trávníku pouze v případě, že nejsou žádné záhony, cesty, různá zaoblení, která je třeba obejít a v důsledku toho vyříznout části role. Je-li takové území lépe zajištěno a zásob zvýšeno až o 10% plochy.

Příprava půdy pod trávníkem

\ t

Před zahájením pokládky rolovacího trávníku je třeba pro ni řádně připravit základnu. Chcete-li to provést, strávit kapitálové čištění oblasti: odstranit všechny trosky, eradikovat pařezy. Rovněž je nutné vyrovnat reliéf, tj. Zaplnit půdu všemi prohlubněmi, odříznout silnici. Není nutné, aby bylo místo dokonale hladké po celém obvodu, naopak, pokud je to možné, je žádoucí provést malou odchylku od středu ke hranám tak, aby přebytečná vlhkost nezpůsobovala zamokření nebo zamrznutí půdy.

Dalším krokem při přípravě místa bude drenážní zařízení. Chcete-li to provést, odřízněte horní vrstvu půdy nacelé oblasti budoucího trávníku. Dole obdržel nadace štěrku štěrku v tloušťce 10-15 cm, a z vrcholu 10 cm písku. Obě vrstvy jsou pečlivě zastrčené. Místo písku lze použít geotextilie. Poté je položena vrstva úrodné půdy v tloušťce 10-15 cm, která je naskládána na kočku o hmotnosti cca 100 kg.

Před tkáním trávníku je nutné zničit plevel v lokalitě. Boj s plevelem lze provádět nezávisle, tj. Ripování nežádoucí vegetace rukama, nebo používání chemikálií. Nejoblíbenější je v tomto ohledu kruhový objezd, reglon a parakvat. Nevýhodou této metody je, že po použití jedů je nutné počkat několik týdnů, a teprve pak pokládku trávníku, jinak spolu s plevelem, chemie zničí a kulturní bylinky.

Týden před plánovaným pokládáním rohlíku v půdě přidejte přísady, které zvýší rychlost jeho přežití na novém místě. Může to být rašelinová, organická nebo minerální hnojiva.

Kolejový trávník: stohování

\ t

Nejvhodnější doba pro pokládku rohlíku je v polovině podzimu, kdy země ještě neměla čas zmrazit nebo přetečit vlhkostí. Můžete se zabývat "budováním trávníků" a na začátku-uprostřed jara, ale pouze v případě, že půda je již zamrzlá a suchá dobře.

Je žádoucí, aby se rohlíky na trávník dostaly na vaše místo těsně před zahájením prací. Musí být nasazeny co nejdříve, jinak může živá tráva oozovit z nedostatku jídla a osvětlení. KroměNa trávníku se může vyvinout plíseň, která se aktivně rozvíjí v teple a tichu.

Zařízení pro válcový trávník začíná ze strany, kde jsou umístěny skládané role. Nezapomeňte, že čím méně budete pohybovat na webu, tím lépe. Jemně roll roll rovně, ohnout, i když budoucího trávníku bude mít zaoblený tvar, můžete ne. Všechny nerovnosti, plánované na zařízení trávníku, jsou řezány z rovných válců s nožem.

Aby byl hotový trávník co nejhomogennější, doporučuje se, aby každý řádek začínal a končil celou páskou nebo alespoň kusem, který není menší než polovina jeho plné velikosti. Zbytek oříznutí z předchozí řady lze umístit uprostřed další, ale ne z okraje.

Po položení první řady se narazí pomocí lisu z desek na rukojeti. Pokud po tomto na trávníku vytvořené dutiny nebo kopce, měli byste zvednout role a posypeme nebo odstranit zem. Poté by se měl krouticí moment opakovat.

Druhá řada a všechny následující položky jsou rozloženy do šachů, to znamená, že spoje v různých řadách se nemusí vzájemně shodovat. Dále jsou role válců položeny tak hustě, jak je to jen možné, ale bez třepání. Nenechávejte mezery mezi kousky většími než 1,5-2 cm na šířku.

Při pokládání by měl být zahradník přemísťován pouze na palubě z prken. Není žádoucí chodit po právě položených svitcích nebo připravené půdě.Podlaha chrání nejen trávník před zraněním, ale přispěje také k dalšímu drcení a lepšímu uchopení kořenů půdy.

V nově vytvořeném trávníku nemůžete chodit měsíc. Počkejte na ukončení této doby, abyste dokončili uchopení kořene se základnou. Poté budete moci bez obav zkazit trávník vlastníma rukama, uspořádat na něm pikniky a dokonce si zahrát tenis.

Péče o trávník

Ihned po pokládce by měl být nový trávník dobře vyleštěn, aby zvlhčoval nejen trávník role, ale i půdu pod ním. Během příštího týdne, při absenci neustálých dešťů, se doporučuje každý den zalévat trávník a postupně snižovat průtok vody. V budoucnu přejít na pravidelné zavlažování přibližně 1 krát za 10 dní, samozřejmě bez srážek a pokud půda na místě není písčitá. V druhém případě by měl být trávník navlhčen dvakrát týdně.

O pár týdnů později může být poprvé ořezán mladý trávník. To se provádí proti směru stohování válců, seřizování nožů sekačky tak, aby byly odříznuty pouze horní konce trávy. Pak můžete zkrátit a postupně dosáhnout požadované výšky trávníku. Poslední čas v roce trávník je oříznut v září, pak tráva jde pod sněhem s výškou 4-4,5 sm.

Na jaře, po roztavení sněhu, byste měli trávník krmit vysokorychlostním hnojivem a ořezat trávu. Když je první jarní účes vyříznut pouze v horní části trávy, bude konečná výška trávníkus následnými srážkami.

Souhrn

V případě, že není možné pravidelně se starat o trávník na pozemku, je třeba věnovat pozornost jeho umělé variantě. Jedná se o pružnou gumovou tkaninu, na které je hromada balena polyethylenem nebo polypropylenem a napodobuje pravou trávu.

Příprava půdy pro umělý trávník se provádí stejným způsobem jako v současnosti. Pokud jde o stohování, spočívá ve válcování rolí a spojek se speciálními konzolami.

Umělý trávník prakticky nevyžaduje žádnou péči. Jediné, co je potřeba, je: jednou za dva týdny zalévat nátěr na podporu trávy, která přilne k půdě.

Viz články pro podobná témata:

 • Bitva není pro život, ale pro smrt - tři způsoby, jak ovládat plevele
 • Bojové krtky na místě - 5 humánních způsobů, jak vyhnout slepý "načechraný"
 • Trávníkový rošt - zařízení z pevného trávníku na plastových buňkách
 • Jak zasadit trávníkovou trávu: krokovací technika pro pastvu
 • Maurský trávník - vytvořit kvetoucí trávník
 • Co nahradit trávník: tři varianty účinné substituce