Strop ze sádrokartonu. Jak udělat strop s sádrokartonem s vlastními rukama

Instalace stropu ze sádrokartonu je jednoduchá a každý profesionální bude dělat to rychlé a snadné. Ale co když jste v tomto oboru noví? Vlastní instalace zavěšených podhledů ze sádrokartonu vám způsobí řadu nevyhnutelných potíží. Jaké jsou výhody zavěšeného stropu a je to nezbytné v moderním bydlení?

Strop jejich sádrokartonu má nepochybně řadu nepopiratelných výhod. Strop ze sádrokartonu je dokonale rovný povrch, který skrývá všechny švy, praskliny a nerovné stropy. Je velmi vhodné skrýt všechny komunikace a vodiče.

K dispozici je velmi mnoho a různorodá řada konstrukcí podhledů. Stropy mohou být jednoúrovňové, víceúrovňové, mají různou barvu gama. V tomto případě budete vždy pomáhat návrháři. Na stropě sádrokartonu můžete uspořádat různá svítidla, hrát se světlem a neobvykle porazit osvětlení bytu.

Dokonce i v koupelně, pokud je to žádoucí, můžete dát strop sádrokartonové desky, je třeba pouze předem ošetřené speciální vodoodpudivý prostředek. Doufám, že se vám líbil strop ze sádrokartonu? Nyní přejdeme k okamžité instalaci.

Pro instalaci sadrokartonu Knauf a Giprok existují 2 technologie. I když zkušený řemeslníci dávají přednost Giprok, protože domácí přívěsky a návody nedosahují evropských standardů.

Konstrukce stropu, v první řadě, by měla být velmi trvanlivá. Všechny upevňovací prvky by měly být umístěny a zajištěny na stropě velmi pevně, což by nepropadlo fóliím ze sádrokartonu. Když jsou některá písmena roztržena kvůli špatnémumohou být ve stropě mezi trhlinami nebo vytvořenými kopci praskliny. Proto jsou pro upevnění sádrokartonových listů důležité kvalitní upevňovací prvky.

Jaké materiály a nástroje by měly být první a nejdůležitější?

Jedná se o pozastavení, které připevníme přímo ke stropu. Pro tento účel se používají kovové kotevní klíny nebo speciální hmoždinky. Nelze upevnit závěs na plastové hmoždinky, které se nakonec dostanou ze samořezného šroubu a zajistí se prověšení. K již připojeným luskům upevněte vodítka (profil).

Pak jsou listy suchého sádrokartonu již upevněny. Listy se liší kvalitou, cenou, velikostí, trvanlivostí. Je to všechno o vašem vkusu. Jedním z nejspolehlivějších jsou Cyproc sádrokartonové desky. Pro instalaci je nutné zakoupit ruletu, tužku, perforátor, šroubovák a laserovou úroveň.

Pokusme se připojit nejjednodušší jednostupňový strop. Nejprve je třeba nastínit linku pro upevnění vstupní úrovně našeho stropu pomocí laserové úrovně, ve vzdálenosti 10-20 cm od stropu, vzhledem k tomu, že budeme muset skrýt vedení a komunikaci pod stropem. Označením této čáry tužkou připevníme vodítka kolíky v kroku 400-600 mm po obvodu místnosti.

Pak musíte označit strop pod hlavními vodítky. Jedná se o paralelní linie s krokem 1250 mm (polovina listu lepenky). Je nutné upevnit závěsy a podél těchto linek. Upevňujeme na kovové kotevní svorky v kroku 400 mm

Profily zátěže musí být vloženy do výchozího rámu, upevněnéhopo obvodu místnosti. Je nutné vložit ne ke stěně samotné, ale ponechat malou mezeru, aby teplotní roztažnost stropu nevedla k deformaci konstrukce. Směrové upevňovací šrouby na kov, 2 kusy na profil. Horizontální rovina nosných profilů musí být pravidelně kontrolována laserovou hladinou.

Dále označte připevnění podélných profilů. Při příčném upevnění profilů je vkládáme mezi vodítka v kroku 500 mm, pomocí speciálních krabů připevníme profil k vodítkům. Pak pro větší spolehlivost upevněte podélný profil pomocí závěsů.

Stropní rám je připraven. Zůstane reliéf s listy sádrokartonu. Každý list sádrokartonové desky pro lepší hydroizolaci je na obou stranách ošetřen základním nátěrem Aquastop. Dopisy se upevňují počínaje od stěny a další, počínaje prvním podélným profilem, ustupujícím ze stěny několik milimetrů. Listy jsou upevněny šrouby na kov v kroku 200 mm. K tomu používáme shupouvert s hloubkou samořezného šroubu (samořezný klobouk - na úrovni desky).

Když je celý strop pokryt plachtami ze sádrokartonu, zbývá uzavřít spáry mezi švy. K tomu existují speciální směsi (SEMIN CE 86, Vetonit, Cyproc, atd.). Na švy je nutné aplikovat směs, poté aplikovat speciální síťovinu ze skleněných vláken, která je zarovnána se širokou špachtlí. Když švy vyschnou, vyčistěte tyto oblasti jemnou kůží. Teď zbývá zavřít celý strop s obvyklým tmelem.

Když je strop suchý, může to býtmalované, lepidlo tapety. Vaše práce je hotová a je zde místo pro design, jak si přejete.