Stručně o výstavbě lázní. Koncept lázně

Vana v naší zemi není jen způsob, jak umýt. Putování po Rusku bylo vždy milováno a všichni bez ohledu na stát a náboženství.

A to je již tradice - při výstavbě nového domova, v první řadě se staví lázeň. Co se týče městského moderního života, obyvatelé města si nenechají ujít možnost parní koupele, návštěvy saun a parních lázní, i když každý má podmínky pro sprchu nebo koupel ve vlastním bytě.

Sauna z paprsku v prostoru soukromého domu

Na stavbě a dalších bodech spojených s lázní

Pokud máte vlastní půdu, je nepravděpodobné, že by vás sauny ve městě zaujaly, protože je zcela přirozené a logické, aby se lázeň dostala do země, kterou vlastníte. Chcete-li vybudovat koupel, měli byste si vybrat místo suché a mírně zvýšené. Kromě toho je žádoucí, aby to vedle domu, v ideálním případě dobře, když v blízkosti je nádrž nebo řeka.

Koupelny mohou být jak cihly, tak i dřevo a druhá možnost je méně pracná a nákladná. V obou případech se však základ provádí betonem nebo betonem, protože je to nejodolnější varianta. Pod kamenem je základ postaven samostatně, je žádoucí, aby se jednalo o sporák.

Stěny lázní mohou být cihlové nebo dřevěné, ale účelnější, jmenovitě dřevěné, jako cihlové zdi, které se mají delší dobu stavět, ohřívat je těžší a šetřit teplo obtížněji. K udržení tepla se cihlová sauna externě zahřívá, což představuje určité výdaje.

Další harmonogram s lázní ze dřeva. Pro ni, nejlepší řezivo ve stavbě, je jehličnaté dřevo - modřín nebo borovice, a neprotože jehličnany jsou odolnější, a ne v nepřítomnosti červí díry a uzlů od nich, ale protože jsou nejméně vystaveny hnilobám.

Řezivo z měkkého dřeva obsahuje přírodní pryskyřice, které při zahřívání uvolňují fytoncidy, které ničí patogenní mikroorganismy a vytvářejí léčivou atmosféru.

Při stavbě lázeňského domu je možné použít jak dřevo, tak dřevo se stejným úspěchem.

Úplně první korunou struktury je plat. Neměla by být položena přímo na základový beton, nejprve je třeba provést hydroizolaci obložení. Nyní se nemůžete obtěžovat přípravou základního nátěru asfaltové a koupit připravený tmel. Totéž je zakryt tmelem a spodní stranou kulatiny nebo nosníků položených na základ pro koupel

.

Střecha se nejlépe provádí se sjezdovkami, pak se během studeného období neshromadí sníh, s různými rampami - možná dvěma a jedním.

Podkroví je postaveno podle potřeb majitele. Pokud se na letní chatě budeme jen v létě, to je dost na splnění бесчердачной střechy.

Pokud se očekává, že lázeň bude používána po celý rok, pak je půda životně důležitá. Protože to není jen další prostor se používá pro různé obchodní potřeby, ale také další vzduchová vrstva, která v chladném období zvýší tepelnou ochranu.

PS A na dezert navrhuji sledovat video: Vana vlastními rukama. Oddíl 1. Koncept lázně