Strop se sendvičovými panely na lodžii s vlastními rukama s fotografií

Uvažujme, jak vytvořit strop na lodžii ze sendvičových panelů. Jedná se o praktický způsob dokončení stropu v nebytových prostorách. Sendvičové panely mají spoustu barev, lesku, kresby, velikosti, snadno se nasávají do každého interiéru.

Určete, co bude v naší práci zapotřebí. Nástroje:

 • vrtáky;
 • nůž (skládačka, pilník);
 • sešívačka;
 • pila;
 • pravítko;
 • šroubovák (šroubovák);
 • nůžky.

Materiály:

 • sendvičové panely ve správném množství;
 • základová deska k sendvičovým panelům;
 • tyče, kolejnice pro rám;
 • hřebík na nehty;
 • sešívací sponky.

Zavěšení stropních montážních nástrojů ze sendvičových panelů.

Po přípravě všeho, co potřebujete, můžete přistoupit k instalaci na lodžii podhledu ze sendvičových panelů. Veškeré práce se skládají z několika po sobě následujících etap.

Provádíme měření

Měříme velikost lodžie. Strop nemusí být - ani děsivý. Výsledky zaznamenejte. Určíme, jak budou sendvičové panely instalovány - podél nebo napříč, podle velikosti místnosti, osobních preferencí nebo velikosti samotných sendvičových panelů. V našem případě - instalace podél.

Upevnění dřevěného rámu z tyčí

\ t

Tyče (kolejnice) mohou být různých délek a šířek, ale jedné tloušťky. Tloušťku nosníku určujeme nezávisle. Pokud chcete snížit strop - bereme silnější, ne-li tenčí. Určete možnost připevnění ke stropu nebo ke stěnám. Vezměte v úvahu vlastnosti stropu - ze kteréhoa jak hladká je. Máme dlážděné stěny, které mohou při vrtání prasknout, takže je upevníme ke stropu.

Podle velikosti prostor připravujeme obrobky rámu. Do tyčí vyvrtejte otvory a upevněte je po obvodu hřebíkem a šroubovákem (shuropoverta) po obvodu stropu, který řídí celkovou vodorovnou úroveň. Kolmo ke směru upevnění sendvičových panelů montujeme příčné tyče ve stejné horizontální rovině v krocích po 1-1,5 metrech.

Dřevěný rám na stropě lodžie pod sendvičovým panelem.

Prkno soklů

\ t

Startovní lišta může být odlišná (máme normální). K dispozici je navíc soklová lišta, vybíráme čistě esteticky, kdo se jí líbí. Upevněte lištu kolem obvodu rámu pomocí sešívačky.

Upevňovací tyč startéru.

Montáž sendvičových panelů na strop

Instalace začíná celým pásmem. Oříznutí je vždy poslední na šířku. Věnujte pozornost a na začátku určete práce, kde bude umístěna, resp. Začněte pracovat od opačného konce. Budeme ho mít nad vchodem - aby bylo méně viditelné, instalace první začne na opačné straně.

Sendvičové panely mají zámky, které je spojují dohromady. Při instalaci poprvé doporučuji jen na podlaze, abych se pokusil vložit jeden panel do druhého, abych pochopil technologii.

Vložte první panel do našeho baru. Pokud je to nutné, rozřízněte sendvičový panel ve velikosti (v našem případě na délku). Opravasešívačka na místech, která přiléhají na rámové příčky.

První pevný panel.

Při montáži dalšího panelu před montáží jej zatlačíme na maximum, přičemž dbáme na minimální mezeru mezi panely. Tyto operace provádíme postupně se všemi pruhy a dostáváme se na poslední.

Upevnění sendvičových panelů ke stropu.

Instalace posledního panelu je nejobtížnější instalační fází. Potíž je v tom, že většina našich stropů není zpravidla obdélníková. Úkolem je změřit zbývající prostor na několika místech (pokud je rozdíl velký - jak je to možné) a odříznout část posledního panelu o méně než 0,5 cm

Možná budete muset provést úpravy. Je lepší vzít panel, připojit ke stropu a znovu se ujistit, že velikost je správná. Okraj připraveného proužku vložte do blízkosti soklu (v již pevném sendvičovém panelu musí být mezera k zámku), panel posouváme směrem k hradu a chráníme.

Dodatečné úpravy a práce nevyžadují takový strop. V případě potřeby se snadno otřete vlhkým hadříkem.

Připravený strop se sendvičovými panely na lodžii.

Práce je dokončena, můžete si vychutnat výsledek.