Střešní Anti-zmrazení - Typy a instalace systému, tipy na výběr, náklady a ceny

Srážky, které jsou na střeše ve formě sněhu, nezpůsobují poškození při mínusové teplotě. Mělo by však dojít k prudkému poklesu teploty a začne okamžité tavení. Pokud neexistují žádné zdroje pro rychlý odběr vody, pak ofenzíva opět negativní teplotu, promění ji v led. K tomu a přijít s nemrznoucí systémy - vytápění střechy, s výjimkou námrazy. Chrání stavbu budov před škodami, které se objevují v zimě. Instalací takové ochrany proti tání sněhu zabráníte zničení a deformaci odpadních vod, kanalizace, okapů a vzniku ledů a rampouchů.

Obsah:

 • Různé systémy
 • Samoregulační topný kabel
 • Jak nainstalovat
 • Tipy pro výběr
 • Odhadované ceny proti námraze
 • \ t
  Obsah
  1. Typy systémů
  2. Samoregulační systém
  3. Montáž systému proti námraze
  4. Výběr a doporučení
  5. Kolik stojí opatření proti zamrznutí?

  Typy systémů

  Zdrojem tepla jsou atmosférické teplo a skutečné teplo střechy. Pokud se střecha neohřívá, pak je třeba umístit střešní střechy proti zamrznutí.

  Topení umožní:

  • zabránit tvorbě ledové hmoty, která se může stát nebezpečnou pro lidský život;
  • snížení zatížení prvků lodi;
  • neumožňuje, aby voda zůstala na povrchu během období dešťů;
  • Neprovádějte mechanické čištění střechy, kvůli čemujejí průměrná délka života klesá.

  Při navrhování střešní konstrukce je nutné zajistit způsob vypouštění vody vzniklé v důsledku ohřevu. K tomu dochází: vytápění na základě vyhřívaných kabelů a hydrofobních směsí proti námraze.

  Topení pomocí kabelů umožňuje zcela vyloučit tvorbu ledu, zajišťuje plynulé odvodnění v období podzim - jaro. V případě silných mrazů není systém potřebný, takže na něm musí být nainstalován senzor s termostatem. Topné kabely by měly mít všechny certifikáty bezpečnosti a kvality.

  Hydrofobní kompozice poskytují rychlý východ od ledu, pouze zabraňují tvorbě rampouchů a malých přítoků. Nanáší se štětcem nebo stříkáním na beton, kov a jiné povrchy, které by neměly být prašné, nerezové, mazací. Provádí funkci hydroizolace a antikorozní ochrany, je šetrný k životnímu prostředí, má vysokou elasticitu a pevnost, odolnost vůči teplotám, srážkám a slunečnímu záření.

  Samoregulační systém

  Střešní krytiny, odtoky a protizámrazové střešní krytiny lze ohřívat pomocí samoregulačního kabelu. Teplo bude odděleno polovodičovou matricí, která je umístěna mezi vodiči vedení proudu.

  Matrice zvyšuje svůj odpor, když teplota stoupá. Je ohříván na určitou velikost a jeho odpor se zvyšuje a podle toho klesá i proudová pevnost, což snižuje teplotu matrice. Odpor se snižuje. To znamená, že výkon proudu se zvyšuje, což znamená, že teplota stoupá také.

  Tento proces je samoregulační. Samonastavovací kabel lze snadno rozřezat na požadované délky. Racionální využití tepla pomůže plochému úseku, který ji pevně přiléhá k povrchu střechy. Doba použitelnosti je dvacet let.

  Montáž systému proti námraze

  Nastavení bezpečnosti je rozděleno do několika fází:

  • projektování;
  • instalace distribuční sítě;
  • montáž senzorů a topných sekcí;
  • instalace řídicích systémů a napájení;
  • konečné fáze - testování a spuštění.

  účtování topný kabel musí být po celé délce toku vody z okapů a konče žlaby. Je nutné dodržovat zavedené výkonové normy určené pro různé systémy. Komplexní systémy ochrany proti námraze jsou rozděleny do samostatných částí. Topný kabel namontujte s montážní páskou nebo mřížkou. Upevnění montážní svorky mřížku dojde, lehce dotáhnout, aby nedošlo k poškození cívky.

  Vždy důvěřujte profesionálům při instalaci.

  pro výběr a doporučení

  Volba kabelu, termostatu a snímače závisí na požadavcích na systém a instalace typu, velikosti, konstrukce střechy. Doporučuje se použít kabel řezání TXLP /1 sud a celé soupravy TXLP /1-28BT. Z tvorby rampouchů na okapech a střešních konstrukcí proti námraze termostatu můžete koupit firmu OJ ELECTRONICS vyrábí následující modely: ETR2-1550, ETO2-4550 ETR /F-1447A.

  Výběr modelu regulátoru závisíz podmínek instalace instalovaného výkonu, požadavků na spolehlivost. Nejekonomičtější je model ETO2-4550, který poskytuje nezávislé ovládání obou zón najednou.

  Kolik stojí nemrznoucí kapalina?

  Samoregulační kabel pro vytápění uvnitř potrubí je 238 rublů na lineární metr, kabelový model 31HTR - náklady od 270 do 400, systém proti námraze - od 3 600 do 4 500 rublů, topný kabel CLT-JT od 900 do 14 000 rublů, EHL16 -2CR - 272 rublů, termostat ETO2-4550 - 12 000 rublů.