Střešní nástroj: celokovové kladivo, nůžky, nůž, stroje a stroje na zastřešení, fotografie a video

Obsah článku:

1. Sada nářadí

2. Střešní ruční nářadí

3. Nástroje pro vytváření otvorů

4. Ostření nástroje

Pro konstrukci střechy mistrů je nutné mít k dispozici nástroj pro ruční střešní práce a pokud možno použít zařízení. Aby byly nástroje vždy v provozuschopném stavu, je třeba je naostřit.

Obsah
 1. Sady nářadí
 2. Ruční nářadí na střechy
 3. Nástroje pro výrobu otvorů
 4. Nástroje pro dokončovací práce

Soupravy nástrojů

\ t

Kvalitativní konstrukci střech nelze provádět bez určitých nástrojů. Kromě svých tradičních typů často využívají moderní vybavení, jako jsou střešní stroje, což výrazně urychluje proces vytváření střechy bez zhoršování kvality.

Soubor pokrývačů se liší v závislosti na typu střechy ve výstavbě, ale existuje zařízení, které by mělo být v průvodci po ruce. Je to opasek s mnoha různými kapsami a přihrádkami, které obsahují různé nástroje. To vám umožní výrazně zkrátit čas strávený na všech typech střešních prací, protože požadovaný objekt je vždy po ruce a pán nemusí jít dolů ze střechy.

Ruční nářadí na střechy

Hlavní nástroje používané v manuální práci jsou:

 • kleště - Používají se při montáži plechů, pro ohýbání hran. Jsou zakřivené, půlkruhové a rovné. Křivky kleští ovlivní konstrukci částí střechy, obtížně se instalují, polokruhové nástroje se používají při ohýbání, vytváření různých tvarů, demontáži nátěru, nastavení okapů atd. Nepoškozujte galvanizaci přímých roztočů.

 • hranový obrys - Tento druh ručního střešního nástroje je potřebný k vytvoření stojících skládacích dveří. Má dlouhou podélnou štěrbinu uprostřed od 25 do 35 milimetrů;
 • Nýty - Používají se pro spojování prvků střechy ve formě plechu;
 • čepu - tento nástroj pokrývače se používá k upnutí. Drápy jsou rovnoběžné nebo židle. Nástroj má pohyblivou a pevnou houbu a páku, která pomáhá otáčet šroubem. Provádění práce kladiva musí být upevněno na stroji;

 • svorky a kleště - jsou rovné, krátké, dlouhé zakřivené. Jsou vyrobeny z oceli s rukojetí potaženou PVC. Používají se pro zpracování plechů a dlaždic;
 • střešní pistole - umožňuje montáž hřebu za hřebík při montáži střechy;
 • spisy - jejich různé typy jsou potřebné pro poprášení - odstranění povrchů částí horní vrstvy. Tyto nástroje se skládají z nosu, těla, dříku a paty a na jejich pracovní ploše jsou uzly, které pomáhajíProveďte práce na odstranění kovové vrstvy. Oddíl o souborech může být odlišný: kulatý; půlkruhový; obdélníkové; trojúhelníkový; čtverec, atd. Kulatý profil je vhodný pro zpracování otvorů ve tvaru kruhu a půlkruhového - pro konkávní povrchy. Obdélníkový tvar je univerzální a takový soubor se používá pro prezentaci různých povrchů, včetně tvaru formuláře. Čtvercový řez na plátně se používá k zpracování obdélníkového povrchu povrchů. Trojúhelníkový tvar - to je ideální volba pro použití trojúhelníkových otvorů a jejich úhlů;

 • zvláštní spisy - takový nástroj pro pokrývače k ​​manipulaci s různými otvory má průřez mechu, oválu nebo diamantu;
 • Střešní kladivo - s cílem vyrovnat, ohnout a ohnout těsnění. V zadní části hlavy se nachází speciální výčnělek pro vytvoření otvorů ve dřevě při montáži střechy. Kladivo se také používá jako výklenek. Pro upevnění hřebu je často na rameni magnet, který vám umožňuje zasáhnout jednou rukou.

Nástroje pro výrobu otvorů

Pro výrobu otvorů použijte takový nástroj blyazhara - pokrývač:

 • ruční nebo elektrická vrtačka;
 • spirálové vrtáky (viz foto);
 • různého druhu vrtání;
 • zenkivka;
 • zenker;
 • úder.

Spirálový vrták. Jeho hlavními prvky jsou: stopka; stroj a noha. Děje se pracovní částválcové nebo řezné. Zadní výklopné dveře jsou vloženy do vřetena, které je vybaveno zařízením, které pomáhá upevnit vrták k rotačnímu hřídeli. Válcová část nástroje pro odstraňování třísek během vrtání je opatřena dvěma šroubovitými drážkami, které mají zkosené hrany pro snížení tření kolem hrany. Řezná část nástroje je vytvořena ve tvaru kužele - na něm jsou 2 řezné a jedna boční hrana. Úhel ostření, v závislosti na kovu, ze kterého je obrobek vyroben, je 110-150 stupňů.

Zenkovki. Používá se pro zpracování válcových nebo kuželovitých dutin. Použití zenkovki pomáhá zpracovat připravené otvory pro montáž nýtů, šroubů a šroubů. K dispozici na prodej 2 typy zenkovki: kuželovité a válcové. Kónický háčk obsahuje pracovní část a dřík a válcovou - obrobek se šrouby, dřík a vodicí kolík.

Zenker. Tento nástroj je potřebný pro manipulaci s otvory získanými ražbou, kováním, vrtáním apod. Zenker je podobný vrtáku, ale nemá dva břity, ale více než 3, 4.

Děrovač. Používá se k vytvoření různých otvorů. Namísto úderu je kladivo pokrývače obvykle celokovové.

Nástroje pro pokrývače, viz video:

Brusné nástroje

V dobrém stavu nástrojů je nezbytnénásledovat, pak práce nevyžaduje mnoho úsilí. Ostření ostření je důležité, pokud se používají například střešní nůžky.

Za účelem ostření střechy střechy nebo jiného nářadí je možné použít:
 • naostřená;
 • mlecí tyče;
 • tyč.

Tooth. Používá se pro ostření řezných nástrojů, jako jsou kovové střechy, s ohledem na následující hlavní body:

 • za hrubými zrny jsou vady - zubaté a škrábance, jejichž odstranění se provádí jemnozrnnými;
 • kulaté naostřené při ostření hoblíků a dláta směřujících k ostří;
 • Vousy jsou zcela na povrchu ořezávače a v procesu ostření navlhčeny vodou.

Brusné tyče. Jsou vyrobeny z pískovce a slouží k hrubému ostření. Velká zrna rychle odstraňují kov. Čepel je uvedena do pracovního stavu s barem.

Sloupce. Když se např. Na kovovém dutém prostoru rozemele např. Ruční nůžky, aby se brousily jejich listy a odstranil se blistr, dokud se nedosáhne hladkého brilantního povrchu, použije se oblast zvlhčená vodou. Někdy pro ostření, například, pilové listy jsou používány. Ostření vrtáku na kovu se provádí pomocí brusných kotoučů, smirkových nebo korundových tyčí.

Když jsou elektrické kovové nůžky naostřeny, dělají to v úhlu 70 - 74 stupňů.

DřívePro zahájení opravy nebo vytvoření střechy v předstihu je nutné připravit nářadí a stroje pro pokrývačské práce (pokud je plocha střechy větší v oblasti). Moderní vybavení, například řezbář střechy, usnadňuje provádění prací a umožňuje v co nejkratším čase uspořádat střechu. Článek na téma: "Smlouva o provádění pokrývačských prací a jejich hodnota".