Strop v koupelně - foto

Strop v koupelně- jeden z nejdůležitějších detailů, který by neměl věnovat méně pozornosti než stejná zeď. Mnozí nemají podezření, že tato část koupelny může sloužit jako vynikající doplněk do interiéru.

Obsah článku:

 • Stretch stropy v koupelně;
 • Strop z plastových panelů;
 • Zavěšený strop - drahý, ale elegantní;
 • Strop z plastových panelů vlastníma rukama!

Kromě toho možnosti zpracování stropu v naší době nejsou tolik, protože podmínky jsou zde velmi závažné (vlhkost, teplotní rozdíly atd.).

V tomto článku se budeme zabývat hlavními možnostmi zpracování a určit, který strop je nejlepší provést v koupelně. Článek bude obsahovat odkazy s podrobnějším popisem této varianty konstrukce stropu.

První možností je obvykle -obyčejný plochý bílý nebo malovaný strop . Tato možnost se snadno implementuje a je vhodná pro opravu rozpočtu. A zde se nebudete muset divit, jak vytvořit strop v koupelně, protože malba je nejjednodušší možností. Samozřejmě není třeba hovořit o žádné konkrétní kráse, ale pokud je strop dokonce i rovnoměrně natřený, pak to bude vypadat docela hodný. Pokud není povrch rovný, a na stropě by bylo žádoucí šetřit, je možné se podívat do vlhkostně odolné sádrokartonové desky, se kterou můžete vyrovnat jakýkoliv povrch v koupelně.

Obsah
 1. NATIVE STONE
 2. PLASTOVÉ PANELY
 3. OBUV
 4. Vlastní montážstropy

NATIVE STONE

Strop stropuje také zajímavou metodou přeměny stropu na koupelnu. Jak název napovídá, takový strop je upevněn napnutím speciální tkaniny (plastu nebo tkaniny). Koupelna je určitě nejlepší volba - plast. Instalace takového stropu je poměrně složitá a je nejlepší svěřit tuto činnost profesionálům se speciálním vybavením. Ale s těmito moderními materiály si můžete vybrat nejlepší design.

Koupelnové stropy

Strop v koupelně

Strop v koupelně foto

Výhody takového stropu - výška místnosti je snížena pouze o 1 - 3 centimetry, možnost instalovat jakékoli osvětlení, to se rovná stropu, hydroizolace, velké prevalence, vynikající recenze. Na fotografii vidíte estetický efekt.

Nevýhody- relativně drahé, neexistuje možnost zdobení, křehkého materiálu (pokud je síla lamp příliš vysoká - začíná se tát).

Stropy stropů jsou v současné době jedním z nejběžnějších, ale konkrétně pro koupelny více stropů z plastových panelů, protože je mnohem méně nákladné a časově náročné. Kromě toho je plast plast - voda a vlhkost mu nezabrání přežít po dlouhou dobu, aniž by ztratily své vlastnosti. Se vším tímto, tento typ materiálu vám umožní mluvit o hydroizolaci, t. v případě zaplavení sousedů, bude určité množství vody udržováno v plastu.

PLASTPANELY

Plastové panely- stejný zlatý průměr z hlediska poměru. Strop je ošetřen plastem, ale pomocí speciálních panelů, které mohou být instalovány samostatně. Vzhledem k vlastnostem upevňovacího prvku „fit“ vypadá po instalaci stropu téměř jako jediný panel. Plastové panely a materiály pro rám jsou levné a instalace bude k dispozici prakticky každému člověku v domácnosti.

Rovný a krásný strop

Původní znění

Strop v koupelně foto

Pros- nízká cena, přijatelný vzhled, praktičnost závěsného stropu, možnost instalace původního osvětlení. Pokud chcete provést opravu sami, pak, jak ukazuje zpětná vazba, je tato možnost nejlepším řešením.

Nevýhody- po špatné konstrukci lze vidět, že plastový strop je sestaven z panelů.

LEPIDLO

Zavěšený strop- nejelegantnější koupelnové řešení. Takový strop vypadá velmi reprezentativně a slouží jako samostatný prvek interiéru. Tato možnost je dražší, ale výsledek bude zachytit každého, kdo půjde do vaší koupelny.

Foto strop v koupelně

\ t

Zrcadlový strop v koupelně

Dvouúrovňový strop

Výhody zavěšeného podhledu - krása, originální design, schopnost instalovat vestavěný podsvícený, vedení může být skryté nad stropem (viz foto).

Nevýhody- vysoké náklady, obtížnost při montáži a zmenšení výšky místnosti o 10-15 cm. Obecně platí, že v případě, že fondy umožňují přidělit dostatečné množství finančních prostředků na zavěšený strop - falešný strop - perfektní řešení. V této variantě je možné vytvořit hliníkový strop.

No, podívali jsme se na základní možnosti koupelnového stropu, který je pro vaši koupelnu lepší - jen pro vás. Další informace o těchto metodách se dozvíte kliknutím na odkaz.

Nezávislá instalace stropu

\ t

Kupodivu je možné v koupelně vyrobit vlastní stropy pouze pomocí plastových panelů. Zavěšené a zavěšené stropy vyžadují nejen specifické vybavení a materiály, ale i speciální dovednosti. Protonejprve uvažujme o otázce stropu plastových panelů .

Přečtěte si více o instalaci tohoto typu v návodu k výrobku:Kolejnice stropu vlastními rukama .

V zásadě je jeho instalace základní:

 • Upevnění na vodící lišty stěn (plast nebo speciální kov). Je důležité je sladit na stejné úrovni. Domácí mistři často upevňují kolejnice po obvodu stěn přímo pod stropem. Tato technika umožňuje rychlejší nastavení úrovní, ale stojí za to připomenout potřebu umístit pod stropní prvky osvětlení.
 • Po upevnění kolejnic po obvodu je nutné na těchto kolejnicích upevnit mezilehlé vodicí lišty (výztuhy), pro které budou panely upevněny. Vzdálenost mezi těmito vodítky je obvykleod 70 do 100 centimetrů.
 • Je-li síťová mřížka připravena, postarejte se o elektrické vedení pro osvětlení.
 • Začátek stavby našeho stropu v koupelně, začneme připevňovat panel k latě. To se provádí jednoduše, nebo jednoduše zašroubováním hrany (v montážní poloze) na šrouby nebo použitím speciálních kovových držáků speciálně navržených pro tento účel. Je důležité, aby panel, který se dostane na upevnění závěsu naposledy připevněn, protože v tomto případě budeme schopni "vyrovnat" strop ve výšce.
 • Při instalaci panelů vlastníma rukama nezapomeňte na osvětlení a vodiče. Nejvhodnější je namontovat panely, otevřít otvory pro lampy a výstupy z nich. Otvory v PVC panelech mohou být vyrobeny jak pomocí akutního nože, tak pomocí speciální trysky pro vrták
 • .
 • Pro řezné panely můžete použít běžný kovový nůž.
 • Když jsou instalovány všechny panely, doporučuje se přilepit a utěsnit plastové rohy v rozích. Tím se skryjí praskliny mezi stěnami a stropem a zabrání se pádu vlhkosti.

 • P.S. Po "uspořádání" stropu, můžete přistoupit k úpravě stěn koupelny kachlových nebo plastových panelů. Doporučujeme, abyste se obeznámili s oběma možnostmi, protože v obou těchto případech existují výhody a nevýhody. Například, čelem ke stěnám s plastovými panely je účelné v nových budovách.