Střešní železo je pozinkované a černé

Obsah článku

 • Žehlička: černá a pozinkovaná
 • Typy železa
 • \ t
 • Práce s kovem
 • \ t

  Střešní železo zinkované se používá ve stavebnictví s uspořádáním střech od starověku. V současné době je to nejoblíbenější stavební materiál. Má vysoké kvalitativní charakteristiky. Ohnivzdorné, odolné a estetické z hlediska architektonických řešení. Nízká hmotnost střešní krytiny vám umožní snížit zatížení celé budovy, v důsledku čehož se díky usnadnění nosných konstrukcí sníží náklady na veškerou výstavbu.

  Snadnost manipulace a montáže plechů pomáhá urychlit celý proces střešní krytiny, což v konečném důsledku také ovlivňuje náklady na konstrukci.

  ?

  Obsah
  1. Žehlička: černá a pozinkovaná
  2. Druhy železa
  3. Práce s kovem

  střešní krytina ze železa

  \ t

  Pokud bylo dřívější střešní železo použito pro střešní krytiny, které měly krátkou životnost a trvalý nátěr, v naší době existuje obrovský výběr kovových střešních krytin, mezi nimiž je střešní krytina zinkovaná jedním z prvních míst .

  Podle GOST 17714-72 je střešní železo tenký ocelový plech, určený především pro střešní krytiny, jakož i pro výrobu kovových nástrojů a jiných výrobků pro domácnost. Ocel se vyrábí jak v rolích, tak v listech.

  Tloušťka střešní krytiny se pohybuje od 0,35 do0,8 mm

  Standardní velikostní listy:

  • šířka 510-1000mm
  • délka 710-2000 mm (GOST 8074-82). Povrch plechů by měl být hladký a čistý, bez přítomnosti bublin, trhlin, opatření.

  Spolu s ocelovým plechem se vyrábí pozinkovaný plech, který je z obou stran potažen zinkovou vrstvou. Vrstva zinku by neměla být menší než 0,2 mm. Rozměry pozinkovaného železa odpovídají velikosti plechu a jeho tloušťka v souladu s GOST by měla být od 10 do 40 mikronů.

  Zastřešení oceli je hladké a hladké, bez skvrn, rtů, prasklin, zinků, fólií. Zinkování chrání ocel před korozí a prodlužuje její životnost po desetiletí.

  ?

  Druhy železa

  K pokrytí střechy se v současné době vyrábí poměrně mnoho ocelových materiálů:

  • ocelový plech (s povlakem nebo bez něj)
  • \ t
  • vlnitá lepenka (profilovaná nebo vlnitá);
  • kovové dlaždice
  • \ t

  typy záhybů

  \ t

  Zinkovaná střešní ocel poskytuje střešní střešní zařízení, které vyžaduje vysoké pracovní náklady, dostupnost nezbytných specializovaných nástrojů a vybavení. V budoucnu může být pozinkovaná střecha natřena, pro delší životnost a estetický vzhled střechy.

  Profilované plechy (profilované) nebo vlnité střešní krytiny v moderním stavebnictví jsou velmi oblíbené. Získává se válcováním ocelových plechů na speciálních válcovnách, kde je pod vysokým tlakemlisty jsou stlačeny do daných profilů ve tvaru lichoběžníkového, sinusového, pravoúhlého. Tenký ocelový plech, bez zvýšení jeho hmotnosti, tak získává dodatečnou pevnost na úkor výztužných hran, což jsou profily.

  vlnitý plech (profilový plech)

  S přihlédnutím ke zvyšujícím se nárokům spotřebitelů na vzhled svých domovů začalo výrobní odvětví vyrábět železo potažené železem s širokým spektrem barev a slouží jako dodatečná ochrana proti korozi materiálu.

  Profilový list je v současné době nejžádanějším materiálem s vysokými kvalitativními ukazateli. V tomto případě se polymerní povlaky liší svým složením. Můžete si vybrat žehličku s polymerním povlakem, který nejvíce splňuje vaše požadavky.

  Kovové obklady se prakticky neliší od profilovaného plechu z hlediska kvalitativních vlastností. Hlavní rozdíl spočívá ve tvaru profilu, který napodobuje přírodní dlaždice a v ceně. Kovové dlaždice stojí o něco více než profilový plech, ale vzhled střechy tohoto materiálu je mnohem výhodnější než střecha, kde byla použita plechová střešní krytina.

  ?

  Při nákupu střešního materiálu je nutné kontrolovat celistvost jeho povrchu. Polymerový povlak, který je snadno poškrábaný, zejména ostré kovové hrany. Typicky je svazek železa přiváděn do vozu manipulátorem nebo nakladačem. Každá fólie je balena do polyethylenového transportního filmu, kterým jeje odstraněn bezprostředně před instalací.

  Veškeré práce se střešním železem by měly být prováděny v rukavicích, aby byly chráněny ruce před řezem ostrých hran profilu. Při montáži střechy je často nutné řezat kov tak, aby měl požadovaný tvar.

  Nedoporučujeme řezat železo střešní krytinou s Bulhary, aby se zabránilo dalšímu zničení kovových hran.

  Při práci s kovovými dlaždicemi je používání bulharštiny přísně zakázáno!

  Pro tyto účely existují speciální (řezané nebo ruční) kovové nůžky. Doporučuje se, aby řezné plochy byly natřeny speciální polymerovou barvou odpovídající barvě, aby se zabránilo korozi materiálu.