Střešní topení - který z nich je lepší zvolit: rockwool, čedič, isover, techno sklo, jak vypočítat tloušťku a hustotu, návod na fotografie a videa

Obsah článku:

1. Vyhřívání střechy - jak si vybrat?

2. Producent Rockwool

3. Výrobce Knauf

Pokud chcete vytvořit podkroví v podkroví nebo se rozhodnout aktualizovat materiál, pak se zeptejte - který ohřívač je nejlepší pro střechu?

V tomto článku budeme diskutovat o výběru takového materiálu. Výrobci skutečně nabízejí poměrně široký sortiment zboží různých typů a odrůd. A aby se správná volba, musíte vzít v úvahu všechny nuance, například hustotu topení pro střechu.

Střecha je již dlouho synonymem pro teplo, spolehlivost a pohodlí doma.

Z tohoto důvodu je velmi důležité přistupovat k výběru izolací střešních krytin. Existuje rozumná otázka - a proč zahřívat střechu, protože bez ní můžete dělat? A tady to není! Koneckonců, jak víte, stále stoupá teplý vzduch.

A pokud je střecha samotná studená, nevyhřívaná, proudí vzduch do atmosféry. Při správném provozu střechy je teplý vzduch zpožděn uvnitř. Z tohoto důvodu, pokud nechcete zahřívat střechu, pak budete trávit podstatně více peněz na plyn nebo elektřinu pro vytápění domu. Pro dnešek - takové výdaje skutečně vypadají zbytečně.

Samozřejmě bychom neměli klást přílišnou naději na ohřívač pro šikmou střechu. Konec konců to většinou zpozdí pouze proudění teplého vzduchu v místnosti, což jim brání sklouznutí střechou.

Existují dva typy podkrovních střech:

 • Rezidenční.
 • Nebytové prostory.

Uvažujme o rozdílu mezi jejich izolací.

Prostory pro obytné podkroví vyžadují izolaci nejen svahů střechy, ale také překrytí, jakož i bočních stěn.

Nebytové - izolace stropů, které sdílejí půdu a dům. V tomto případě bude tloušťka ohřívače pro střechu odlišná.

Je třeba poznamenat, že proces izolace by měl být nejen nakloněn ke střeše, ale také plochý. O technologii oteplování budeme mluvit o něco později. Nyní bych rád zdůraznil kritéria pro výběr topení.

Obsah
 1. Vyhřívání střechy - jak si vybrat?
 2. Výrobce Rockwool
 3. Výrobce Knauf

Vyhřívání střechy - jak si vybrat?

Před nákupem topení si přečtěte informace o použitých materiálech a výrobci. Zkontrolujte vlastnosti tepelného izolátoru podle svého výběru. Ale hlavní věc - pro výpočet topení pro střechu. To je důležité, aby nedošlo k nákupu navíc.

Účtování zásad výběru topení

Jediné, co chci poznamenat, je volba materiálu v závislosti na typu střechy (plochá nebo desková). Další kritéria jsou pro každého stejná.

Existuje tedy osm kritérií:

 • Životnost. Pokud je ohřívač kvalitativní, pak si dlouhodobě zachovává své tepelně izolační vlastnosti.
 • Měrná hmotnost. Je ovlivněna hustotou ohřívače, která se měří v kg /m3. Materiál by neměl být příliš těžký, jinak by celou konstrukci přemohl. A hrozí, že bude nebezpečnýnásledky.
 • Stabilita formuláře. Při nákupu materiálu věnujte pozornost technickým vlastnostem. Zvláště v místě zachování ohřívače jejich geometrických parametrů. Jinými slovy, určuje spolehlivost.
 • Hořlavost. Doporučuje se upřednostňovat nehořlavé a samozhášecí materiály.
 • Odolnost vůči chladu. Skutečné kritérium, zejména pro severní regiony.
 • Vlhkost. Existují materiály, ve kterých vlhkost zvyšuje tepelnou vodivost - to není plus.
 • Zvuková izolace. Pokud je střešní kryt vyroben z hlučného materiálu, musí mít ohřívač zvukotěsné vlastnosti.
 • Ekologie. Ohřívač by neměl cítit ani být toxický.
 • Montáž ohřívače rockwool, viz video:

  Pojďme se tedy obrátit na samotné typy ohřívačů.

  Druhy izolace střechy:

  • Spin pěnový polystyren se vztahuje na třídu pěny, sestávající z plynů, které vyplňují materiál. Zpravidla se používá pro izolaci plochých střech. Životnost je asi 50 let. Mnohem účinnější než minerální vlna, protože má nízkou hmotnost.
  • Polyuretanová pěna - používá se pro izolaci střechy nebo podkroví. Zpracování plastů naplněných plynem. Má nízkou tepelnou vodivost, má nízkou hmotnost. Materiál není vystaven vlhkosti a výparům a má také dlouhou životnost.
  • Kamenná vlna, jejichž deskysestávají z minuvátů Materiál dokonale udržuje teplo a není vystaven ohni. Kamenná vlna má nízkou absorpci vlhkosti, stejně jako odolnost vůči účinkům hlodavců a mikroorganismů.
  • Skovata - vyrobeno z odpadního skla a může se pochlubit dobrými tepelně izolačními vlastnostmi.

  Nejoblíbenější jsou kamenné desky. Jsou koneckonců vhodné pro zahřívání starých i plochých střech. Když už mluvíme o výrobcích, rád bych zmínil: „Rockwool“ a „Knauf“.

  Výrobce Rockwool

  Dánská topenářská vlna pro střechy zaujímá vedoucí postavení na ruském trhu prodeje. Dnes existují tři směry společnosti, ale zaměříme se pouze na ohřívač pro plochou střechu.

  Rockwool - střešní krytina

  Jedná se o desku z minerální vlny z čedičových skal. Oblasti použití - vícevrstvé struktury. Úkol - tepelná izolace plochých střech.

  Je také možné použít materiál pro zastřešení bez cementu. Ne všechny produkty této značky však mohou účinně izolovat střechu. Konec konců sortiment je reprezentován univerzálními a speciálními deskami.

  Například:

  • Rockwool Ruth Butts označuje spodní vrstvu písmene H, horní vrstva písmene B a univerzální - nemá alfanumerické označení.
  • Rockwool Slut-to-fälls Rof Slab a Rockwool Underlow Roof Slab se používají jako spodní vrstva ve vícevrstvé konstrukci.

   Deska: Obvykle není k dispozici požadovaný sklon střechyPoužitá střešní deska Cut-to-Falls.

  • Rockwool TF-Bоard se používá v provedeních s jednou vrstvou nebo jako vrchní vrstva. Materiál můžete použít jako izolaci z kondenzátu ve střeše pomocí vlnité lepenky.
  • Hárdrock 50/100/120/180 - Desky různé tloušťky. Používají se jak pro jednovrstvé střechy, tak pro horní vrstvu. Mezi výhody patří odolnost proti vlhkosti a vodě.

  Všechny výrobky výše uvedené firmy mají dobré vlastnosti a životnost. Díky použití nulových koeficientů lineární expanze a smrštění se snadno používají v instalaci.

  Výrobce Knauf

  Izolační výrobky společnosti Knauf jsou široce používány ve světě. Společnosti se nacházejí ve stovkách zemí Evropy, Asie a Severní Ameriky. Výrobky společnosti jsou vhodné pro deskové střechy, stěny, podlahy a fasády budov.

  Izolační materiál - skleněné vlákno, které má vysokou elasticitu a přispívá k těsnému upevnění ohřívače ke stěně.

  Materiál však volně prochází páry sám, aniž by tím došlo k porušení optimálních klimatických podmínek v místnosti.

  Čedičová vata je materiál z vláken metalurgických strusek a roztavených silikátů.

  Pozitivní vlastnosti ohřívače: dobrá zvuková a tepelná izolace a požární odolnost.

  Materiál se prodává ve formě rolí a desek. Všechny výrobky jsou známé svou kvalitou, dlouhou životností, snadnou instalací a šetrností k životnímu prostředí.použití

  Opakujte, že volba topného tělesa pro střešní techno sklo - věnujte pozornost tepelné izolaci. Měla by být přizpůsobena vaší konkrétní střeše.

  Nezapomeňte vzít v úvahu všechny faktory, jako jsou: střecha, oblast bydliště, izolační materiál pro střechu atd. Současně nezapomeňte, že je třeba provést širokou škálu opatření, zejména výpočet tloušťky izolace střechy.

  Všechny potřebné informace lze nalézt na internetu. Například fotografie a video materiály na izolaci různých typů střech. Nezapomeňte navštívit stránky výrobců "Rozkwoоl" a "Knаuf". Tam můžete rychle vyzvednout a objednat topení pro střešní roskwoоl.

  Máte-li pochybnosti o tom, co si vybrat: topení pro střešní krytinu, příklop nebo ohřívač pro střešní čedič - pak se poraďte s odborníkem. Pomohou k tomu, aby všechny tepelné izolační práce proběhly v krátké době.