Střešní střešní krytina

Obsah článku

 • Výhody návrhu
 • Kde začíná ujednání?
 • Další požadavky
 • Při výběru stavebního projektu venkovského domu je třeba věnovat zvláštní pozornost struktuře střechy. V poslední době se staly populární motorkářské střechy, jejichž konstrukce je poměrně jednoduchá, ale účinná.

  Pokud byla v předchozích letech taková konstrukce střechy prakticky jediná, je nyní používána zcela vědomě. Střešní střešní okno střešního okna řeší současně dva úkoly: zakrytí domu a také umožňuje vytvořit další místnost pod střechou. Výdaje na tuto výstavbu jsou mnohem nižší než na výstavbu jednoduché střechy a další budovy.

  ?

  Obsah
  1. Výhody návrhu
  2. Kde začíná ujednání?
  3. Další požadavky
  \ t

  Podkroví má řadu nepopiratelných výhod oproti obyčejným střechám:

  • Relativní jednoduchost konstrukce vám umožní postavit takové střechy v krátkém čase, s malým počtem stavitelů, bez použití zvedacích zařízení. Materiály používané ve stavebnictví, mají malou hmotnost a umožňují jim pohyb ručně. To je velmi důležité při stavbě venkovského domu v nepřítomnosti stavebních strojů.
  • Střešní střecha kombinuje obytný prostor a spolehlivý nátěr. Díky této kombinaci značných úspor stavebních materiálů, hotovosti a volného místa na staveništi.
  • KonstrukceTaková střecha nevyžaduje velké finanční investice, ale umožňuje použití cenově dostupných a levných materiálů.

  uspořádání podkroví

  \ t

  Podkroví s dvouplášťovou střechou může mít několik oken, umístěných přímo na svazích, které je ekologicky přizpůsobují designu domu. Okna jsou nejen zdobena domem, ale také plně plní své funkce osvětlení podkroví.

  To mimo jiné umožňuje ušetřit na množství střešní krytiny, která nebude k dispozici v místě okna.

  Okno světlíku prochází samotným světlem o 40% větším než stejné okno, které se nachází v přízemí. Kromě toho poskytuje mnohem lepší větrání místnosti.

  Ve spodní části podkrovního okna se doporučuje instalovat topné zařízení pro zvýšení cirkulace vzduchu.Dvouplášťová střecha umožňuje vytvořit dostatečnou výšku výšky podkrovní místnosti. K tomu jednoduše zvyšte výšku střechy.

  ?

  Výstavba střechy začíná vývojem projektu. Vypočítá se úhel sklonu systému praskání a průsečík všech dřevěných konstrukčních prvků. Nejčastěji používané možnosti jsou:

  • střecha s dvojitým pláštěm s úhlem sklonu 45 ° (klasický štukový systém) se nejčastěji používá ve střední zóně Ruska. Ideální pro domácí šířky 6 až 8 metrů
  • hřbetní dvouplášťovou střechu se sklonem 60 stupňů (akutní střecha).Drahá varianta, používaná pro domy o šířce nejméně 6 metrů.
  • Střecha Lamany mansard - dva svahy s různými svahy (nejčastěji 30 a 60 stupňů). Nejekonomičtější a nejvhodnější variantou pro domy se šířkou menší než 6 metrů.

  Dvouplášťová střecha podkroví ve tvaru koruny má zvláštnost. Je vyroben na principu závěsných krokví. Tato konstrukce poskytuje prostor ve střední části půdního prostoru.

  Závěsné trámy jsou složitou konstrukcí skládající se z dřevěných tyčí, které jsou ve stejné rovině. Tyče na koncích jsou navzájem propojeny a tvoří určitý druh mřížky. Takové závěsné trámy nemají centrální podpěry, ale spoléhají pouze na vnější stěny. Podkroví je zavěšeno přímo na závěsné trámy.

  systém střešních nosičů

  \ t

  Pro stavbu střešního podkroví jsou všechny prvky dřevěné konstrukce nejlépe vyrobeny z lehkého materiálu. Nejlepší volbou je dřevo z měkkého dřeva, které je odolné vůči vlhkosti a vlhkosti díky přítomnosti reziduí pryskyřic v jeho složení.

  Pro výrobu krokví se doporučuje použít příčný nosník o rozměru 50 x 150 mm a stačí vyrobit dřevěnou lištu z nosníku o průřezu 50 x 50 mm. Moderní trh má připravené sady krokví a paluby, které lze vybrat v závislosti na velikosti podkroví, a pak je jednoduše sestavit na střechu jako designér. Takové soubory však neberou v úvahu některé jednotlivé rysy konkrétních domůzacházet s nimi opatrně, při nákupu pečlivě provádět měření.

  ?

  Další požadavky

  Střešní kupole duny je nutně izolovaná, protože její plocha kolize s okolím je poměrně velká. Pro izolaci lze použít minerální vlnu nebo polystyrenovou pěnu. Na vnější straně je izolační vrstva chráněna před vlhkostí hydroizolací a zevnitř je vrstva parotěsné.

  Interiérové ​​zpracování podkroví se doporučuje vyrobit ze dřeva, protože dřevo je nejtrvanlivější a nejšetrnější k životnímu prostředí, což není hrozné ani periodické smáčení. Polstrovací vložku umístěte ve vzdálenosti nejméně 5 centimetrů od parotěsné vrstvy. Tím se vytvoří další vzduchová vrstva, která přispívá k lepší tepelné ochraně místnosti a zabraňuje tvorbě kondenzace. Kromě toho bude chránit parotěsnou zábranu před poškozením při montáži dokončovacího materiálu.