Strop stropu: základní instalační kroky

Strop stropu v obývacím pokoji

Stretch stropy se objevily asi před 30 lety ve Francii. V Rusku se v 90. letech začaly používat importované stropy. Jejich náklady byly příliš velké a vzhledem k finančním problémům si obyvatelé moderního Ruska bohužel nemohli dovolit cítit veškeré kouzlo tohoto high-tech produktu. Ale v posledních letech, vzhledem k otevření v naší zemi podniků pro výrobu napětí stropů, ceny pro ně klesly. Dovezené materiály také poklesly v ceně díky technickému pokroku a zavedení nových technologií.

Napínací strop

\ t

Hlavní pozitivní vlastnosti stropů napětí jsou:

1. Vysoká pevnost a trvanlivost, odolnost proti vlhkosti a vzduchotěsnost.

2. Přítomnost velkého výběru barev a textur, možnost použití fotografického obrazu a vysoce umělecké malby, i když pod „gželským“, i když pod Khokhlomem.

3. Díky moderní instalační technologii můžete rychle připravit strop pro rychlé napínání během několika hodin.

4. Při provádění stavebních prací je také důležité, aby stavební odpad a prach chyběly.

5. Materiál, ze kterého je napínací strop vyroben, vyžaduje minimální péči, protože má odpuzující a antistatické vlastnosti.

6. Strop stropu může mít libovolný tvar, což vám umožní vytvořit víceúrovňové originální návrhy pro radost pro nás a zejména pro naše děti.

Napínací stropní plátno je vyrobeno z PVC fólie nebo speciální tkaniny. Šířka filmu, kterýpro výrobu napínacího stropu 1,5-2,0 metrů. Stropy budou proto švy. Vzhledem k tomu, že se v současné době používají pokročilé technologie v oblasti svařování, je šev téměř nepostřehnutelný.

Nej estetičtější jsou bezešvé textilní stropy impregnované polyuretanem. Šířka fóliového válce polyuretanu je až 5 metrů, a proto na povrchu stropu nejsou žádné švy.

Zvažte hlavní etapy montáže napínacích stropů

.

1. Nejprve se provede zapojení pro osvětlovací zařízení.

2. Poté, po obvodu, ustupující 5-10 cm od stropu, je upevňovací profil vyroben z pevného plastu, tzv. Bagety. Bageta může být zcela skryta nebo použita jako dekorativní stropní lišta.

3. A konečně, předběžné upevnění látky na bagetu se provádí pomocí speciálních svorek upevněných v rozích.

4. Pevný film se zahřívá na teplotu 60 ° C pomocí konstrukčního vysoušeče vlasů (termální pistole). Při zahřátí se fólie stává elastickým a zvětšuje se. Pružný pás je upevněn v bagetě po obvodu místnosti. Chlazení, plátno se táhne a vytváří ideální povrch - hladký a hladký.

Montáž tažného stropu

Montáž napínacích stropů může být provedena bez ohřevu, v případě, kdy je tkanina vyrobena na základě tkaniny potažené polyuretanem.

Se speciální šňůrou, takzvanou „harpunou“, je tkanina upevněna v bagetě, natažena a pak je vše odříznuto.

Instalace elektrických zařízení(svítidla, požární hlásiče) se provádí v konečné fázi.

Stretch stropy mají vysokou tepelnou izolaci, protože mezi stropem a plátnem napínací tkaniny je vytvořena vzduchová vrstva zadržující teplo, což značně zvyšuje zvukovou izolaci místnosti. Hluční sousedé nejsou téměř slyšeni shora. A co je důležitější, v případě zaplavení těchto hlasitých sousedů z horních pater ušetří strop stropu nábytek a koberce z povodní.

A ještě jedna rada: použití v místnosti s nízkými stropy lesklý kryt světlých tónů. Díky zrcadlovému povrchu opticky zvyšuje výšku místnosti.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: Stretch stropy video. Stretch strop

\ t