Střešní krytina sendvičové panely, sklonu střechy Výběr, který hmotnost, velikost a únosnost materiálu, který vyzvednout šrouby pro upevnění sendvičových panelů, viz videa a fotky

Obsah článku:

1. Přeprava sendvičových panelů

2. Vykládání sendvičových panelů

3. Skladování sendvičových panelů

4. Podmínky pro instalaci sendvičových panelů

5. Příprava pro montáž sendvičových panelů

Trh stavebních konstrukcí v poslední době získal popularitu - sendvičový panel pro střechu. Tyto panely se vyznačují neobvyklým designem, díky kterému lze jejich instalaci provádět téměř za všech povětrnostních podmínek. Zastřešení sendvičové panely mají vlastnosti tepelné izolace a trvanlivosti velmi dobré, stejně jako jejich vzhled, navíc hmotnost střešního sendvičového panelu je velmi malá, což je také pozitivní faktor.

Tyto ukazatele umožňují instalaci střechy bez zbytečných nákladů na materiál a při nižších nákladech na dobu výstavby, což je někdy dost závažný argument.

Únosnost střešních sendvičových panelů umožňuje použití těžkých nosných konstrukcí. Balení s panely je možné přepravovat bez jakýchkoliv obtíží vzhledem k jejich šířce a způsobu balení.

Plniva sendvičových panelů mohou být velmi rozdílná:

 • polyurethan;
 • minerální vlna;
 • polystyren;
 • polyisokyanurát.

Nomenklatura květin je velmi široká, týká se stejného rozsahu barev jako „kovový“. Pokud mají sendvičové panely délku zhruba 21 metrů, může se barva poněkud lišit podél struktury materiálu. Abyste tomu zabránili, musítepoužívat panely stejného obalu stejné orientace. Pro nejpřesnější určení barvy je nejlepší odstranit ochranný film okamžitě.

Střešní skluzavka ze sendvičových panelů by neměla být menší než 5%. To se týká těch střech, které jsou namontovány s integrovanými panely, které mají krátké svahy, to znamená, že neexistuje žádné příčné spojení a neexistují žádné poklopy pro světlo.

V případě příčného spojení by minimální sklon měl být již 7%.

Střešní sendvičové panely by měly být vyrobeny v souladu s přiloženým návodem.

Obsah
 1. Přeprava sendvičových panelů
 2. Vykládání sendvičových panelů
 3. Skladování sendvičových panelů
 4. Podmínky pro montáž sendvičových panelů
 5. Příprava pro instalaci sendvičových panelů

Přeprava sendvičových panelů

Střešní sendvičové panely mají maximální délku 21 metrů. Je nutné pečlivě přepravovat materiál takové délky, takže není třeba provádět žádnou speciální přepravu, vybavenou v souladu se všemi pravidly pro přepravu takového nákladu. Řidič navíc musí mít písemný souhlas, který potvrzuje jeho právo na přepravu na dlouhé vzdálenosti.

Při přepravě sendvičového panelu musíte dodržovat následující pravidla:

 • Pod konci panelu, který bude znamenat velikost, je nutné dát určitou pevnou podporu.
 • Za předpokladu, že přeprava nesoucí sendvičový panel je vybavena přívěsem, pak horní úroveňtento přívěs by měl odpovídat horní úrovni karoserie vozidla.
 • Efektivnost nakládání dopravy přispěje ke zvýšení speciální dvouúrovňové podpory, která se používá speciálně pro tento druh dopravy. Nelze však přepravovat pakety potažené nerezovou ocelí.
 • Povinnosti řidiče zahrnují kontrolu spolehlivosti vysokozdvižného vozíku každých 100 kilometrů cesty. V případě, že je náklad posunut nebo zeslaben, je nutné utáhnout pásy, které materiál upevňují.
 • Šířka upevňovacích pásů by neměla být menší než 50 milimetrů.
 • Maximální rychlost pro přepravu sendvičových panelů je 70 km /h.
 • Vykládání sendvičových panelů

  Před vykládkou je nutné zkontrolovat stav obalu, zda nedošlo k porušení jeho integrity.

  Je nutné zvednout celé balení pomocí plochého kabelu s řasou. Značku nebo křídu je nutné označit místy, kde bude prováděno zavěšení. Během zvedání držáky stromu drží popruhy ve vzdálenosti, která bude širší než šířka obalu. U obalů o délce více než 8 metrů se používá speciální příčný nosník o délce až 8 metrů.

  Skladování sendvičových panelů

  Za předpokladu, že sendvičové panely pro střechu jsou skladovány venku, je třeba přijmout určitá opatření na ochranu jejich srážek, větru a znečištění.

  Dobře vybavené pro tyto látkové kryty, jako je automobil, které mohou pokrývat tašky materiálem. NeV žádném případě nelze použít syntetický film. Tyto případy mají schopnost „dýchat“, takže se každá vlhkost, která je pod nimi, rychle odpaří. To je velmi důležité, protože v meziprostoru není voda.

  Vzhled razítek a promáčknutí na materiálu, který by mohl poškodit vzhled panelů, pomůže zajistit, že budou dodrženy následující kroky skladování:

 • Nedoporučuje se skladovat materiál na staveništi.
 • Panely by měly být umístěny na rovném a pevném podkladě, což zabrání deformaci.
 • Aby se zabránilo překrývání střechy, není přetíženo, při skladování panelů je nejlepší spoléhat na nosné konstrukce.
 • Nedoporučujeme držet panely na střeše.
 • Nezapomeňte, že částečně nebalené obaly by měly být chráněny před atmosférickými faktory.

  Podmínky pro montáž sendvičových panelů

  Střecha sendvičových panelů, přesněji práce spojené s jeho zařízením, vyžaduje přísné dodržování všech bezpečnostních opatření.

  Při práci s tímto materiálem se musíte řídit následujícími pokyny:

  • práce by neměly být prováděny, pokud rychlost větru přesahuje 9 m /s, protože jak hmotnost, tak plocha sendvičových panelů jsou velmi malé;
  • Montáž střešních sendvičových panelů může být prováděna při jakýchkoliv přírodních srážkách nebo nepříznivých událostech (sníh, déšť, mlha atd.).

  • s nástupem tmy anedostatek normálního osvětlení, je lepší pozastavit instalační práce;
  • pro utěsnění podélných spojů sendvičových panelů při teplotě nejméně 4 stupně.

  Příprava pro montáž sendvičových panelů

  Pro zahájení instalace sendvičových panelů jsou vyžadovány pouze následující postupy:

 • Konstrukce musí být pečlivě zkontrolována z hlediska souladu s konstrukcí, rozdíly a problémy by měly být okamžitě odstraněny.
 • Je nutné zkontrolovat, zda všechny přejezdy, sloupy, jízdní dráhy odpovídají pokynům pro přípustné zatížení.
 • Instalace letišť musí být kontrolována v letadle a střechy ze sendvičových panelů lokality.
 • Linearita šroubů a sloupků musí odpovídat SNiP 3.03.01-87 "Konstrukce ložisek a oplocení".
 • Doporučuje se zkontrolovat práce v suterénu budovy a dokončení prací na instalaci hydroizolace.
 • Je lepší předem připravit střešní krytinu používanou pro montáž.
 • Montáž střešních sendvičových panelů, viz video:

  Střešní šrouby pro sendvičové panely slouží jako upevňovací nástroje.

  V blízkosti panelů je zakázáno jakékoliv svařování, mohlo by to poškodit jejich povlak.

  Podrobné popisy fotografií a videí o tom, jak nainstalovat sendvičový panel třívrstvé střešní krytiny, stejně jako celý proces přípravy na práci, lze snadno nalézt online na specializovaném pracovišti.staveniště.