Stropy stropů: Vlastnosti výroby a výhody

Vzhled stropu do značné míry určuje vlastnosti interiéru. Strop může být monotónní, hladký a naprosto nenápadný. Nebo možná úplně jiné - keson. Strop Ceyson jako způsob, jak vyzdobit interiér, se stal nejoblíbenějším v období renesance.

Stropní strop v obývacím pokoji

Zpočátku měly praktický účel. Ve starověkém Řecku tak byli stvořeni, aby zmenšili klenbu. Kromě praktického jmenování (skrývání nerovností) lze hovořit o dekorativním významu tohoto řešení, protože vypadá nejen krásně, ale i luxusně.

Obsah
  1. Co jsou stropy v kesonu?
  2. Vlastnosti výroby
  3. Výhody stropů kesonu

Co jsou stropy v kesonu?

Tyto stropy se zvláštními polygonálními depresemi, které se nazývají, jsou kesony. Mají zajímavou nosnou konstrukci a samotné nosníky mohou být ozdobné vložky, řezby, ornament. Použití tohoto řešení může být prakticky v jakékoliv místnosti, pokud je vhodné ve stylu a umožňuje výšku. Často je lze vidět v soukromých domech v knihovnách, domácích skříních, obývacích pokojích a ložnicích.

Dřevěný strop Ceilon

Vlastnosti výroby

\ t

Dnes se na mnoha zdrojích navrhuje vyrábět dekorativní polyuretanové nosníky pro strop kesonu nezávisle. Ale v případě, že neexistují dovednosti, zkušenosti a vážné znalosti, tyto pokusy pravděpodobně nebudou úspěšnéháčkované

Stropní podhledy z polyuretanu, sádry nebo sádrokartonových desek jsou odborníky nejlépe důvěryhodné: jejich výroba a instalace je poměrně komplikovaná a pracná práce.

Moderní technologie umožňují vyrábět závěsné stropní konstrukce nejen s obdélníkovými drážkami, ale také s kulatými oválnými výrobky, které mají nestandardní uspořádání, jsou vyráběny na zakázku.

Strop stropní z polyuretanu

\ t

Výhody stropů kesonu

\ t

Tyto stropy mají řadu výhod, které musí být uvedeny:

  • Dlouhověkost(podléhá profesionální výrobě a příslušnému zařízení).
  • Krása(dnes můžete vyrobit nosníky, které jsou vhodné pro prakticky jakýkoliv interiér).
  • Schopnost distribuovat osvětlovací zařízení podle přání vlastníků . Konstrukce umožňuje umístění lamp tak, aby světlo bylo rovnoměrně osvětleno všemi místnostmi.
  • Ochrana proti deformaci . Stropní stropy ze stromu chrání horní část místnosti před deformacemi, ke kterým dochází při smrštění budovy (pokud je dům nový).

Jak vidíte, výhody tohoto řešení jsou mnohé. A to jsou výhody estetických i praktických okamžiků.

PS A na dezert Doporučuji sledovat video: Strop: krátký průvodce instalací