Strop se sádrokartonem s vlastními rukama v koupelně - osobní zkušenost, instalace, foto

Strop se sádrokartonem vlastníma rukama

Opravte. To je přírodní katastrofa. Jak se dostat z opravy bez ztráty peněz? Univerzální materiál - sádrokartonové desky - se stal skutečným pomocníkem při vyrovnání stěn a stropů. Konvenční stěnová sádrokartonová deska je hygroskopický materiál. Nemá rád mokré místnosti a nemůže být použit v koupelnách. Existuje však také varianta tohoto univerzálního stavebního materiálu odolného proti vlhkosti, která není horší než jeho bratr. Buďte opatrní při nákupu - proti vlhkosti odolná sádra pro koupelnumá šedozelenou barvu.

S sádrokartonem můžete nejen sladit strop, ale také instalovat design osvětlení, nebo aby dvouúrovňové stropy ze sádrokartonu.

Udělat nejjednodušší zavěšený strop ze sádrokartonu v koupelně může být vaše vlastní ruce, bez účasti stavitelů a ne použití úzkoprsý stavební nástroj. Bude to jen dobře sladěný strop, který může uspokojit každého spotřebitele. Designer strop bude vyžadovat, samozřejmě, profesionální stavitelé.

Obsah
 1. Nástroje a materiály
 2. Jak vytvořit strop se sádrokartonem vlastníma rukama
 3. Sádrokartonová deska na stropě
 4. Instalace stropu ze sádrokartonu

Nástroje a materiály

 • Ihned sám sadrokartonu ve správném množství.
 • Profil z hliníku. Na nich bude upevněn sádrokarton.
 • Hmoždinky a šrouby pro sádrokartonové desky.
 • Primer, tmel.
 • Nářadí - šroubovák (pokud není k dispozici šroubovák - pomůže banálnímu šroubováku), rovina, ruleta, vrták, prodlužovací kabel.
 • Jak vytvořit strop se sádrokartonem vlastníma rukama

  Prostor koupelen v našich domovech je poměrně malý. Náklady na materiál proto budou malé.

  Sádrokartonová deska na stropě

  Na obvodu stropu instalujeme vodiče (stropní profil pro sádrokartonové desky). Od stropu ustoupíme o 10 sm. Používáme metr a úroveň pásky. Pak položte profil kolmo ke stěnám. Vzdálenost mezi profily je 40-60 cm, chcete-li instalovat masivní těžkopádná zařízení nebo vyrobit víceúrovňovou stropní sádrovou lepenku, profily se nastaví ve vzdálenosti 30 cm od sebe.

  Připravte potřebné elektroinstalační práce. Skrýt drát pod listy sádrokartonové desky a přivést na řezané otvory.

  , , ,

  ]

  Instalace stropu ze sádrokartonu

  Sádrokartonová krabice je upevněna na stropě, můžete upevnit listy ze sádrokartonu.

  Montáž plechů se provádí pomocí šroubů. Je nutné utopit klobouky samolepicích pásek na 1-2 mm list sádrokartonu. To bude rovné stropu. Výstup elektrických vodičů do připravených otvorů.

  Závěrečná fáze instalace - základní nátěr a tmel.

  Klobouky se samořeznými šrouby, spoje desek sádrokartonových desek musí být opatřeny základním nátěrem a složeny.

  Sádrokartonový tmel

  Po zaschnutí tmelu je to možnémalovat strop v požadované barvě.

  Takže, jak můžete vidět, takže zavěšený strop s sádrokartonem s vlastními rukama v koupelně je jednoduchý a relativně levný. S sádrokartonem, můžete nejen sladit povrch, ale také realizovat jejich návrhář požadavky.