Střecha z mědi: Účinně a spolehlivě

Obsah článku

 • Výhody a vlastnosti mědi
 • \ t
 • Odrůdy mědi
 • \ t
 • Konstrukce z měděných střech
 • \ t
 • Přípravné práce
 • \ t
 • Montáž měděné střechy
 • měděná střecha dámy

  Moderní stavební průmysl nabízí velký výběr střešních krytin pro každý vkus a kabelku. Ale mezi všemi střešními mědi je nejtrvanlivější materiál, i když jeho cena je obvykle vyšší než u všech ostatních několikrát. Před 15-20 lety mohla střecha mědi pro stavitele způsobit jen překvapení. Střešní měděná střecha mohla být pouze na starých budovách, které jsou pod ochranou států a jsou historickými architektonickými památkami.

  Mnohé z nich jsou již počítány sto let, ale měděné střechy těchto konstrukcí zůstávají dosud nedotčeny. Nicméně, nedávno měděná střecha se stává, pokud není obyčejná, je to poměrně častý jev.

  ?

  Obsah
  1. Výhody a vlastnosti mědi
  2. Odrůdy mědi
  3. Konstrukce z měděných střech
  4. Přípravné práce
  5. Montáž měděné střechy
  \ t

  Doba využívání měděných střech je více než 150–200 let. Jsou zde budovy s měděnou střechou, která je asi 700 let. Krása mědi, nikdo nepochybuje.

  plechová střešní krytina

  \ t

  Relativně vysoké náklady na měděnou střechu se vyplatí třicet let a nakonec jsou tyto střechy levnější než jiné materiály. Měď, jakochemický prvek - čistý materiál v ekologické rovině. Má dobrou plasticitu, měď je dokonale vystavena ohybům, což vám umožní vytvořit nejrůznější prvky, které zdobí střechu.

  Malá hmotnost materiálu usnadňuje hmotnost celé měděné střechy, což nakonec vede k levnější konstrukci. Malá hmotnost střechy totiž poskytuje jak základ, tak stěny s méně silnými vlastnostmi, a proto je možné vytvořit základ menší velikosti, aby se do ní vložila výztuž menších průměrů, aby se vytvořily jemnější stěny.

  Měděné střechy se snadno instalují a nenechávají vlhkost, požární bezpečnost.

  Lze je snadno opravit bez nutnosti demolice celé střechy nebo její části. Uchycený otvor lze snadno zastrčit přímo na střechu a zakrýt smaltem nebo speciální impregnací pro stárnutí v tónu dalšího střešního materiálu.

  A samozřejmě krása mědi, která v průběhu let nemění svůj vzhled, ale získává pouze větší šlechtu. Střecha mědi je mimo jiné prestižní, říká o statutu majitele s důrazem na jeho blaho.

  ?

  \ t

  Samotný materiál má zvláštní schopnost oxidovat ve vzduchu, aniž by ztratil své pevnostní charakteristiky. Pokud se oxiduje a praskne kov během oxidace, pak se to nestane u mědi.

  Měděná střecha, která měla původně nažloutlou barvu, časem ztmavne a získá bronzový odstín. Následně se měď stává tmavě hnědou, téměř černou.

  Po 10-15 letech se patina objevuje na mědi a proces oxidace je zastaven. To je onoPatina je film, který chrání měď před korozí a destrukcí a je naprosto bezpečný pro člověka.

  Doba oxidace se může lišit v závislosti na vnějších faktorech, jako je slunce, deště a jiné přirozené vlivy.

  stupně stárnutí měděné střechy

  V současné době existují technologie, které umožňují výrobu mědi, klasické, oxidované, patinované nebo pocínované, která má jinou barvu.

  Střešní měď získává tyto odstíny:

  • patinovaný zelenkavý odstín,
  • oxidovaná - červenohnědá barva
  • \ t
  • lesklá matně šedá barva

  Stále je lakovaná střešní měď, která má světlý tón.

  ?

  \ t

  Konstrukce měděné střechy může být rozdělena na:

  • střešní taška z měděných dlaždic,
  • měděné šachty
  • skládací střecha
  • \ t

  kontrola mědi

  Měděné šachtya dlaždice vypadají jako samostatný kus umělého materiálu. Z měděných plechů jsou řezy střechy, vypadají jako dlaždice. Kontrola mědi je deska geometrického tvaru se zámky na horním a dolním okraji (měděný plech se používá do tloušťky 0,8 mm). Střechy měděných šachet jsou mnohem dražší, vzhledem k tomu, že všechny spoje kontrolek jsou prováděny ručně.

  Falešná střecha mědi je podle odborníků nejspolehlivější, protože na povrchu nemá žádné otvory z hřebíků nebo jiných spojovacích prostředků. Pro střešní zařízení se používá plechová střešní krytina nebo válcovaná měď o tloušťce 0,8 mm, ze kterévyráběné malby, často mají délku celého svahu střechy. Obrázky jsou spojeny záhyby, a to jak svisle, tak vodorovně.

  skládací měděný spoj

  Technologie skládacího zařízení zahrnuje jednoduché skládání nebo dvojité, což je nejspolehlivější. Jediná skladba je však také velmi trvanlivá a její zařízení trvá mnohem méně času. V dávných dobách byli sokoli vyráběni ručně, ale nyní jsou na to speciální dřeváky.

  ?

  \ t

  Sklopná měděná střecha začíná raftingovým zařízením, jako každá jiná střecha. Všechny dřevěné prvky raftingového systému musí být ošetřeny antiseptickými roztoky, které zabraňují hnití dřeva a prodlužují tak životnost celé střechy. Zpracování dřeva se provádí na zemi, protože je nepohodlné provádět takové práce na střeše.

  montáž pro krokvy

  \ t

  Je důležité provádět větrání pod střechou. Pokud je střecha teplá a zajišťuje umístění v podkroví obytných místností, je zajištěno přívod - odsávání. V nejnižším bodě štítu a v nejvyšším, téměř pod samotným koněm, jsou vytvořeny otvory umožňující cirkulaci vzduchu. V tomto případě musí být ohřívač chráněn vrstvou parotěsného materiálu.

  Dalším stupněm měděného střešního zařízení je pára a hydroizolace. Jsou zpravidla vyrobeny ze speciálních filmů. Paroizolační materiál se rozkládá paralelně s kobylkou s klapkou 8-10 cm. Práce začíná od spodního okrajestřechy Obyčejné studené střechy zahrnují parozábranu, položenou na voru, mříž a přímo měděnou střechu sám. Při instalaci měděné střechy musí být mřížka vždy pevná.

  ?

  Montáž měděné střechy

  Na střešních trámcích na spojité mřížce je provedeno uspořádání měděných hadříků a vázání obrazů je prováděno na místě pomocí jednoduchého nebo dvojitého skládání. Výška skládání je asi 2,3 cm. Měděné plechy jsou k mřížce připevněny měděnými svorkami a skryty pod měděným plechem.

  spojovací materiál s nůžkami

  \ t

  Doporučuje se použití kleští s krokem 0,4 m. Všechny ostatní konstrukce střechy - sousední, římsy, drobnosti a brusle jsou vyráběny podle technických výpočtů a konstrukce střechy. V případě potřeby použijte silikonový tmel.

  Vzhledem k tomu, že samotná měď je měkký a plastový materiál, všechny potřebné prvky střechy mohou být vyrobeny z materiálu, který zbývá při řezání hlavních obrazů. V tomto případě lze říci, že měděná střecha, jejíž cena je vyšší než ostatní materiály, je pro ně výhodná, je to právě toto ekonomické využití materiálu. Z odpadů z měděných pásů lze snadno vyrobit různé okapy, švestky, římsy a další střešní zařízení.

  Pokud jde o příkladné ceny, náklady na materiál a práce na instalaci měděné střechy budou stát přibližně 10 000 rublů za 1 m2, uspořádání stejné oblastiStřešní střechy z pozinkované oceli - cca 6 000 rublů.