Stropní obklady z pěnového polystyrenu

Stavební obchody a trhy jsou nyní plněny všemi druhy materiálů pro návrh stropů v našich apartmánech. Náklady na různé typy materiálů jsou tedy také odlišné.

Schopnost vybrat si z velkého množství možností, což vám dává možnost proměnit v realitu všechny sny o interiéru bytu.

Ale jak víme, ne vždy se naše touhy shodují s našimi schopnostmi. Pak se snažíme vybrat to nejlepší z možností, které jsou levnější.

Jedním z nejběžnějších druhů materiálů pro navrhování stropů, který má takovou výhodu, jako je levnost, je stropní deska z pěnového polystyrenu.

Obsah
 1. Stropní deska je vyrobena z pěnového polystyrenu.
 2. Stropní obklady mají rovné hrany a standardní velikosti:
 3. Stropní deska má mnoho výhod:
 4. Spolu s výhodami, stropní dlaždice a má své nevýhody:

Stropní obklady jsou vyrobeny z pěnového polystyrenu.

Stropní deska

Granule z polystyrenu se zahřívají a poté zpěňují plynem. Výstupy získávají porézní materiál. Na výrobní lince je tento materiál ve formě látky. V průběhu dalšího zpracování získává pěnový polystyren pomocí lisů tvar stropní desky s odlišným vzhledem.

Způsob výroby běžných lisovaných stropních desek končí na lisovací lince. V závislosti na barvě, která se přidává do polystyrenu, se dosáhne získánírůzné barvy, hotové stropní obklady. A s pomocí různých trysek na hlavě lisu - forma reliéfu na povrchu dlaždice.

Extrudované stropní dlaždice, vyrobené na stejném principu jako obvykle, ale v procesu výroby, jsou pokryty laminátem, který může mít výkres struktury jakéhokoli ze stávajících přírodních materiálů.

Deska se zakřiveným okrajem

Extrudované stropní desky mají také vysokou vodoodpudivost, proto se doporučuje používat v místnostech s vysokou vlhkostí, jako je koupelna nebo sprcha.

Tloušťka prvních dvou vzorků dlaždice může být od 6 do 8 mm.

Stropní obklady jsou vyrobeny ze stejného materiálu, ale jinak. Pěnový polystyren se nalije do forem a slinuje. V důsledku toho se na rozdíl od vyražených dvojčat injektážní stropní deska otočí geometricky správněji. Díky tomuto způsobu výroby se na povrchu dlaždice vytvoří dlažba s výškou až 14 mm.

Stropní deska má rovnou hranu a standardní rozměry:

 • čtverec 500 x 500 mm;
 • pravoúhlý 1000 x 165 mm

Spolu s čtvercovým a obdélníkovým tvarem je k dispozici stropní deska, ve které jsou okraje oříznuty podél reliéfního vzoru. Při spojování jedné dlaždice na druhé straně není spojení mezi tímto druhem materiálu prakticky viditelné.

Stropní deska má mnoho výhod:

 • odolnost proti vlhkosti;
 • možnost malování, nátěry na vodní bázi;
 • snadné čištění (mokré, pro dlaždice a laminované za běžných);
 • snadná instalace;
 • má zvukotěsné a tepelně izolační vlastnosti;
 • nízké náklady.

Kromě výhod stropních obkladů má také své nevýhody:

 • se taví při teplotě 80 ° C a vyšší, což zabraňuje použití silných osvětlovacích zařízení v blízkosti povrchu dlaždice;
 • nemožnost zcela zakrýt spoje mezi dlaždicemi (u čtvercových a obdélníkových vzorků).

Stropní obklady z pěnového polystyrenu pomáhají skrýt nedokonalosti vašeho stropu a výškové rozdíly na spojích betonových desek až do 15-20 mm.

Takové pokrytí bude trvat dlouho. A v případě, že je obklad z pěnového polystyrenu velmi unavený, snadno se odstraní pomocí jednoduché špachtle. Tímto způsobem strávíte dost svého drahocenného času.