Stojací lampy. Foto

V současné době existuje velké množství osvětlovacích zařízení, ale samozřejmě nejpříjemnější a "domácí" mezi nimi jsou stojací lampy, fotografie jsou uvedeny v tomto článku. Měkké světlo, které se jemně vylévá ze stínu, může se uklidnit a uvolnit, přinést mír a klid do života.

Podlahové lampy zažívají prakticky druhé narození, protože po určitou dobu byly v zapomnění a stále častěji se objevovaly v domácnostech a dávaly svým pánům mír. Z tohoto článku můžete zjistit, jaké stojací lampy mohou být, kam je umístit a jak si vybrat ten správný.

Obsah
 1. Stojací lampy a jejich výhody
 2. Typy podlahových lamp
 3. Stojací lampy v interiéru
 4. Nezávislá transformace hořáku

Stojací lampy a jejich výhody

Stojací lampa je lampa, která stojí na podlaze a je podepřena vysokým tyčí. Ale ne mnoho lidí ví, že v domácí interiérové ​​lampy provádět ne jeden, ale několik funkcí.

Za prvé, pro které je podlahová lampa potřebná, je to zonace. S podlahovou lampou lze místnost snadno rozdělit do zón. Často je součástí místnosti, kde je umístěna stojací lampa, posezení, ve kterém buď sledujete televizi, nebo čtete, nebo odpočíváte po náročném dni pod teplou přikrývkou, zavíráte oči a opírá se o polštář.

Zadruhé, stojací lampa je pomocníkem při zdobení, protože moderní modely stojanových lamp již nejsou přípravky, kteréstál u naší babičky.

Pokud jdete do obchodu, kde se prodávají svítidla, pak budete mít vzdálené oko na širokou škálu různých modelů dlažeb. Tam bude každý schopen najít vhodnou lampu pro všechny funkce a jakýkoliv interiér. Pokud jste však v obchodě nemohli vybrat vhodný model, můžete si objednat exkluzivní model hořáku, pokud si to budete přát.

Porovnání podlahových lamp se stolními a nástěnnými lampami, můžete snadno vidět výhody modelů podlah:

 • Ve srovnání s nástěnnými svítidly je výhodou hořáku to, že nemusí dělat díru ve zdi, je důležité, aby měl vedle ní zásuvku.
 • Ve srovnání se stolními lampami nepotřebuje podlahová lampa stůl ani podstavec, protože podlahová lampa je instalována přímo na podlaze.
 • Mezi výhodami podlahového hořáku můžete identifikovat jedinečnou mobilitu, která není k dispozici v jiných zařízeních. Stojací lampa může být snadno přemístěna a instalována téměř kdekoli, nevyžaduje stoly a podstavce.
 • Typy podlahových lamp

  \ t

  Jak již bylo uvedeno výše, podlahová lampa se skládá ze stínu a stativu. Stojací lampy, které se týkají klasických modelů, se montují na rovný stojan. Výška takového stativu může být od 1 do 2,5 metru. Ve více moderních modelech stojací lampy může být nejen noha, výškově nastavitelná, ale také stativ v podobě oblouku nebo jiné ohnuté postavy.

  Kromě toho můžete najít modely hořáku, které jsou namontovány na stativu.

  Modely stojanových lamp se stolem jsou docela pohodlné, protože nemusíte natahovat stůl nebo noční stolek, abyste si dali šálek čaje nebo dali knihu. Pultová deska je často nastavena na úroveň ramene nebo mírně nižší.

  Lampy pro podlahové lampy mohou být vyrobeny z různých materiálů, které by měly být vybrány podle stávajícího stylu interiéru. Stínidlo lze vyrobit nejen z tkaniny, ale také z kovu, keramiky, skla, plastů a papíru. Kromě toho, některé modely mají několik stropních světel, z nichž některé mohou dát poměrně jasné horní osvětlení, zatímco jiné jsou více tlumené nižší světlo. Velmi oblíbené jsou modely s otočnými stropy.

  Stojací lampy jsou schopny vytvořit nejen pohodlný svět k odpočinku, ale někdy se můžete setkat se stojacími lampami, které mají funkci místa. V takových režijních nákladech je světlo úzce nasměrováno na kteroukoli stranu, například zvýrazněním zrcadla nebo obrazu.

  Stojací lampy v interiéru

  \ t

  Při navrhování interiérů každé místnosti musíte nutně přemýšlet o tom, kde bude instalována podlahová lampa. Barvu a tvar si můžete zvolit později, po dokončení hlavní části opravy, ale umístění hořáku je třeba vzít v úvahu předem, aby se nezapomnělonastavte zásuvku, ke které se připojí stojací lampa. Nejlepší místo pro instalaci hořáku je úhel místnosti nebo sedadla v blízkosti židle nebo pohovky.

  Někteří profesionální designéři používají podlahové lampy nejen pro zónování místnosti, ale také pro vizuální úpravu místnosti. Například stojací lampy, jejichž výška nepřesahuje 1 metr, jsou schopny vizuálně zvýšit prostor, a proto by měly být takové stojací lampy instalovány v nízkých místnostech. Navíc, docela běžně používané světelné komplexy stejného tvaru a barvy, ale liší se velikostí. Například, můžete nainstalovat dvě identická světla na stranách pohovky - to bude velmi neobvyklé a stylové.

  Výběr podlahové lampy, musíte vzít v úvahu interiér, ve kterém je místnost vyrobena. Výrobci podlahových lamp vyrábějí obrovské množství lamp různých tvarů, barev a velikostí. To se provádí za účelem uspokojení každého kupujícího.

  Nyní můžete v obchodech s osvětlovacími přístroji zakoupit také stojací lampy v klasickém stylu a křišťálové stojací lampy, stejně jako stojací lampy ve stylu rokoka a baroka. Povinným doplňkem k odstínům takových stojanových lamp je závěsný třmen nebo výšivka.

  Pokud je váš pokoj vyroben ve venkovském stylu nebo v ekologickém stylu, pak je nejlepší volbou dřevěná stojací lampa.

  Stojací lampy z ratanu jsou ideální pro pokoj ve stylu Provence. V módním interiéru vypadají skvěleskleněné stojací lampy s několika odstíny, které mají náladový tvar stativu a nemají stín. Kovaná podlahová lampa se sadou uměleckých výkovků je nejlepší pro styl Empire.

  Nezávislá transformace hořáku

  Ručně vyráběná linka, která neprošla kolem podlahových lamp, je nyní velmi populární. Pokud máte dobrý vkus a jste schopni šít, můžete snadno aktualizovat staré a omšelé stojací lampy nebo změnit již roztrhané stojací lampy. Takže s pomocí které můžete ozdobit stojací lampu?

  Jedním z nejjednodušších způsobů, jak změnit hořák, je aplikace. Na hotový odstín lze aplikovat pomocí lepidla jakýkoliv nový obraz, který lze vyříznout z tkaniny, tapety nebo ubrousků.

  Je také možné aktualizovat starou a opotřebovanou podlahovou lampu pomocí populárního směru zvaného decoupage. K tomu budete muset připravit vhodné stylové a barevné ubrousky, lepidlo pro decoupage.

  Opravdoví řemeslníci budou moci vytvořit stojací lampu v orientálním stylu, proto ji budou muset vyšívat zlatou nití, korálky, korálky a vytvořit dekor s pásky a třásněmi.

  Pokud sníte o umístění lampiček Tiffany na obou stranách pohovky, ale nemůžete si je koupit, pak se můžete pokusit udělat je sami. Samozřejmě, že tato práce bude vyžadovat dovednosti a určité dovednosti, ale pokud máte velkou touhu, pak to určitě dostanete.