Suchá teplá podlaha: varianty provedení vodotěsné podlahy bez potěru

Suchá teplá podlaha: varianty provedení vodotěsné podlahy bez kravaty

Instalace vodou chlazené podlahy je tradičně provázena zařízením na upevnění betonu, které je naplněno utěsněnými trubkami. Nevýhody systému: vysoká hmotnost, nucené zvedání podlahy (odpovídajícím způsobem snížení výšky stropu v interiéru) a zvýšení celkové doby instalace. Tyto vlastnosti vám neumožňují vždy používat mokrý potěr při výrobě teplých podlah. Následně je návrh shromážděn z již hotových plechových materiálů a pokládán do "pie" topných trubek. Podobné systémy teplé podlahy se nazývají suché nebo listnaté.

Obsah
 1. Obsah
 2. Kdy je lepší použít strukturu paluby?
 3. Varianta č. 1 - Systém polystyrenu
 4. Konstrukce polystyrenového systému
 5. Montáž teplé podlahy na polystyrénové rohože s výstupky
 6. Podlahová montáž pomocí hladkých polystyrénových desek
 7. Varianta č. 2 - dřevěný systém
 8. Systém hřebenového dřeva
 9. Modulární dřevěný systém
 10. Dokončovací zpracování

Obsah

 • Kdy je lepší použít strukturu paluby?
 • Varianta č. 1 - systém polystyrenu
  • Konstrukce polystyrenového systému
  • Instalace teplé podlahy na polystyrénové rohože s výstupky
  • Montáž podlahy s použitím hladkých polystyrénových desek
 • Varianta č. 2 - dřevěný systém
  • Systém hřebenového dřeva
  • \ t
  • Modulární dřevěný systém
 • Povrchová úprava

Kdy je lepší použít strukturu paluby?

Podmínky vyžadující použití suché stavby teplé vody:

 • Omezená výška místnosti. Například u nízkých stropů nebo při zvyšování úrovně podlahy není v konkrétním konstrukčním (architektonickém) řešení.
 • Slabé podlahy. Betonový potěr ve výšce 50 mm váží 250-300 kg na 1 m2, což vytváří značnou zátěž na mezipodlažích. To platí zejména pro dřevěné překrytí v polenech, dřevěných a rámových domech. Suchý systém váží výrazně méně - 25-30 kg /m2.
 • Nelze umístit betonový spoj na betonový předmět. Například v bytě ve vysokém podlaží vícepodlažní budovy, kde je beton připraven k dodání (nebo k nahrazení požadovaného množství na místě), je problematické.

Výhody této varianty ujednání:

 • vysoká rychlost montáže kvůli absenci "mokrých" procesů;
 • nízká hmotnost (do 30 kg /m2), takže konstrukce nezatěžuje podlahové podlahy a může být použita ve všech typech budov;
 • má malou tloušťku (35-60 mm), minimálně zvyšuje úroveň podlahy;
 • minimální pracovní náklady v průběhu montáže;
 • odolává teplotním výkyvům;
 • dobrá tepelná a hluková izolace vrstev suché teplé podlahy;
 • možnost použití v dočasných budovách a prostorách, protože suchou konstrukci lze rychle smontovat a následně demontovat a namontovat jinde.

Nevýhoda suchého teplaPohlaví odkazuje na skutečnost, že jeho prvky se bojí vlhkosti a vyžadují povinné hydroizolace.

Podlahový systém teplé podlahy je polystyren nebo dřevěný. V polystyrenovém systému v roli nosného izolačního materiálu se používá polystyrenová matka. V dřevěných modulech nebo pásech (lištách) ze dřeva nebo dřevotřískových desek. Povrch jakéhokoliv z těchto nosičů montuje ocelové nebo hliníkové desky s drážkami, které hrají roli vrstvy rozvodu tepla. V drážkách desek (lamel) stohujte horké trubky. Dokončuje "koláčovou" nosnou vrstvu desek HVL.

Varianta č. 1 - systém polystyrenu

Systém polystyrenu lze namontovat na pevný dřevěný nebo betonový podklad. Například na betonových deskách nebo starých dřevěných podlahách. Vzhledem k tomu, že systém je velmi lehký, používá se ve všech typech budov včetně rámových světlíků.

Konstrukce polystyrénového systému

Základem konstrukce jsou polystyrénové desky, které investují lamely pro rozdělování tepla z pozinkované oceli nebo hliníku. Drážky desek upevňují topné trubky. Tuhost konstrukce přidává 2 dokončovací vrstvy vrstev HVL, skládaných v šachu. Minimální výška polystyrénového systému je 50 mm (srov. Minimální výška betonové konstrukce teplé podlahy - 80 mm).

Desky z polystyrenu používané v systému mohou být hladké nebo mají bobie.

Hladké polystyrénové desky jsou buď obyčejné polyfoamy s vysokou hustotou (PSB-C-35 neboPSB-C-50), nebo extrudovaný polystyren (například bodový). Pro systémy suché, teplé podlahy se používají plechy o tloušťce 10-40 mm. Vzhledem k tomu, že tyto desky jsou zpočátku hladké, pro pokládku v tloušťce desek pro rozdělování tepla, provádějí ruční řezání drážek.

Polystyrénové rohože s bobulemi jsou vhodnější pro stavbu suchých, teplých podlah. Na jejich povrchu jsou výstupky ve tvaru kostek nebo válců ve výšce 20-25 mm. V prostoru mezi nimi leží kovové desky s trubkami. Díky výčnělkům jsou desky a trubky bezpečně upevněny na podložce, aniž by byly během operace posouvány. Na bočních plochách jsou rohože opatřeny speciálními montážními zámky, které umožňují připojení prvků v jediném pevném poli. Pro zjednodušení montáže rohoží na sebe se na švy aplikuje silniční pravítko.

Dalším důležitým prvkem systému podlah z polystyrenu je plech. Mohou být vyrobeny z hliníku nebo pozinkované oceli. Desky, které odvádějí teplo z topných trubek, je přenášejí do cílové podlahy. Tím se vytvoří pevné tepelné pole, podlaha se rovnoměrně zahřívá.

Montáž teplé podlahy na polystyrénové rohože s výčnělky

Algoritmus pro vytvoření polystyrenové struktury je následující:

 • Povrch podlahy by měl být očištěn od odpadků.
 • Vyrovnejte povrch při překročení přípustné normy rozdílu hladiny podlahy (2 mm /m.) Nedokonalost betonových desek se odstraní tenkým potěrem, dřevěné podlahy se zasunou a vrátí.
 • atplochý povrch o tloušťce polyethylenové fólie 200 mikronů. Látkové překrytí 10 cm. Tyčinky jsou upevněny páskou. Polyethylenová fólie má vlastnosti hydroizolace, chránící tepelně odolnou polystyrenovou vrstvu před vlhkostí.
 • Na obvodu místnosti, v blízkosti stěn, nasaďte tlumicí pásku - aby se kompenzovalo možné rozšíření konstrukce od tepelného zatížení.
 • Na fólii jsou položeny montážní rohože, které je spojují se zámkovým systémem. S malou tloušťkou rohoží jsou spoje dále mazány lepidlem - pro lepší fixaci.
 • Mezi výstupky na rohožích jsou položeny kovové desky.
 • V drážkách desek položte tepelné trubky. V místech ohybů trubky, kde vychází z desky a spoléhá pouze na polystyren, je žádoucí, aby pod trubku byla umístěna polyethylenová fólie. Tím se zabrání poškrábání konstrukce podlahy během jejího provozu.
 • Nad systémem položte druhou vrstvu polyethylenové fólie.
 • Pro dokončení stavby jsou polystyrénové rohože s trubkami pokryty 2 vrstvami plechů HVL. Doporučená tloušťka je 10 mm. Desky se stohují a lepí ve spojích lepidlem PVA. Druhá vrstva je naskládána na první šachovnici, aby se zabránilo kolizím spojů. K upevnění vrstev mezi nimi dochází pomocí šroubů.

Montáž na podlahu pomocí hladkých polystyrénových desek

Při použití hladkých desek drážek na jejich plochách pro pokládku trubek se stříhají pomocí termosetů (při prodeji lze označit za zařízení prořezných drážek).

Obecně se algoritmus pro instalaci teplé, suché podlahy s použitím hladkých desek nijak neliší od podobného procesu s použitím rohoží v cívkách. Kromě toho bude mít tvorba drážek vlastní ruce.

Nejprve se nanesou na polystyrénové desky z polyethylenového filmu. Termo nůž na povrchu desky vyřezávané ohnuté kanály. Položte desku na kamna, strávte na ní žebrem termo pletením a vyřízněte první skluz. Zamkněte ji v desce. V blízkosti první řady položte druhou desku a na hranu strávte nůž. Řádky jsou tedy přísně paralelní a krok je stejný. Průměrná spotřeba desek - 5,5 ks /m2.

Do vyřezávaných drážek vložte topné trubky. Následující vrstvy - hydroizolační fólie, HVL a dokončovací paluba - se montují stejným způsobem jako v předchozím provedení.

Varianta # 2 - dřevěný systém

Tento systém je obzvláště populární v dřevěných domech s překrývajícími se nosníky. Existují dva typy konstrukce: kolejnice a modulární.

Systém hřebenového dřeva

V systému dřevěných kolejnic hrají roli podpůrné vrstvy kolejnice vyříznuté z desek, dřevotřískových desek, MDF nebo vodotěsné překližky. Je nutné použít předměty o tloušťce 20 mm, jejichž vlhkost nepřesahuje 10%.

Dřevěné pásy řezané pásy. Pro krok 150 mm by šířka pásů měla být 130 mm, pro krok 200 mm - 180 mm, pro krok 300 mm - 280 mm. Z nich bude nosná vrstva pro trubky, které leží na staré dřevěné podlaze nebo zpoždění. Ve druhémpouzdro můžete "uložit" ve výšce podlahové konstrukce do 20 mm.

Instalace dřevěného systému se provádí podle tohoto schématu:

 • Ložisková plocha se uvolní a vyrovná. Přípustné nerovnosti nejvýše 2 mm na 1 m podlahu podlahy. Při překročení této normy je podlaha vystavena vyrovnání.
 • Pro hydro a parní izolaci na podlaze pokládejte polyethylen v tloušťce 200 mikronů.
 • Stěny místnosti položily pásku tlumiče.
 • Na polenech nebo na pevném dřevěném povrchu stohujte lišty a upevněte je pomocí šroubů. Uspořádání se provádí přes nosné desky nebo zpoždění, přesně podle dispozice umístění topných trubek. Za prvé, podle plánu se obrysy topných trubek přenášejí na podlahu, a pak se tyto obrysy položí na dvou stranách dřevěnými nosnými lištami. Mezera mezi lamelami by měla být 20 mm. Tam, kde plánek obíhá trubku, je žádoucí, aby se kruhové a nosné tyče.
 • Mezi lamely se vkládají nosné desky s drážkami, které se upevňují na dřevěné lišty pomocí šroubů. Pro rovnoměrné zahřátí celé podlahy je nutné desky rozložit na 80% plochy.
 • Topné trubky se vkládají do drážek desek bez dalšího upevnění. Aby byla instalace snadnější, doporučuje se naplánovat pokládku potrubí "had" namísto "šnek" ve fázi návrhu.
 • Desky s topnými trubkami jsou pokryty polyethylenem o tloušťce 100-200 mikrometrů. V tomto případě hraje tato vrstva úlohu akustické ochrany, která zabraňuje vzniku zvukových efektů při vytápění a chlazení trubek.
 • atfilm je naskládán do vrstev HVL o tloušťce 10 mm ve 2 vrstvách, které jsou navzájem upevněny šrouby. Tato vrstva je ložisková a podpůrná pro dokončovací podlahovou krytinu.

Modulární dřevěný systém

Při sestavování modulárního systému se topné trubky ukládají mezi kolejnice a do vyřezávaných drážek speciálních modulů - čtvercových desek s dřevotřískovou deskou.

Systém lze namontovat na starý dřevěný kryt nebo najednou na polena. Díky pevnému uzamčení modulů je dosaženo pevného pokrytí.

Instalace modulárního systému se provádí stejným způsobem jako u desek kolejových konstrukcí. V tomto případě je však proces prováděn jednodušeji a rychleji, protože drážky v modulech již byly vyříznuty a nevyžadují žádné výpočty ani tvarování.

Povrchová úprava

Polystyrenové a dřevěné konstrukce z teplé podlahy s nosnou vrstvou GVL. Podlaha je zakončena povrchovou úpravou: laminát, parkety, linoleum, koberec, dlažba. Zvolený povlak by měl mít označení umožňující jeho použití v teplém podlahovém systému. Při výběru keramické dlažby je nutné doplnit suchou teplou podlahu o další vrstvu GWL, která se pomocí PVA přilepí na předchozí vrstvu.