Střecha je vyrobena z kovu

Obsah článku

 • Složení kovových dlaždic
 • \ t
 • Stuha
 • Hydroizolace a izolace
 • Řezání a montáž kovových dlaždic
 • \ t
 • Střešní půda
 • střešní krytinové střešní tašky

  \ t

  Kovové dlaždice jsou lehké, snadno se instalují, spolehlivě, esteticky atraktivní materiál. Střecha kovu je standardní de facto standard v chatové výstavbě.

  Rozmanitost tloušťky plechů, šířka barevného schématu, tvrdá konkurence mezi výrobci činí promyšlenou a vědomou volbu.

  ?

  Obsah
  1. Složení kovových obkladaček
  2. \ t
  3. Příprava střechy a montáž mřížky
  4. Mřížka
  5. Hydroizolace a izolace
  6. Řezání a montáž kovových dlaždic
  7. Uzemnění střechy
  \ t

  Zařízení střešních tašek je ve většině případů rozumným řešením vzhledem k charakteristickým vlastnostem hlavního materiálu. Moderní kovové dlaždice se skládají z následujících vrstev:

  • ocelový plech;
  • pozinkování;
  • antikorozní nátěry;
  • základní nátěr;
  • potahování polymerem;
  • ochranný lak.

  potahování plechů z kovu

  Důležitou úlohu v ukazatelích spolehlivosti a trvanlivosti zařízení střechy kovu hraje vrstva polymeru. Ve skutečnosti náklady na střechu kovu v mnoha ohledech určují polymerní povlak. Pro něj se používají následující typy materiálů:

  • Polyester . Tloušťka vrstvy- 25 mikronů. Hladký brilantní povrch. Materiál je levný, ale velmi tenký, takže při přepravě a instalaci takové kovové dlaždice vyžaduje obzvláště opatrný přístup. Taková střecha z kovu je však nejdostupnější cenou, díky níž je populární.
  • Matný polyester . Tloušťka vrstvy je 35 mikronů. Vysoká odolnost proti UV záření umožňuje, aby se povrch na slunci dlouho nevypálil. Při přepravě také vyžaduje opatrnost. Mnoho výrobců chrání povrch speciální fólií, která je po montáži odstraněna.
  • Polyuretan . Jeden z nejrobustnějších typů nátěrů. Tloušťka je od 50 do 55 mikronů. Nejspolehlivější ochrana plechu.
  • Plastisol . Jedná se o tlustý nátěr na kovové dlaždice - do 200 mikronů. Není to nejodolnější povlak, ale vzhledem k tloušťce zajišťuje správnou ochranu plechu. Tloušťka může být aplikována na povrch potahového vzoru (tečky, tahy, "kůže").

  Příprava střechy a montáž mřížky

  \ t

  Konstrukce střechy kovových dlaždic vlastními rukama zahrnuje práce v několika fázích. Především je nutné demontovat starý nátěr (v případě, že dům není nový) a odstranit všechny vady v geometrii střechy, vyrovnat desku. K tomuto účelu měříme paprsky diagonálně od úhlu k úhlu.

  výpočet střechy

  Při detekci zkreslení mohou být nastaveny pomocí pěšců a boční odchylky jsou korigovány selektivními detaily. Dále provádíme větrání, kouřovody a veškerou potřebnou komunikaci.

  Pro kovové dlaždiceje nutné, aby sklon nebyl menší než 14 stupňů na 6 metrů povrchu. Pokud je délka rampy větší než 7 metrů, je třeba rozdělit listy na kousky a dát si s malou klapkou.

  ?

  Mřížka

  Po dokončení všech přípravných prací je možné pokračovat v instalaci rozvodné sítě. První věc je stohování krokví v 60 - 90 cm od sebe. Pro trámy je dobrý dobrý dřevěný trám z 15x5 cm a desky ve velikostech od 10x2,5 cm.

  mřížka na kovové dlaždice

  \ t

  První prkno se přibíjí podél okapu opony přesně v přímce. První deska by měla být větší než 1 - 1,5 cm, což je nezbytné k vyrovnání rozdílu v místech podpory deskových šindelů.

  Mezi deskou chodící na římsu a další položíme o 5 cm méně. Následující deska upevní desku ve vzdálenosti 350-450 mm, v závislosti na velikosti kovové dlaždice.

  Dále zdobíme větrné a ledové brusle, po kterých můžete pokračovat po instalaci okapů po obvodu střechy. Ve spodní části desky instalujeme držáky pro okapy ve vzdálenosti 50 cm od sebe. Vezměte v úvahu budoucí předsudky pro odvodnění vody. K držákům připevníme drážky a položíme závěsný pás na lištu.

  ?

  Dalším krokem je pokládka hydroizolační a izolační vrstvy, kterou vyžaduje střecha kovové dlaždice. Nejprve položte vrstvu parotěsné fólie, aby byla chráněna izolace před parou vycházející z domu.Tato parotěsná zábrana je tvořena ohřívačem a zapnutashora - vodotěsnou vrstvu.

  Hydroizolační fólie musí být položena se zvláštní pečlivostí a pečlivou pozorností na kvalitu upevnění a utěsnění spár. Lepší membránu přes svahy.

  Části membrány jsou ukotveny zásobou. Poté je hotová podlaha namontována na kolejích a na nejvyšším místě - koně.

  Zahřívání střechy z kovu v tomto případě také působí v dobré izolaci hluku. To je důležité zejména pro budovy na železničních tratích, na letištích a dálnicích s živým provozem.

  Je důležité pokládat izolační vrstvy ve správném pořadí, pokud jde o vytápěné místnosti. V případě montáže střešní krytiny pomocných kovových střešních krytin a jiných nebytových prostor je možné uzavřít pouze hydroizolaci.

  ?

  \ t

  instalace plechů z kovu

  \ t

  Nyní jsme se přiblížili k odpovědi na otázku "jak udělat střechu z kovové dlaždice."

  Než začnete přímo instalovat střechu z kovu, musíte pečlivě změřit všechny plochy připravené střechy - od trávy až k římse. Zvláště důležitá je přesnost měření v komplexní geometrii střechy (rozdíly, výčnělky, věžičky, clony a přístřešky kovových dlaždic atd.). Při rozkládání prvků je třeba tyto nuance striktně zohlednit. Řezané kovové dlaždice se speciálními nůžkami. Nepoužívejte abrazivní řezačky, protože přehřívají povrch a poškozují ochranný povlak.

  Po dokončení všech přípravných prací začíná samotná střešní střecha kovovou střešní taškou. V případě dvoukřídlé střechy je nejlepší začít s levou stranou. Je-li střecha typu hřídele - je lepší začít od nejvyššího bodu, postupně se pohybovat po obou stranách.

  Při vkládání písmen zprava doleva je každý list umístěn pod okraj předchozího listu. Poslední listy jsou umístěny na okrajích pod římsou na 4-5 cm. Více se o tomto procesu můžete dozvědět při pohledu na navrhované video střechy z kovu:

  Aby byla střešní konstrukce ve všech ohledech správná a tvrdá, doporučuje se postup nastavení plechů takto:

  • - první list je připevněn šroubem k mřížce v kobylce;
  • - vytvořte druhou fólii tak, aby její spodní okraj byl tvořen předchozí přímkou;
  • - pomocí šroubu upevněte dovnitř pod první záhyb horní části vlny. V tomto případě se šroub nesmí dotýkat lišty;
  • - je-li patrné, že se listy nestaly plochými - zvedněte horní list a přeložte záhyby vzhůru nohama a upevněte je šrouby. Nezapomeňte, že se šrouby nesmí dotýkat mřížky;
  • - když jsou 3 až 4 listy navzájem spojeny, spodní okraj je vyrovnán přesně na okapu a poté může být konečně upevněn;

  Během montážních prací je také nutné zajistit, aby byly plechy co nejvíce poškrábané a deformované. Před prací musíte nosit měkké boty, na povrch nepokládejte těžké ostré předměty. Pokud se škrábance a hranolky stále objevují, jsoupro tento druh oprav je nutné provést obnovu pomocí speciální barvy.

  ?

  uzemnění střechy

  Všechny výhody kovové dlaždice přicházejí ruku v ruce s jedním nebezpečím, které se však snadno odstraňuje. Faktem je, že kov vede elektřinu, a proto se taková střecha stává náchylnou k úderům blesku. Problém je vyřešen jednoduše - uzemnění střechy z kovové dlaždice.

  Pro uzemnění lze použít uzemňovací tyč, anténu nebo síť. Anténa a tyč jsou nejjednodušší a nejoblíbenější způsoby, jak spolehlivě chránit váš domov.