Sůl jako hnojivo: aplikace v zahradě a na zahradě

Dusík a draslík jsou nezbytné pro všechny rostliny pro růst a plodnost, takže jsou rychle vybírány z půdy. Každý rok, k pěstování půdy a přijímání slušných plodin, jsou vesničané nuceni používat minerální hnojiva. Nejoblíbenější jsou sloučeniny dusíku, zejména dusičnan amonný, který je také dusičnanem amonným.

Obsah
  1. Druhy hnojiv na bázi dusičnanů
  2. Video «Použití prostředků pro ovocné rostliny»
  3. Dusičnan amonný
  4. Jak vyrobit hnojivo
  5. Skladovací podmínky
  6. Kontraindikace
  7. Video «Jak udělat oblékání»

Hnojiva na bázi dusičnanů

\ t

Soli kyseliny dusičné se nazývají soli. Jsou to sodík, draslík a amoniak - záleží na dusíkatých sloučeninách. Dusičnan draselný obsahuje více draslíku (46%) než dusík (13%), jeho hnojení aktivuje procesy fotosyntézy. To může být oplodněno všemi rostlinami: tráva na trávníku, zelenina na zahradě, květiny a stromy. Používá se pro kořenové a kořenové kultury.

Natrium se také používá jako hnojivo, ale nejrozšířenějším je dusičnan amonný s vysokým obsahem dusíku. To může krmit všechny druhy půdy. Aplikace dusíkatých hnojiv velmi dobře ovlivňuje růst rostlin, kvalitu plodin. Nízká cena a potřebné malé množství určují široké využití tohoto minerálního hnojiva pro trávníky, stromy a zeleninu v zahradě. Kromě čpavku jednoduché, vyrábět ještě dusičnan amonný značku B. Stává se 2 odrůd, vyrobenémalé balení (1 kg), domy pro pokojové rostliny nebo sazenice.

Draslík draselný nebo dusičnan indický se používá na jaře, je to vynikající výživa pro ovocné stromy, často krmí rajčata pro zlepšení chuti ovoce. Vápenec-amoniak nebo norský - obsahuje sloučeniny vápníku, draslíku a hořčíku. To je ukazováno pro nějaké půdy, protože to nezvýší jejich kyselost, ale v procesu výroby, to je zpracováno topným olejem, a to se nerozkládá v půdě na dlouhou dobu. Vápníková hnojiva jsou potřebná pro zeleninu, ale je lepší používat jiná hnojiva. Použití dusičnanu hořečnatého je zvláště užitečné v pěstování zeleniny a luštěnin.

Dusičnan vápenatý je k dispozici v suchém stavu, jako všechny ostatní druhy, a v kapalném stavu. Je to velmi pohodlné, může být použit okamžitě bez předchozího školení.

Video „Použití prostředků pro ovocné rostliny“

Informační video o hnojivech ovocných rostlin pomocí prostředků. Výhody a nevýhody.

Dusičnan amonný

Dusičnan amonný nebo dusičnan amonný obsahuje od 26 do 34,4% dusíku a síry od 3 do 14%. Rostliny od samého počátku svého růstu vyžadují hodně dusíku a síra pomáhá asimilovat to, což vysvětluje jeho přítomnost ve složení hnojiva. Aplikaci dusičnanu amonného lze nalézt na jakékoli půdě, ale je nutné přidávat sloučeniny vápníku do kyselin, aby nedošlo ke zvýšení kyselosti. Dusičnan amonný začne pracovat ihned po aplikaci, což je důvod, proč se obvykle používá na jaře, a tojediné hnojivo, které se nebojí mrazu. Může být použit pouze pro kořenové obvazy, protože může spalovat zeleně rostliny. Toto univerzální dusíkaté hnojivo se používá při pěstování květin, trávníků, zeleniny na zahradě, ovocných stromů, keřů. Dusičnan vápenatý však může být použit pro jiné než kořenové plodiny, může postřikovat rostliny.

Když je kyselina dusičná zavedena na jaře jako hnojivo, stále chrání rostliny před mnoha chorobami a posiluje jejich imunitu. V zahradě často nedodržují pravidla střídání plodin, vysazené z roku na rok opakované kultury, protože tato horní vrstva půdy hromadí patogenní bakterie a houby. Siltra dokonale chrání zeleninu před nimi. Totéž lze říci o trvalých trávnících.

Jak vyrobit hnojivo

\ t

Selitre je vyroben z hygroskopických granulí, používá se jednoduše přidáním do půdy, ale může být zředěn vodou (podle návodu) a rostliny pečlivě zalévány, aby nedošlo k nárazu nadzemní části. Množství aplikace závisí na stavu půdy. Obvykle je to dost 20-30 g na 1 km Km. m, a v případě, že půda je velmi vyčerpaný, pak se 30 - 50 g na 1 km čtverečních. m. Při výsadbě sazenic pepře, melounu, rajčat v každé studně, aby 1 polévková lžíce bez kopce. V létě se krmí zelenina a stromy. Takže v zahradě až do kvetení a po výskytu vaječníků, aby 5-10 g na 1 km Km. m.

Kořen může být krmen následovně: mezi řádky, aby se rýha a pohřben v něm (ne hlouběji než 3 cm) 5-7 g na 1 km Km. m. Mají dostatek krmiva za 3 týdnypo klíčení Suchý dusičnan amonný jednou na jaře se živí nadcházejícím trávníkem a ovocnými stromy. Stromy v létě lze několikrát opakovat (25 gramů dusíkatých hnojiv - 10 litrů vody), ale trávník se nedoporučuje do vody - tráva dostane popáleniny.Pod stromy a keři je suchý dusičnan amonný pohřben v pronikavých kruzích. Jeho aplikace by měla být vždy doprovázena bohatým zaléváním - jinak se granule nerozpustí, a proto se sloučeniny dusíku nedostanou ke kořenům. Výživa se obvykle provádí v první polovině léta, takže rostlina není zaskočena pěstováním stonků a listů na úkor tvorby ovoce.

Podmínky skladování

\ t

Hygroskopické granule se prodávají v polyethylenovém nebo papírovém obalu. Doba použitelnosti - 6 měsíců a po otevření balení - ne déle než 1 měsíc, pokud je umožněno nesprávné skladování, pak se dusík jednoduše odpaří. Uchovávejte jej na suchém místě, vyhněte se teplotním výkyvům, jinak hrozí riziko vzniku obtížně rozpustných krystalů. Nelze míchat s jinými hnojivy. Obecně je třeba mít na paměti, že dusičnan amonný je výbušnou látkou, a proto je třeba se jím odpovídajícím způsobem zabývat. Pokud se předpokládá, že vytápění je vyšší než 32,3 stupně, může dojít k výbuchu. V létě by měl být sklad uložen buď pod baldachýnem, který chrání před přehřátím, nebo v chladné místnosti.

Při použití není nutné zavádět současně s pilinami, hnojem, slámou nebo rašelinou, aby se zabránilo spontánnímu spalování.

Kontraindikace

Dýně, okurky, dýně a řapíky se doporučují pěstovat bez použití dusičnanů - mohou hromadit příliš mnoho dusičnanů. Mnohé z nich jsou vystrašeny slovem "dusičnany", jsou spojeny s minerálními hnojivy získanými chemickými prostředky. Dusičnany jsou soli obsahující dusík, které se nacházejí v hnoji, kompostu, tj. Organických látkách, které používáme jako hnojiva. Jsou nezbytné pro rostliny pro růst a plodnost, je to v obrovském množství zeleniny, ovocné stromy a keře jsou extrahovány z půdy. Otázka v množství. Pokud dáte více zeleniny k hnoji, než je nutné, povede to k hromadění přebytečných dusičnanů, stejně jako u nadměrné výživy selitre. K tomu, a vytvořit pravidla pro výrobu různých krmiv, musí být dodrženy.

Dusičnan vápenatý je také dusičnanové hnojivo. Je lepší udržet správné dávkování než zbavit rostliny nezbytného prvku. Po dobu 2 týdnů před sklizní odborníci doporučují zastavit jakékoliv hnojení, aby nedošlo k hromadění přebytečné soli v ovoci.

Video «Jak vyrobit krmivo»

Video-instrukce o tom, jak oblékat rostliny.