Střecha pro studnu: jak udělat dům s rukou pro studnu

Obsah článku

 • Nuance vrtů
 • Jak je na střeše postavena střecha?
 • Vzhledem k tomu, že studny jsou jakýmsi zdrojem čisté (a v některých případech pouze) pitné vody, první věc, kterou je třeba vybudovat, je malý úkryt, který by pomohl zabránit ucpání budovy.

  Pokud však uděláte jednoduchý kryt - ne problém, pak jej následně trvale odstraňte, abyste nakreslili pár kbelíků vody ... To přináší určité nepříjemnosti.

  Nejlepším řešením je proto střecha pro studnu, která nebude bránit vodním setům a zakryje samotnou vodu před vniknutím větví, listů atd. Odpadků.

  ?

  \ t

  Vzhledem k tomu, že vrt představuje skladovací kapacitu, musí být nutně k dispozici určitá struktura pro těžbu vody vedle ní. Jako konstrukce slouží brána s rukojetí, ke které je připojen pevný kabel nebo řetěz. Na konci kabelu je upevněn kbelík, kterým je odebírána voda.

  Před stavbou studny je nutné zamyslet se nad designem stylu budovy a možností uzávěru zařízení. Například,jestliže studna je plánována být stavěn ze stromu (log), pak nejlepší volba bude obdélníkový základ, s rohy obrobenými .

  V tomto případě musí být spodní část konstrukce základny nutně ošetřena antiseptickým prostředkem, pokrytým teplem a vodotěsným materiálem, který může být následně ozdoben.

  Stěny studny by měly být vykopány do země, a když se půda kolem "studny" konstrukce zmenší, je nutné troubu vypálit. Výšivkymohou být vyrobeny buď z betonu (lití), a také mohou být položeny dlažbou.

  Střechu pro studnu lze uspořádat různě: jako čistou střechu, dům se zastřešeným dveřním oknem a jako malý baldachýn. Obecně je žádoucí postavit dům pro studnu v těch oblastech, kde záporná teplota vzduchu trvá dlouhou dobu: v tomto případě dostaneme studnu "2 v 1" - stěny nad povrchem země se zahřívají dodatečným pokládáním tepelně izolačního materiálu mezi obkladový materiál a základní stěnu. (například expandovaný jíl). Venku, studna je kompletně přebal s ozdobným materiálem, střecha je stavěna nahoře. Z takového "domu pro studnu" je dvojí přínos: jak dekorativní, tak funkční.

  ?

  Může existovat spousta způsobů, ale budeme zvažovat pouze ty nejoriginálnější a nejjednodušší ze všech.

  Bylo by žádoucí poznamenat, že nejlepší provedení bude takové, že studna nevypadne z celkového designu krajiny. Pokud jde o střechu, může to být celá řada variant: jedna, dvě, tři nebo více svahů. Kromě toho může střecha sloužit jako normální kabina, stejně jako celý střešní systém. Hlavní věc je, že design studny byl dost času a financí.

  Číslo metody 1. Uvažujme, jak udělat střechu na studnu a udělat ji ve formě malé zahrady.

  kamenná studna v zahradě

  Zpočátku je nezbytné provádět přípravné akce: najít a zpracovatdřevěné sloupy, každá do délky 3 m. Ošetření se provádí tak, aby se odstranil "škodlivý hmyz, stejně jako aby se zabránilo hnilobě, plísním a plísním." Navíc ty části dřevěných sloupů, které mají být betonovány, musí být navíc mazány bitumenovým tmelem.

  • Pak musíte provést značení pro upevnění brány - zvedací zařízení, které pomůže zvednout vodu ze studny.
  • Poté musí být sloupy ovinuty vodotěsným materiálem (lze použít střešní krytinu), přičemž je třeba věnovat pozornost i koncovým dílům. Betonové sloupy jsou nutné v hloubce 0,75 m.
  • Dále byste měli vykopat jámu, každou hloubku do 1,2 m. Na dně jámy padá písek, který se pak zalévá. Výška vrstvy písku by neměla být větší než 20 cm. Nad vlhkou vrstvou písku je uspořádán betonový základ pro dřevěné sloupy o výšce 30 cm.
  • Přímé umístění sloupů s jejich následným betonováním by mělo být provedeno pouze za jeden den . První svazek je instalován na svahu - je pevně "podmíněn", pouze aby se zabránilo zkreslení. Ostatní sloupy jsou osazeny přesně stejným způsobem, naplněné betonovým roztokem.
  • Po uplynutí prvních hodin vytvrzování betonu je nutné provést montáž průřezů. Horní příčný nosník je upevněn šrouby k podpěrám, poté následují příčné průřezy: jsou spojeny tyčemi.
  • Na pevném voru se utáhne list střešního materiálu, na obou stranách rozmazaný asfaltovým tmelem.
  • Pak přes střechuje pokládána střešní krytina s třeskem, který je upevněn kolejnicemi, a v poslední zatáčce je zakryt kobylka.

  Na střeše studny je možné izolovat speciální drenážní kryt, na který je položena sádrová síť. To je nezbytné pro to, aby budoucí půda pro květiny neklouzala.

  Po upevnění na střechu, v zemi, ve které byly vysázeny různé květiny a rostliny. A nezapomeňte na vodu rostliny!

  Metoda 2Samotná střecha pro studnu bude mít ve svém základu čtyři sloupy podpěry, které mají v průřezu 150x150 mm a upevňují střechu k základně pomocí šroubů.

  Pomocí konzol a podélného tahu nahoru k nosným sloupkům jsou spojeny čtyři ramena krokví, poté je provedena pevná mřížka. Na tomto roštu se pokládá střešní krytina.

  • Ve středu sloupku jsou pevné nosníky, do kterých jsou vyvrtány otvory, nezbytné pro zařízení osy hradlového mechanismu.
  • Samotná brána je jednoduchá suchá paluba s potřebnými otvory pro detaily mechanismu - ramena a osa.
  • Detaily se upevňují šrouby, konzolami, šrouby. Studna je prakticky připravená, je to záležitost malých - ozdobit ji dekorativně.

  Metoda 3 . Třetí možností umístění střechy studny vlastníma rukama může být rozpad obvyklého stanu! Pro tento účel se sklízejí kolíky, které jsou uspořádány po obvodu pozemku a zabity přímo do země. Pak je tkanina natažená, jejichž konce jsou upevněny na těchto stejných kolících - a vše, instalace střechypro studnu “je dokončena!

  Jedinou nevýhodou takového zařízení je dočasné použití. To znamená, že na konci letní sezóny bude třeba „markýzu“ odstranit.